sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
135 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

eşimden boşanmak ya da boşanmamak?

merhaba süslüler, 6 aylık evliyim. eşimle birbirimize çok aşık evlendik. evlenmeden önce de 5 yıldır sevgiliydik. eşim geçen ay bir erkek arkadaşı ile yurt dışına gitti. hiç telefon karıştırma huyum yoktur aslında ama 2 gün önce tesadüfen telefonunda bulunduğu şehirdeki bir striptiz klübünü şehirde bulunduğu tarihler içerisinde defalarca google dan aradığını, model kataloğuna verilen hizmetlere vs.'ye baktığını döndükten sonra yine aynı klüpte çalışan bir kadını yine google'dan, facebooktan, çeşitli chat sitelerinden aratarak bulmaya çalıştığını gördüm. telefonunda da arkadaşları ile tatilinin nasıl geçtiği hakkında çok çirkin konuşmalar yaptığını gördüm. bu kısım biraz rahatsız edici olabilir - aşık oldum, bi kadın vardı abi çok iyiydi, kelimeler kiyafetsiz kalır, arkadaş hadi git yap diye çok gazladı beni ama yeterli alkol yoktu, arkadaşları tarafından da sen kesin yapmışsındır olum yalan söyleme, hadi hadi yapmışsındır, sen ki şapkasız orospu siken adamsın- gibi konuşmalar geçmiş. ben görünce yıkıldım, şok oldum. eşimden hiç beklemezdim. onu gönderirken gözüm kapalı güvenerek gönderdim. hiç böyle konuşmalar yapabilecek bir insan olduğunu düşünmedim. arkadaşlarının hadi hadi yapmışsındır, sen ki şunu şunu yapmış adamsın konuşmasından sonra daha bilmediğim neler olabileceğini düşündüm, erkek muhabbeti deyip geçemedim. eşime sorduğumda önce çok sinirlendi, bağırdı çağırdı, bıktım artık üzerime geliyosun hep böyle konularda dedi. ver o telefonu diye çok bağırdı. sonra özür diledi, evet striptiz klübe gittik ama bişey yapmadım dedi. erkek muhabbeti bunlar asla seni aldatmadım dedi. bence aldatmak sadece fiziki bişey değildir. ben artık sağlıklı bir evlilik yürütebileceğimizi düşünmüyorum. bu kadar aşık olduğum bir adamla şu anda ayrılmayı düşündüğüm için çok üzgünüm ama ne yapacağımı bilmiyorum. kimseye anlatamıyorum. öneri, akıl, tecrübe, bir cümle, bir harfiniz beni çok mutlu eder. şimdiden teşekkürler.

1. ss alsaydınız boşanma davasında işe yarardı ......

9 temmuz 2018 10:35

2. aldım, konuşmaların kayıtları bende var. ama kafam çok karışık.

9 temmuz 2018 10:36

3. :( çok üzüldüm süslüm. Hayal kırıkkığına uğramış olmalısın. 

Başıma gelse ayrılırım ayrılmam diyemem. Kötü bir tabir ama bekara karı boşamak kolay derler. 

Ama eskisi gibi de güven ilişkisi içinde devam edebileceğimi sanmıyorum :(

9 temmuz 2018 10:38

4. Süslü soruya pek bir cevabım yok ama çok üzüldüm keşke senin güvenini boşa cikarmasaydi :( Senin dediğine de sonuna kadar katılıyorum aldatmak sadece fiziki eylem değildir. Evliliğinize devam etmeniz bile sürekli yeniden yapar mı veya başka zaman da yaptımi diye kuşku içinde geçer. Belki toparlansaniz bile çok uzun zaman alır umarım doğru yolu bulur ve pişman olmazsıniz :)

9 temmuz 2018 10:40

5. güven ve saygı çok önemli ilişkilerde. bu kararı siz verebilirsiniz.

boşanmak çok basit bir mevzu değil. kendinize zaman tanıyın, güveni yeniden sağlayabilir mi eşiniz şans verin? yani aslında kendinize sorun ne istiyorsunuz?

kendinize dürüst olup bu kararı vermeniz gerek. şans verebilirsiniz yahut bitti deyip gidebilirsiniz.

ben çelişkide kalırdım.

