19 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

eşiniz mi çocuklarınız mı?????

sanırım herkesin cevabı çocuk olur ama aşk bu kadar kuvvetliyken ve çocuğunuz sizi seçmemişken kesin cevap vermek ne kadar doğru? ikisine de sahip değilim ve asla kesin bi cevap bulamıyorum. çocuk=merhamet duygusu,eş=tutkulu aşk bu iki duygu da bende çok baskın.kesin çocuk diyip geçmeyi de haksızlık olarak görüyorum.

1. İkisinin de yeri ayrı olur niye birini seçelim ki? Anneme sorsan çocuklarını seçer, severek evlenmemiş. Ama severek evlenen ve mutlu evliliği olan bir kadın için çocuğu da, eşi de ayrıdır. Bütün olarak baktığınızda ailesiniz, iki alakasız insandan neden birinde seçim yapalım ki :d

12 mart 13:07

2. Eşim sonra çocuğum. Eşimle hayatı paylaşıyoruz üstelik birbirimizi seçtik ve sevdik, çocuğumuz ise hayatımızın merkezinde olsa dahi hayatı paylaştığımız değil hayata hazırladığımız bir sevgili. Ona duyduğumuz sevgide merhamet, emek, umut var ama eşe duyduğumuz çok daha karşılıklı. Bu çok kişisel bir şey tabiki ama benim için önce eş gelir

12 mart 13:28

3. ebru şallı kocamı çocuklarımdan daha çok seviyorum demişti kısa süre sonra boşanmışlardı

12 mart 13:38


4. kendi canından bir can meydana getiriyorsun. hangi erkek bunun yerini tutabilir? koca düşkünü kadınları sevmem. ayrıca çevremde tek tük kocasını çocuğundan üstün tutan kadın var. bunların çoğu da terk edildi.

12 mart 13:53

5. Bence biri elma biri armut. Ayni kefeye koymamak lazim. Esimizi cok sevip asik olsakta zamanla anlasamama, bikma, aldatma gibi durumlar yasayabiliriz ama annelik vazgecilecek bir duygu degildir omurluktur ve evlilikteki gibi aldatma olgusu yoktur. Hayatimizda farkli konumlandiklarini dusunuyorum. Es mi cocuk mu secsek desek diyelim bir bobregim var ya babaya ya cocuga verecegim. (Tabi ki cocuguma veririm , esim de bunu ister. Ve ayni sartlarda ayni tercihi ondan da beklerim ve isterim) cevabi biraz carpittim sanirim ama kendimi ifade etmeye calistim :)

12 mart 14:14

6. Annem her fırsatta babamı bize tercih ettiğini söylerdi, çok kocacıydı. Yıllar sonra farkettim ki, bu bana annemin çocuğu olarak çok koymuş. Hatta annemden duygusal olarak uzaklaşmışım. ikinci planda olduğumu bilmek güzel bir duygu değildi. Yani bir tercih yapıyorsanız da bunu diğer tarafa bu kadar belli etmeyin derim ben. Kalbinizde olan kalbinizde kalsın, davranışlarınızda herkese hakettiği ilgili verin. Hele ki çocuklar anne babasının gözünün içine bakarken..

12 mart 22:05

7. Birini seçince diğeri ölüyor mu nasıl soru bu

12 mart 22:38


8. Elma mı armut mu?

12 mart 22:43

9. Kocanızı çocugunuzdan önde tutuyorsanız çocuk yapmayın ya sonra bunu açık açık çocuga da söylüyorsunuz. Bir çocugu annesinden daha çok kimse sevemez anne de böyle yaparsa.. hem kocanızla aranıza kimseyi de sokmamıs olursunuz.

12 mart 22:57

10. Çocugu tarafından aldatılan bir kadın görmedim ama kocacıgı tarafından aldatılan milyorlarca kadın vardır. Eşim beni önde tutsa ona da bozulurum sen benim doğurduğum çocugu sevmiyor musun diye. Herkes anne olmasın gerçekten ya yukarda da söylenmiş gidip çocuğa da hissettiriyorsunuz sonra. Birebir yaşayan da anlatmış zaten. Yeterli sevgiyi vermeyecekseniz çocuk yapmayın kocanızla başbaşa kalın ne güzel. 

12 mart 23:02