17 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

en sevdiğiniz içki ? fazla içki alışkanlığım yok ama sarhoş olmak istiyorum önereceğiniz fazla mideyi alt üst etmeyen içki var mı?

1. Eğer kokteyl düşünürseniz; cin, portakal, limon kokteyli derim. Mide bulantısı ben de hiç yapmadı.

13 mart 17:06

2. içimi çok güzel olarak (link: https://www.google.com.tr/search?q=bacardi+mojito&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwjPxqiNvOnZAhXB3SwKHXq_DbwQsAQIJg&biw=1366&bih=662#imgrc=WLF3dib1G1ATYM: bacardi mojito) önerebilirim. aç karnına mideyi kötü etkileyebilir o yüzden açken fazla içmeyin :)

13 mart 17:07

3. şimdi süslüm, benim önereceğim içki sek içkiden ziyade malibu olur. hem tadını aromasını çok beğeniyorum, hem de bence yeterli derecede sarhoş edebiliyor kokteylde karıştırılma durumuna göre. kokteyl dediysem de gözün korkmasın, atıyorum bir bardak kolaya çeyrek bardak malibu. sütle de olur başka bir şeyle de. ama ben kolayla daha güzel buldum. kolanın içine süper tadı kokusu olan bi esans eklenmiş gibi oluyor. fiyatı birazcık pahalı ama bir anda bitirmeyeceğin için al evde dursun. onun dışında da badem likörü öneriyorum. önerdiğim şeyler hafif gibi gözükecek belki de, ama dene ne demek istediğimi anlayacaksın.

13 mart 17:08


4. sek, az buzlu viski diyorum. ağır içki olduğunu düşünen olabilir ama içkiye viskiyle başlamıştım, hala da en sevdiğim içkidir. diğer içkilerde çok mide sorunu yaşamış olsam da viskiyle şimdiye kadar hiç yaşamadım. sarhoşluğu da çok güzel ve eğlencelidir, enerji verir. şarap gibi uyutmaz mesela. çabuk ve güzel sarhoş olmak istiyorsanız viski shot öneririm. jack favorim. malt viskinin hayranı daha çok ama içki alışkanlığı olmayan biri sevmeyecektir diye düşünüyorum.

alternatif olarak jager shot diyorum ama o yoğun baharatı sarhoş olana kadar içebilir misiniz bilmiyorum.

çok komplike, şekerli, votkalı, tekilalı içkileri mideniz kaldırmayabilir.

13 mart 17:12

5. Long island kesinlikle

13 mart 17:29

6. Cevaplarınız için çok teşekkür ederim süslüler o kadar güzel anlatmışsınız ki hepsini denemek istiyorum şu an :) peki vodka hakkında ne düşünüyorsunuz çok çarpar mı:)

13 mart 17:32

7. Eger yemegin yaninda eslik etmesi icin icmiyorsam, bacardi gold-kola karisimini bir donem cok severdim. Simdi kola tuketmedigim icin sek iciyorum, o sekilde de icebilirsiniz tadi hos bir icki alternatifi olabilir

13 mart 17:51


8. Tekila. Adamı maymuna çevirebilir :)

13 mart 18:22

9. alkolün insanı çarpması alkol türüyle değil kalitesiyle (distilasyon, dinlendirme) vs. ile alakalı. bir de fermente içkilerin mideyi etkilemesi gibi şeylerle, yanında yediklerinizle vs. ama teorik olarak cin, votka, tekila, viski, konyak, brendi vs. gibi ağır alkollü içkilerden biri daha çok çarpar, biri daha az diye bir şey yok aslında.

ağır alkol mü tüketeceksiniz, şarap/likör gibi %20-25 alkolü aşmayan şeyler mi ona karar verin. ağır alkol içecekseniz çok fazla şekerli karışımlar hazırlamadan için bence. alkolün tadını da alın ki içme hızınızı kontrol edebilesiniz. hazırlaması kolay, içimi keyifli bir seçenek olarak cin tonik öneririm.

13 mart 18:48

10. İçmesi keyifli biir içecek arıyorum hem de güzel sarhoş olayım.hem pastam dursun hem karnım doysun yani :) cin tonik i bir düşüneyim keyifli ise: )

13 mart 19:47