29 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

erkek arkadasim annelerimizi tanistirmayi teklif etti, oncesinde evlilik teklif etmesi gerekmiyor mu ?

beni ailesiyle tanistirdi ben de onu annemle tanistirdim, simdi de anneler tanissin diyor ama bu asamadan once teklif gelmesi gerekmiyor mu ya? bu isin siralamasi nedir sizce ? 

1. Bir hafta sonra evleniyorum evlilik teklifi yok bu işlerin sıralaması yok süslü ilişkinin tarzına göre değişir 

12 eylül 23:26

2. benim bildiğim de önce anneler, hatta aileler tanışır süslüm. sonra teklif edilir. bakalım taraflar anlaşabilecek mi diye. tabiki sizin kararınız önemli ama aile de biliyorsunuz ki çok büyük etken.

12 eylül 23:27

3. Ben evlilik kararı almadığım birinin ailesiyle ailemi tanıştırmam

12 eylül 23:28


4. Birbirinizin ailesiyle tanismaniz normal de siz henuz evlilik karari almadiysaniz annelerin tanismasi gereksiz.

12 eylül 23:34

5. Evlilik teklifi bizim genel toplum yapısında biraz eğreti kalıyor. Çoğu çift sizin gibi zaten ufak ufak evlilik kararı alıp aileleri tanıştırıyor, evlilik teklifi de pek sürpriz olmuyor. O yüzden aileler tanıştıktan sonra mı olmuş yoksa önce mi pek önemli değil, formaliteden yapılıyor. 

12 eylül 23:35

6. Bana göre de doğrusu aileler tanismadan evlilik teklifi edilmesi. Ama arkadaşımın abisi önce aileleri tanıştırdı derken kız isteme söz yaptılar ondan sonra evlilik teklif etmiş. Bana çok saçma geldi yaza evleniriz diye konuşuyorlar ama teklif sonradan ediliyor formalite gibi zaten cevap belli bilemedim.

12 eylül 23:36

7. Evliliğe karar verdiyseniz bu konuşulduysa formalite bir teklife gerek yok bence. Bazı arkadaşlarımın nişandan sonra bile oldu sırf formalite diye. Yok siz hiç evlilikten konuşmadan o kendi kendine bir şeyler yapıyorsa bir konuşulmalı en azından diye düşünüyorum.

12 eylül 23:36


8. Ben aileler tanistirilmadan teklif almak isterim ki surprizi kacmasin ama tersi de mantikli bakalim aileler anlasiyor mu? Sonucta bizim goremedigimiz noktalar olabilir malum askin gozu kor

12 eylül 23:46

9. iliskiye baslarken ikimiz de evlilik niyetindeydik, ben istiyorum once teklif gelsin ama henuz gelmedi, ex nisanlisindan aileler anlasamadigi icin ayrilmis. Belki bu yuzden once tanistirmak istedi.. umarim sona kalmaz teklifi :)

12 eylül 23:46

10. 1 anonim mutluluklar dilerim, allah tamamina erdirsin, 8. Anonim sana katiliyorum surprizi kacmamali bence de

12 eylül 23:50