9 temmuz 2018 10:50

6. şapkasız orospu siken insansın ve yeterli alkol yoktu cümlelerinden fiziksel olarak zaten aldatmış olma olasılığının çok yüksek olduğunu düşünüyorum. Zaten olmuşsa bile saklar. Çok çok üzüldüm süslü ya. Bu benim için boşanma sebebi ama eğer evli olsam ve böyle bir durum yaşasam nasıl davranırım kestiremiyorum. Bence biraz yavaştan alın, acele etmeyin. Biraz uzaklaşın, duygularınızı tartın. Kendinizi bir karar vermek zorunda hissetmeyin. Bi süre düşündükten sonra ne yönde ilerleyeceğinize belki kendiliğinizden karar vermiş olursunuz. Bu süreçte eşinizin size karşı davranışlarına da bakarsınız. Umarım en kısa sürede atlatırsınız.

9 temmuz 2018 10:52

7. Ayrılmazsan kim bilir hangi striptizcilerle kaç kez nasıl aldatılacaksın süslü. Erkek muhabbeti diyip geçilecdk bişey değil ki bu. Kızı aramış resmen didik didik. Öylesine gitmiş olsa niye böyle bişey yapmış? Sindirilecek bişey değil bu benim için ya bilmiyorum.

9 temmuz 2018 10:56

8. daha 20 yasındayım, tabii ki size akıl verecek yasta değilim fakat "arkadaş hadi git yap diye çok gazladı beni ama yeterli alkol yoktu" ve "sen ki şapkasız or.spu siken adamsın" kısımlarını okuduktan sonra yorum yazmak istedim. "ama yapmadım" diye savunulacak bir sey yok ki, "alkol olsa yapardım" demis bariz bir sekilde arkadasına. bir de üste çıkmaya çalışması üzerime geliyorsun diyerek... en mantıklı kararı siz vereceksiniz tabii ama ben sizin yerinizde olsam boşanırdım. (dediğim gibi yaşım küçük diye bu yorumu takmayabilirsiniz, o zaman da size bi kardesiniz olarak iyi dileklerimi sunarım, umarım cok acı cekmeden atlatırsınız bu süreci. <3)

9 temmuz 2018 11:04

9. Süslü suçlu olduğu için size bağırıp çağırmış. Sizi haksız duruma getirmek istemiş. Çok üzüldüm yaşadığınız olay için. Benim uzun süreli ilişkim olmadı o yüzden çevremden birkaç örnek vereceğim. Bir şey yaşanmadığını söylüyor bence bu çok obemli bir şey. Evet aldatma kafada biter ama inkanı varken yapmaması da benim için önemli. Yapsa yapardı oraya kadar gitmiş sonuçta. Ama aşık oldum demesi  ok başka belki makara yapıyordur olabilir mi? Süslü kalabalık bir arkadaş grubuyla yurt dışına gittiğimizde ben erkek arkadaşlarımın yabancı kızlara nasıl yazıldığını ama bize de sakin forograf video atmayın beni çekmeyin diye yalvardıklarını hatırlıyorum. O yüzden dediğim gibi yapmamış olması da önemli bir nokta. Ama asıl kısım sizin ona bir daha güvenip güvenemeyeceğiniz. Tekrar yurt dışına rahat yollayabilecek misinuz? Arkadaşlarıyla gezerken içiniz rahat olacak mı? Sizi çok zor bir süreç bekliyor süslüm. Ya asıp yolunuza devam edeceksiniz ya da yol yakınken geri döneceksiniz. Annem ekonomik özgürlüğü olmayan bir kadın olarak çocukları için kalmayı tercih etti. Ama hiçbir zaman babama güvenmedi. Gerçi o da bir şey yapmıyor artık ama aralarındaki ilişki bu şekilde artık. 

9 temmuz 2018 11:08

10. Süslü boşan veya boşanma demek bana düşmez ama bu süreçte kendini ruhen korumaya ve yıpranmamaya çalış. Eşinizin arkadaşları arasında yaptığı konuşma sırf ego tatmini. Belli ki  eşiniz gaza gelmeye çok müsait.  Yaptığı eylemin enini sonunu hiç düşünmemiş.  Bu süreçte ne yapmak istiyorsunuz?  Aklınız be diyor kalbiniz ne diyor? Boşanırsanız ne olur boşanmazsanız ne olur lütfen iyice düşünün. Boşanmak ne dünyanın sonu ne de  hafife alınabilecek bir şey.İnşallah kendinizi çok yıpratmadan üzmeden atlattırsınız.

9 temmuz 2018 11:09