4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

erasmus, euro ve sigara sorunu?

süslüler haftada 1 paket bitiren biriyim gidince azaltmayı ayda 3e indirmeyi planlıyorum. sizce giderken duty free'den karton almak mı yoksa bakkala markete gidip stok yapmak mı daha ucuza gelir? kent swtich içiyorum bu arada ve tütün içemiyorum.

1. Hangi ulkeye gideceksiniz bilmiyorum ama, duty free’den de alsaniz, karton da stoklasaniz, o ulkenin gumruk kontrollerinin ne kadar sıkı kontrol edildigini mutlaka daha once gidenlerden ogrenmeye calisin.

1 kartondan fazla sigara goturmek yasal olarak yasak. Yakalanirsaniz kar etmeye calisirken daha fazlasini ceza olarak odeyip sigaralari kaptirdiginizla kalabilirsiniz.

Bunları zamaninda iki kartonla Almanya’ya girmeye calisip ceza yediğim için yazdım :)

17 ağustos 20:55

2. iki şekilde de bir kartondan fazlasını schengen bölgesine sokamazsınız. normalde duty free daha ucuzdur, ama şu anki kurla emin değilim açıkçası, bakkal daha ucuza gelebilir. 

17 ağustos 21:46

3. (yazar: felice) bırakmayı çok istiyorum aslında eskiden neredeyse günde 1 paket içerdim yazın sıcaktan ve okul stresimin azalmasından dolayı haftada 1e indirdim. keşke bırakabilsem ama oraya gittiğimde hiç sigaramın olmaması düşüncesi çok strese sokuyor beni :(

17 ağustos 21:54


4. Ciddi bagimliysaniz yani icerim diyorsaniz sarmaya alisin derim ben, obur turlu cok cok pahali cunku. 7-8 euro bir paket sigara :/ 

18 ağustos 15:25