14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

enes batur, danla biliç ve kerimcan durmaz'a çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimini olumsuz etkiledikleri gerekçesiyle dava açılması ?

bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz ? (link: https://www.mynet.com/enes-batur-kerimcan-ve-danla-bilic-e-dava-actilar-204519-mymagazin)

1. Özellikle enes batur hakkında o kadar doğru bir karar ki. Geç bile kalınmış. Diğerleri de yanlış şeyler yapıyor ama enes batur kadar değil bence.

7 kasım 17:41

2. Link açılmıyor süslü ama konuyu biliyorum. Bence tam isabet bu dava. Biz izleyip gülüp geçiyoruz etkilenmiyoruz belki de etkilenmedigimizi zannediyoruz. Ama bu kişileri izleyip özenen çocuk,ergen sayısı azimsanacak kadar degil. Bi ara yalak lafi ergen kizlarimizin dilinden düşmüyordu mesela. Benim şahsi görüşüm ya yaş sınırı getirilmeli videolara ya da göz önünde bulunan "fenomenler" davranışlarına dikkat etmeli.

7 kasım 17:41

3. 1. Anonime sonuna kadar katılıyorum. 

7 kasım 17:41


4. Çocuk yetişkin olana kadar aile onu her türlü korumak zorunda. Sadece fiziksel olarak barınak vermekle olmuyor. Bir zahmet doğuran 18yaşına kadar ne izlediğini de takip etsin. 

7 kasım 17:43

5. çok haz etmediğim insanlar ancak yine de bu sebeple dava açılmasını doğru kılmıyor. izletmesinler madem o kadar etkiliyorlarsa... ne saçma insanlar var ya.

7 kasım 17:44

6. Allah aşkına saçmalamayın artık.  E o zaman savaş filmlerine de dava açılsın.

Erkek kendine sahip çıksın diye kadına kapalı giyin demekle aynı şey bu.

7 kasım 18:18

7. hatırlayabildiğim kadarıyla birçok evde bilgisayar varken bile bizde vardı, çevremde interneti olan ilk ailelerden biriydik. 10 yaşından beri internette vakit geçirmişimdir. harry potter fan forum sitelerine falan girerdim.

açıkçası ileride çocuğum olsa 13 yaşına gelene kadar internet bağlantısı vermem. bilgisayar veririm, diskine film oyun yüklerim. o yaşta oyun oynasın, salakları izlemesin. oyun oynamak en azından beyinde spatial intelligence'ın yükselmesini sağlıyor. youtuberlar direk eksi iq puanı katar. tabi izlemelerini önlemek ebeveynlerin sorumluluğu. toplumsal alanlarda avazı çıktığı kadar bağıran çocuklar varlığı da ebeveynlerin kalitesizliği gösteriyor. 1. anonime ben de katılıyorum

7 kasım 19:17


8. son anonimim. interneti bile yasaklamam ayrıca. browserları kilitlerim. netflix/ popcorn time ve steam açık durur. steam'de de aylık olarak oyun alabileceği bir miktar parayı sınırlarım. bu kadar basit

7 kasım 19:20

9. çocukların zihinsel ve fiziksel gelişimi ailenin gözetiminde olması gereken bir konu. kimse kimsenin çocuğuna iyi ahlak aşılamak zorunda değil. istemeyen çocuğuna izletmez olur biter. sırf göz önünde diye kimsenin yaşam tarzına karışılmaya hakkı yok.

7 kasım 19:56

10. mesele şu ki kimse "çocuklar nasıl etkilenir" diye düşünmek zorunda değil. bu insanların kitlesi çocuklar da değil zaten.

tckda suç olan şeyler belli. böyle saçma dava görmedim. yeni türkiye faşizmi.

7 kasım 20:25