sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
214 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

erkek arkadaşımın yakın kız arkadaşını çok kıskanıyorum?

merhaba süslüler, yaklaşık 6 aydır devam eden güzel bir ilişkim var ve neredeyse kavga ettiğimiz tek konu bu kız. bu kız -c diyeceğim kendisine -sevgilimin 6 senelik arkadaşı daha tanışmadık kendisiyle çünkü farklı şehirlerdeyiz. ilişkimizin başından beri adının geçmesi dahi beni çok rahatsız ediyor tahammül edemiyorum telefonda konuştuklarında bile olay çıkarıyorum elimde değil yapmak istemiyorum ama durum böyle. sevgilime çok güveniyorum ve kesinlikle rahatsızlığımın sebebi aralarında bir şey olabilir düşüncesi değil, hatta olmayacağına da eminim tabi işte bu durum canımı çok sıkıyor hislerime güvenirim ve ben bu kızdan hiç ama hiç hoşlanmıyorum. buluştukları zaman 1 hafta falan kendime gelemiyorum, ruhen çöküyorum resmen yataklara falan düşünüyorum cidden abartmıyorum durum böyle. sevgilime rahatsız olduğumu söylediğimde sadece arkadaşı olduğunu benim rahatsız olmam için hiçbir sebep olmadığını, benim dememle onu hayatından çıkarmasının bir karaktersizlik olacağını söylüyor. bir kişiyi başka birinin düşüncelerine göre hayatından çıkaramazmış eğer bugün bunu yaparsa yarın aynı karaktersizliği bana da yapabilirmiş bundan korkmalıymışım falan filan. bu arada sevgilimle uzak mesafe ilişkisi yaşıyoruz 3 saat ama olsun ve geçici bir durum. ben yanında yokken onun olması düşüncesi de beni deli ediyor. az önce telefonda konuştuk o şu an başka bir yerde ve bu kızla bugün yarım saatten fazla telefonda konuştuğunu söyledi ben de baya bağırdım çağırdım gözümde küçülüyorsun böyle yaparak dedim kızdı arkadşım diyorum neyini anlamıyorsun dedi kapattık öyle sizce ben mi abartıyorum süslüler, normal bir durum mu bu . ama şöyle de bir şey var sevgilim de çok kıskanç biridir benim çevremde öyle yakın erkek arkadaşım olmadığı için anlamıyor beni. mesela seneye staj yapıcam geçen seneki mezunlardan biri benimle iletişime geçmişti benim çalıştığım yerde yapabilirsin diye çocukla hiç görüşmüyoruz bile ben de başka bir yerden haber bekliyorum sana dönüş yaparım dedim bunu öğrenince bile sana asılıyor sen de sesini çıkarmıyorsun gibi tepkiler vermişti sonra çocuğa yok dedim öyle geçmişti siniri o da benim gibi yani böyle değerlendirirseniz bir durumu süslüler cidden çok canımı sıkıyor ve kendisiyle sen de bana şöyle yapıyorsun dediğimde karşılaştırma yapmam dahi onu çok kızdırıyor. ne yapmalıyım hiç bilmiyorum.

1. Kimse kusura bakmasın da bana da ters geliyor biraz bu 'sadece arkadaşım' ayakları. Daha önce bunlardan 2 kazık yemiş insan olarak konuşuyorum. Siz de bir erkek arkadaşınızdan bahsedin o zaman yakın olduğunuzu hissettirin böyle anlamıyorsa empati yoluyla anlasın.

4 aralık 21:22

2. Her ilişkinin dinamiği farklıdır ama sorun şu ki eğer sizin böyle yakın erkek arkadaşınız olursa olay çıkaracak biriyse haklısınız.çünkü o o zaman erkek kız arkadaş olabilir diye düşünmüyor kendi işine geldiği gibi yapıyor demektir.bence erkek arkadşlar edinin ve o bunu sorun yaparsa diyin ki sadece arladaşım senin demenle hayatımdan çıkaramam.

4 aralık 21:25

3. 1.anonim Kezbanca nedir ya? Bu nasıl bir tabir! 

İşin boyutu değişti artık! Hakaret etmekte nedir? 

