19 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

dun lens takmaya başladım.uyurken veya suya girerken çıkarmam gerektigini biliyorum ama mesela simdi iceri uzanmak bir yarim saat bir saat ?

uyuklamak istiyorum.yine de cikarmali miyim lensi? bu arada markasi acuve oasis. o kadsr korkunc yorumlar okudum ki en ifak bir seyi takmaya başladım.internete de baktim ama tam bir cevap bulamadim.

1. hayır. gerek yok. ben günlük lensle bile 2- 3 saat uyuduğumu bilirim. yarım saatten falan hiçbir şey olmaz.

10 temmuz 13:10

2. Evdeyken mi lens takıyorsunuz? Bana doktorum ayakkabılarını nasıl çıkarıyorsan lenslerini de öyle çıkarmalısın evr girdiğinde demişti. Uyuklamaktan bir şey olmaz ama kalkınca rahatsız hissedebilirsiniz 

10 temmuz 13:12

3. ayrıca ben banyo da yapıyorum lensle... niye bu kadar takıntı yaptınız anlamadım. havuz ya da denize girerken çıkarın tabii de(gizlinot: ben kafamı daldırmadığım, bi ıslanıp çıkayım dediğim zamanlarda denizde de çıkarmıyorum), bu kadar korkmayın lensten.

10 temmuz 13:13


4. Geçende ben de bir iki saat uyuyakalmışım pek bir şey olmadı. Biraz kuru gibiydi gözüm, çıkartmadan önce bir iki damla lens solüsyonu damlattım sorun çözüldü.

10 temmuz 13:17

5. 2.anonim su an gozlugum yok,camlarini degistirmem lazim gpzluk recetesi yazdirmam gerek onun icin de o yuzden evde de lens takiyorum.

3.anonim ya cunku cok korkync yorumlar yapiyorlsr bir de ilk kez takiyorum.goz cok onemli sonucta ya goremezsem falan diye bile korkuyorum.mesela uyaninca goz kapaklarim yapisir da acamazsam falan diye..

Neyse cok tesekkur ediyorum cevaplara cok yardimci oldunuz :)

10 temmuz 13:27

6. Erkek arkadaşımın 2 gün çıkarmadığı oluyor lensi. Havuza da giriyor duş da alıyor bir gün kör kalacak allah korusun. Ama 1 2 saatlik uykuyla sıkıntı olacağını sanmıyorum.

10 temmuz 13:41

7. Ben denize havuza da giriyorum acuvue oasys ile. Sonrasında konjonktivit oluyorum ama. Önermiyorum sadece söylemek istedim

10 temmuz 13:47


8. (yazar: Jolie fille ) tesekkur ediyorum,ben de cok takıntılıyım zaten uzunca aciklamaniz benim icin iyi oldu.

10 temmuz 14:37

9. Ya banyoya havuza girmek tehlikeli ama duşa girdiğim lensi cope atsam banyodan sonra yine aynı tehlike var mı? 15 20 dk düş süresince mikrop kapabilir miyim çıkınca hemen çöpe atsam da?

10 temmuz 14:39

10. (yazar: Jolie fille ) sizi bulmusken bir sey daha sorsam?lensi gece çıkarıyorum ya onun disinda gun icinde bir veya iki uc kes cikarip takmak sıkıntı olur mu?

10 temmuz 15:49