sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  eşimin kıskançlığı ile ilgili sorumun devamı?

  (link: https://www.suslusozluk.com/soru/eşimin-yeni-başlayan-kızkançlığı-canımı-sıkıyor daha önce şu soruyu sormuştum) kızlar o günden beri eşimle bu konuda tartışma yaşamadık. konuyu kapattı, kendi halime bıraktı ama haklıymış. şu an bu çalışanın bazı tavırlarından ben de rahatsız oluyorum. gereksiz samimi geliyor bana artık. bakışları beni rahatsız ediyor. bugun bilgisayarda bir şey göstermek istedim yanıma çağırdım. ben sandalyede oturuyorum bu arada. tam arkamda durup iki elini masaya koydu. bildiğiniz tepemde yani. nefesi kulağımın dibinde. bilerek yaptığını düşünüyorum. hemen bir şekilde uzaklaştırdım ama rahatsız oluyorum. hoş değil. işten ayrılmasını aslında istiyorum ama araştırıyorum işten çıkarma sebepleri arasında buna uygun bir şey yok. ayrıca eşimin de bilmesini istemiyorum. haklıydım diyecek. ve bundan sonra da benzer sorunlar yaşayacağımızı düşünüyorum. ne yapabilirim bu işten nasıl kurtulabilirim bilmiyorum. canım çok sıkkın. işin garibi işle ilgili sorun yaşamıyoruz. hani şunu yap dedim ama yapmıyorsun diyecek bir şeyim yok. geç kalmıyor, düzenli geliyor. karşıma alıp tavrından rahatsız oluyorum diyemem, ben bir şey yapmadım diyecek. ama gözlerini sürekli üstümde hissediyorum. bu işten nasıl kurtulabilirim? maalesef çok tecrübeli değilim. diğer çalışanlarım eczaneye açtığımda beri benimle birlikteydi ve böyle bir sorun yoktu. ilk kez böyle bir sorun yaşıyorum. ne yapmalıyım sizce?

  1. Calisaninizi karsiniza alip insanlara kisisel alan birakmasi gerektigi konusunda uyarmalisiniz bence. Hatta diger calisanlariniza yeni is arkadaslarindan memnun olup olmadigini da sorun. Bence sadece size yapmiyordur bunu

  9 şubat 14:37

  2. Biraz konuştum ama memnunlar. İş yükünü çok azalttığını söylediler özellikle. Herhalde rahatsız da olmuyorlar

  9 şubat 14:56

  3. Ayyy kocan da sen de birbirinizi bulmussunuz tam yani. Elini masaya koymus da nefesi gelmis. Az kenara cekilirmisin tepemde durma diyemiyomusun ya da sert davraanmıyomusun. Ay bana yavsadııı kocisim haklıymısss tavrın acayip itici ya. oturun evinizde perdeleri kapatıp ozaman 

  9 şubat 16:50


  4. Bence esinizin dediklerinden dolayi siz o cocugun hareketlerine fazla anlam yuklemeye baslamis olabilirsiniz. Anlattiklariniz da size karsi ilgisi olduğunu düşündürecek bir sey yok. O insani yok yere işinden etmeyin, bir de isini gayet iyi yapıyormuş . Elle tutulur bir kanitinizi yoksa bence bu hic hoş olmaz. Kul hakkı resmen. Siz patron olduğunuzu ona hissettirin, sınır çizin baska bir seye gerek yok.

  9 şubat 17:31

  5. süslünün kocasının o çalışanla ilgili bir şeyler hissemiş olabileceğini yazmıştım şimdi de süslü aynı şeyi hissetmiş. bir şeyler hissediyorsanız vardır süslü. iş hayatında karşı cinsten ne zaman bu tarz bir elektrik aldıysam haklı çıktım. ben olsam hislerime güvenip en kısa zamanda o çalışanla yolumu ayırmaya bakardım. eczanesine eleman arayan erkek eczacı arkadaşınız varsa ona önerseniz?

  10 şubat 00:01

  6. ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama tam arkanızdan elini masaya koyması için baya sizin omzunuzun ustunden uzatmış olması gerekiyor yanılıyorsam düzeltin. Ve eğer pozisyon buysa sıkıntı var demektir diğer suslulerin onememesini anlayamadım.

  10 şubat 03:04

  7. Şöyle, oturduğum şey dönen tabure gibi. Arkada hafif bir bel desteği var. O da yanımda durmak yerine tam arkamdan durup iki elini masaya koymuştu. Sanki arkadan sarılır gibi. Bu beni rahatsız etti. Sağım solum boştu.

  Abartıyor olabilirim, eşimden etkilenmiş olabilir miyim sanmıyorum çünkü o tartışmadan sonra biz bir daha bu konuyu açmadık. Eşim yanıma bile gelmedi hatta.

  10 şubat 17:45

  8. Hareket tabi ki normal değil ya. Soruyu o gün görmemişim şimdi siz cevap yazınca gördüm. Hatırlıyorum önceki soruyu. Aynı duruşu patron kadın çalışana yapsa o buraya yazsa neler derdiniz. Kadın rahatsız olmuş işte. Pencereleri kapatın filan ne alaka 2.anonim?

  10 şubat 17:46

  9. Eşinize belli etmeden araya mesafe koyun. İş dışında her hangi bir konuda konuşmayın. Onunla konuşurken de patron olduğunuzu belli edin bence. Yumuşak bir tavır sergilemeyin. O duruş bence de rahatsız edici. Ben bir kadın rahatsız oluyorsa çok büyük ihtimal haklı olduğunu düşünüyorum ama şu an kesin bir şey yok.

  10 şubat 17:55

  10. doğru anlamışım evet gayet de rahatsız edici bir durum. eşinize söylememekle iyi yapmışsınız diğer suslulere katılıyorum, böyle ayarsız birini kırmamak için boşuna uğraşmayın. işinden etmek belki şimdilik doğru olmaz ama en ufak bir tekrar halinde en sert şekilde uyarmalısınız.

  11 şubat 03:52