12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

ekşi sözlüğün kadınlarla ilgili yazıları sizde de psikolojik tahribata neden oluyor mu?

nasıl anlatsam son zamanlar da bir kadın incelemesidir gidiyor orda. öyle şeyler yazılıyor ki okumadan edemiyorum o yazıları ve bende sürekli kendimi gözlemleme, kendimi eleştirmeme ve böcek gibi hissetmeme neden oldu. resmen hayata karşı masumiyetimi kaybettim. kulağa çok saçma geliyor biliyorum ama sebebini de anlayamıyorum. kadın erkek herkese karşı güvenimi kaybettim resmen. bir ben mi öyle oldum

1. Şahsen ekşi sözlüğe yazan erkeklerde kadınları eleştirme hakkı olduğunu düşünmüyorum, umrumda değiller. Önce kendi ter kokularına baksınlar.

8 kasım 12:12

2. Boş muhabbet de geç bacım, her okuduğumuzdan etkilenseydik ohooo.

8 kasım 12:13

3. burnunu karıştıra karıştıra, osura osura yazıyolar diye düşün aşdkdl ve bence gerçekten öyleler... 

8 kasım 12:15


4. Gerçek hayatta karşılıklı iki kelime konuşamayacağım klavye silahşörlerini ciddiye almıyorum.

8 kasım 12:26

5. Nedense o insanları sadece ekşi sözlükte yazan asosyaller olarak görmüyorum zannetmiyorum. Hatta ve hatta en yakın arkadaşımız babamız abiniz sevgilimiz bile olabilirler. Günlük hayatta söyleyemediklerini anonimlik arkasında dilediğince yazanlar bana kalırsa. Hali hazırda süslü sözlükte öyle değil mi? Gerçek hayatta dile getirmediği fantezilerini korkusuzca yazıyor insanlar burda. Misal bir süslü ensest fantezisi olduğunu yazmıştı ama Bunu yatakta sevgilisine bile söyleyemediğinı yazmıştı . Bunun gibi ornekler. Bilmiyorum ciddi manada güven eksikliği yaratıyor bende. Bedenim hayatım vs ile ilgili

8 kasım 12:35

6. Abartıyorsunuz herkes abartıyor. Burada Türk erkeğiyle ilgili çok fazla eleştiri oluyor, ekşi erkeklerine gece gündüz saydırıyorlar. İki tarafında leş gibi olduğunu düşünüyorum. Yazılan hiçbir şeyi üstüne almıyorum. Bir kadının göğüslerinin büyüklüğünden fikir yürütmek ne kadar iğrençse bir erkeğin pipisinin boyundan karakter çıkarımı yapmak da o kadar iğrenç. Geçen gün burada da bir soru vardı yok Türk erkekleri çok çirkin, çok kısa onlar gitsin şunlar gelsin falan yani ne farkı kalıyor oradaki erkenlerden bunları yazanların? Dediğim gibi asla psikolojimi bozamaz onlar kim ki ideal bedeni, karakteri vs belirlesin? Bir de ben ideal olmak zorunda mıyım?

8 kasım 13:17

7. ekşi'de de yazarım ve açıkcası oranın ortamını daha çok beğeniyorum. orada trolleri eleyip seviyeli yazılar okumak daha kolay. burada en son ne zaman bilgilendiğimi hatırlamıyorum bile. güya kozmetik üzerine ama anket dolu her başlık.

8 kasım 14:24


8. tanıdığım eksi yazarı erkekler öyle low tiplerdi ki hakaretlerini iltifat kabul ederim, beni beğenseler yaptığım şeyden şüphe ederim. normal hayatta asla asla fikrini dikkate almayacağınız tipler ki kimsenin de dikkate aldığını sanmıyorum. normalde pişirik, sanal bir ortam bulunca ağızlarında salyalarla otu b..u eleştiren tipler işte.

8 kasım 14:28

9. orada çok uzun zamandır var öyle başlıklar. hepsi yokluktan diye düşünüyorum ben. oturup üzülmedim ben onların dediklerine.

8 kasım 16:20

10. ekşi sözlük'te kendi tipine ve karakterine bakmadan türk kadınlarına sallayan tipler zaten beni beğenmesin bir şey kaybetmem. hatta şikayet ettikleri şeyleri inadına yaparım eğer kimseye zararı dokunmayacaksa. eziklerin suratına bakan yok bunlar da tüm saçma sapan düşüncelerini anonim olarak belirtebiliyorlar. en basitinden iş yerine evden tost götürmenin nesi kötü? ayrıca sana ne? ciddiyim "evden iş yerine tost götüren kız" diye bir başlık var. ve daha neler neler...

ama bazı erkek yazarlarda hiç böyle şeyler yok. kimseyi aşağılamayan, gayet düzgün yazan erkeklere de denk geldim. hatta söz konusu yaşam formlarına ağzının payını verenleri bile gördüm. ilk yazdıklarım onları hiçbir şekilde kapsamıyor.

8 kasım 17:16