4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

dudagimda olusan yeni yasam formu?

kizlar haftasonu atesimin 40a cikmasiyla dudagimda korkunc tovbe estağfurullah bir sey cikti, hayatimda ilk kez ucuk cikiyor eczaneden antiviral bir merhem aldim ancak gerçekten aynaya bakamıyorum igrenc bir sey. bu rezalet kac gune gecer? daha çabuk nasil geciririm? delirmek üzereyim gercekten asiri kasiniyor.

1. bu konuda en etkili merhem zovirax. ama tedaviye erken başlamak gerekiyor. diğer merhemler pek işe yaramıyor. benim çabuk geçsin diye uyguladığım bir yöntem daha var. o da uçuğun üzerine batticon sürmek. bu şekilde hemen uçuk kurumaya başlıyor. merhemle beraber ara ara uçuğun üzerine batticon sürüp kısa sürede kurutabilirsin. ilk kez uçuk çıktıysa bu artık ara ara uçuk çıkartacağın anlamına geliyor. o nedenle zovirax merhemi yanından hiç ayırma ve dudağında kaşıntı hisseder hissetmez daha uçuk çıkmadan kaşıntı olan bölgeye sür. bu şekilde uçuğun çıkmasını engelleyebiliyorsun. uçuğa elini sürdükten sonra elini hemen yıka ve kesinlikle gözüne filan sürme elini. uçuk çıkmadan bir gün evvel ruj, lip balm vs. kullandıysan bence onu da çöpe at. 

7 aralık 2017 02:41

2. Çok sık uçuk çıkaran biri olarak şu öneride bulunayım canım süslüm; sudocrem. Bütün uçuk kremlerini kullanmış olabilirim, ama bu pişik kremden en etkili sonucu aldım iki güne söndürüyo. Sudocremsiz seyahate dahi çıkmam asla:) 

7 aralık 2017 03:04

3. Hicbir sey yapmazsan bi haftada geciyor ama bi kac gunde agrisi diniyor

7 aralık 2017 08:05


4. 10 gün önce çıktı bende de sabah uyandım üst dudağımın yarısını kaplamış . çıkmadan önce hiçbir şey hissetmediğim için ilaç kullanamadım. eczacı vectavir verdi 2 saatte bir sürülmesi gerekiyor ama her seferinde o bölge temizlenip sürülecek. ben tabi ki de o şekilde kullanamadım üşengeçlikten o yüzden 1 haftada anca geçti ama ilacı tavsiye ederim.

7 aralık 2017 10:20