İnsanlar sıkıntılarını dile getirirken daha germenin anlamı nedir anlayamıyorum! Mutsuz,huzursuz ve gergin olduğunuzu düşünüyorum. Böyle durumlarda süslüden uzakta durun bize yansıtmayın bu şekilde enerjinizi! Yani yanımızda olmanıza gerek Yok ki diliniz zehir saçıyor belli ki ama eliniz sayesinde biz de okumak zorunda kalıyoruz. Yavaşça telefondan sayfayı bir kapatın. 

Ben refgliyim benim yerme bugün yine herkes deli gibi sinir küpü ben de kedi gibiyim valla size bu şekilde sakin bir cevap verdim. Kendime inanamıyorum.

4 aralık 21:25


4. 1. anonim inanın hiç öyle biri değilim sadece bu kıza karşı böyleyim zaten ve elimde değil bu. 2. anonim ben de düşündüm fakat bu sefer işte bu c benim 6 senelik arkadaşım sen ben hayatında varken birileriyle samimi oluyorsun diye tepki vermişti ki tamamen anlaması iç,n yapmıştım ben de ama işe yaramadı.

4 aralık 21:27

5. Ya üzerine gitmesenize. Neden gidiyorsunuz? Doğru söylüyor, altı yıllık arkadaşlığını silsin mi? Valla sevgili yaptıktan sonra beni silen arkadaşlarımı oldukça çiğ buluyorum. Şöyle düşünün o kız altı yıldır erkek arkadaşınızın yanında ve erkek arkadaşınızla sevgili olmak istese çoktan olurlardı. Sevgilinizin aklına sokuyorsunuz kızı istemsiz bir şekilde bence yapmayın. 

4 aralık 21:27

6. Benim sevgilim yakın kız arkadaşı olamaz onla gezemez tozamaz içemez günde yarım saatte konuşamaz.hayatından çıkarmasın tamam ama araya mesafe koysun.buradaki bazı süslülerin genişliklerine bayılıyorum yahu.sonra aldatıldım napıcam yazıyorsunuz.sıkmak iyi değil ama bu kadar istediğini yapsın güveniyorum da iyi değil.benden söylemesi.

4 aralık 21:29

7. 4. Anonim asıl gergin olan sizsiniz biraz sakin lütfen ben görüşümü söyledim ki soru sahibi de güzelce cevap vermiş benim yorumuma. 

4 aralık 21:30


8. Tamam hayatından çıkarmasın mesafe koysun? Ayrıca ne demek ki hayatında ben varken sen samimi arkadaş olamazsın bir erkekle?yok ya! Paşa başka bişey ister miymiş?

4 aralık 21:31

9. Baya bir daraldım okurken, siz ilişkinizi bu dinamikler üzerine kurmuşsunuz bu saatten sonra zor değişirsiniz. Sizin onun arkadaşı dolayısıyla hastalanıp yatağa düşmeniz ve erkek arkadaşınızın o çocuk için size "sana asılıyo" demesi kafa kafaya yarışır. Birbirinizi bulmuşsunuz sanırım. Yani eğer karşında böyle birisi varsa, o kızı söylemen kıskanman normal. Aynı şekilde sevgilinin de sen bu haldeyken sana mesaj atan birisini bile asılmakla suçlaması da normal. Böyle bir çiftsiniz.

Ama bana sorarsanız, birbirinize güvenmeyi öğrenmeniz hayrınıza olur. Her gün saatlerce konuşup görüşmüyorsa, arada bir görüşülen, biraz oturup konuşulan kadın/erkek arkadaşlar sevgilinizin sosyallik ihtiyacını karşılar. Çizgi aşılmadığı müddetçe sorun etmemek gerekir sanırın.

4 aralık 21:32

10. Suslum sevgiliniz %100 hakli. Ayrıca sizin yakın bi erkek arkadaşınız olsa karışıp karışmayacağına ilişkin bir bilgi yok elimizde? Size mesaj atan doğru düzgün muhabbetinizin olmadığı bi erkek var. Bununla 6 yıllık dostluğu nasil karsilastirirsiniz? Inanamiyorum. Ayrıca 6 yıllık dostunu bırakırsa da karaktersiz olacağı hakkında imzamı atarim. Erkek arkadaşınızın arkadaş çevresinde olsam ve olur da o 6 yıllık arkadaşını dilde sizin icin, ben de o çocukla dostluğumu silerim/arkadaş cevremde barındırmam.

4 aralık 21:33