5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

erkek kedim neredeyse 2 yaşında ve eve koku bırakmıyor?

genelde kediler işaret bırakmazlar mı, google a da yazdım ama tüm sonuçlar koku bırakmasına yönelik. normali koku bırakması değil mi? ve not kedim kısır değil.

1. benim kedim 3 yaşına kadar tek kedimizdi. evin civarında hep erkek kedi vardı. hiç dişi görmedim. arada miyavlardı acı acı camdan kedi görünce. sonra ertesi gün normale dönerdi. hiç bir kızgınlık belirtisi göstermedi. sonra 3 yaşındayken eve bir dişi kedi aldık. kedi eve girdikten 10 dakika sonra deli gibi kediyi kovalayıp çiftleşmeye ve bağırmaya başladı. aynı gün evin 4-5 farklı yerine koku bıraktı. dişi kedi görene kadar normal sakin kendi halinde mama yiyip, uyuyan bir kediydi. belki sizinki de o sebeple kızgınlık belirtisi göstermiyordur.

13 haziran 03:40

2. dişi kedi kokusu olmadan zor sanıyorum ki kızgınlığa girmesi. ilk süslü anlatmış zaten. siz yine de bir veterinere götürün, hormonlarına bakıp tahlil yapsınlar. kısırlaştırmanızı da tavsiye ederim ne olursa olsun.

13 haziran 09:39

3. Benim kedim de 2 yaşından sonra eve 2. Kedi getirdiğimizde tam olarak kızgınlığa girdi. Ondan öncesinde sadece miyavlıyordu geceleri.

13 haziran 11:47


4. Kısırlaştırın bence bir an önce yeterince büyük bunun için

13 haziran 12:22

5. teşekkürler cevaplarınız için, çok sevindim bir sorunu olmadığına, en yakın zamanda kısırlaştırmayı düşünüyorum.

13 haziran 14:24