62 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

eşimin ailesi erkekler her istediğini yapar kadınlar yapamaz düşüncesinde?

eşimle evlendikten sonra fark ettim ki ailesi aşırı aşırı gelenekçi, kadınların evde oturmaları gerektiğini benimsemişler ve bu hayat tarzını bana da dikte eden insanlar. ama erkeklere gelince böyle değiller ve ben eşimi ve erkek kardeşlerini görünce çıldırıyorum. yani örnek vereyim size, eşimin erkek kardeşi üniversitede sevgilisiyle ayrı evde yaşıyor ama bana gelince ben üniversiteye devam edemiyorum çünkü "üniversite ortamı çok pis, kadınlar erkekler hiç uygun değil bir kadına". ha, erkek kardeşi de o kızla evlendirtmezler, temiz kız alırlar mesela o kızı da kızın haberi olmadan "kullandığı" için erkek kardeşine de çok öfkeleniyorum. ve eşim tekrar bir üniversite okuyacakmış, akşam eğitimi. ben engel olmadım ama oğulları için "okusun aferin ne harika" iken hala beni engelliyorlar. benim kendi öz ailem de ortada yok, asla bana destek olmuyorlar. ya sinir hastası oluyorum galiba, eşimi sevmesem boşanırım ama eşimi de ikimizin kurduğu aileyi de seviyorum ve her şeyi çöpe atmak istemiyorum ama eşimin ailesine tahammülüm yok. onları görmeme gibi bir şansım da yok ama bu bağnazlıkları beni onlardan nefret ettirdi. kafayı yiyeceğim, insanlarla oturup konuşulmuyor da, aşırı uç noktadalar ve konuşulacak insanlar değiller. ne yapabilirim ki? keşke bilseydim ailesinin bu iğrenç kafa yapısını. troll falan değilim, troll diyecek olan başlığa uğramasın bir zahmet.

1. Kaç yaşındasınız süslü?

13 haziran 16:12

2. Sevgili süslü her şey bir yere kadar zaten istesenizde bu kafa yapısına bir şey anlatamazsınız. 

Kocanız karışmıyor da ta kocanızın anası babası sizin üniversite eğitiminize karışıyorlar. Pardonda hoşttt derler adama. 

Sağlam bir duruş sergileyip resti çekmezseniz çıldırmanız yakındır. 

13 haziran 16:12

3. kaydımı dondurdum, son yılımda kaldım süslüler. eşim gizli gizli git ama annem babam öğrenirse bırakmak zorunda kalırsın diyor. eşime de beni "yola getirmesi" için çok baskı yapıyorlar, kadınları erkekler yönetirmiş çünkü.

13 haziran 16:26


4. Tövbe estağfurullaaah. Yola getirmek ne ya. Ne demek gizli gizli git yakalanırsan bırakırsın. Yıl olmuş 2018

 Süslücüm ekonomik olarak ailesine mi bağlısınız ? Ayrıca eşinizin pasif durumu da hiç hoş değil. 

13 haziran 16:29

5. bence gizli de olsa bir sekilde devam edin okulunuza bitirmeye bakin, yarin bir gun Allah korusun ayrilmak zorunda kalirsaniz en azindan elinizde bir diplomaniz mesleginiz olur. veya bitirdikten sonra esinize ve onun ailesine rest cekecek gucu kendinizde bulursunuz cunku ekonomik bagimsizliginizi kazanmis olursunuz. bu arada bu aile yapisina bakarak ev hanimi oldugunuzu dusundum, okutmayan insanlarin calismaniza izin verecegini dusunmuyorum da.

13 haziran 16:38

6. eşim babasının iş yerinde çalışıyor, maddi olarak onlara bağlıyız denilebilir. eşim ailesine çok düşükn. evlerimiz ayrı ama diğer her şeyde ortak gibiyiz.

evlenirken de annem beni evlilik yoluna soktu, evlenmek istemiyordum ama eşimi görünce sevdim öyle de olaylar gelişti.

13 haziran 16:40

7. eşim de zaten "okulu bitirsen de çalışamazsın" diyor ama zaten o kısma daha çok olduğu için boşuna tartışmıyorum.

13 haziran 16:41


8. kimseye sirtinizi bu kadar dayamayin, esinizi de cok sevin ama yarina hicbir seyin garantisi yok. bir anlasmazlik durumunda sizin arkanizda sapasaglam duracagini sanmiyorum, bu yuzden okulunuzu oyle veya boyle bitirmeye bakin siz. insanlar artik lise mezunlarinin yuzune bakmiyor. ustelik bir cocugunuz falan olursa hepten bu islerden elinizi cekmeniz gerekebilir, ne kadar erken baslarsaniz o kadar iyi.

13 haziran 16:46

9. "okulu bitirince çalışamazsın" zihniyetine sahip biriyle evlenmişsiniz, bundan da şikayet etmiyorsunuz ve gelip bu soruyu mu soruyorsunuz gerçekten

13 haziran 16:56

10. süslüler hiçbir şeyin hakkını onlara teslim etmedim, çabalıyorum sürekli savaş halindeyim zaten. nefret ettim artık diyorum ya.

13 haziran 16:59