sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  11 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  erkekler hasta olunca neden bu kadar abartıyorlar ?

  soru garip gelebilir ama tam olarak böyle süslüler. dün erkek kardeşim biraz rahatsızdı başı ağrıyordu, yemeğe çağırıyoruz uff puff yapıyor, ilaç verelim diyoruz uff puff yine. keza babam aynı şekilde. dün akşam yemekte ayılıp bayılmacalar yapıyor bize sinirleniyor. bitki çayı yapıyoruz sıcak su torbası falan hazırladık heyt höyt yapıyor bir ton. al ilacını sus yat işte. geçen ayki reglim çok şiddetliydi bir de üstüne grip olmuştum geçmiyordu antibiyotik verdi en sonunda doktor. o sırada erkek arkadaşımla birlikteyiz, gece oldu ben yatıyorum ama sancım var bir yandan da hastalığın verdiği o kırgınlık var, gık demiyorum. erkek arkadaşım yanımda yatıyor şu cümleyi kurdu "of boğazım batıyor hasta olucam galiba yarın bana portakal suyu sıkar mısın hastalanmadan atlatiyim şu evreyi" o kadar sinir oldum ki anlatamam. durumumu biliyor da hani benim bir şey dememe gerek yok. geçen gün de mesajlaşıyoruz hasta oldum şöyle böyle falan diye anlatıyor ben de kendisinin bana yaptigini yapmak istedim "ya benim de bogazim cok kotu" falan dedim demez olaydim. aninda uste cikti beni resmen kenara atip ilgiye muhtacmis gibi kendini acindirmaya basladi. zamaninda bununla ilgili bir karikatur de gormustum demek ki erkeklerin geneli boyle. siz ne dusunuyorsunuz?

  1. Öyle yetiştirildikleri için öyle davranmaları çok doğal. annem kardeşimi sabahtan beri uyandırmaya çalışıyor kahvaltı için.bir atarlanma bir afra bir tafra, görsen sanırsın o haklı.gece 4 e kadar oyun oynuyor ve yaşı daha 13.biz böyle yetiştirirsek ne yapsa hak dersek onlar da yaptıklarının doğru olduğunu zannedip devam ederler.Herşey önce anne de sonra çocukta biter.tabiki fıtrat da önemli.ama umarım biz böyle olmayız süslüm ve de erkek arkadaşının yaptığı aşırı bencillik.güzel bir dille anlattığın halde anlamıyorsa sıkıntılı bir tip uzaklaş bence

  10 şubat 11:54

  2. Yalnız değilmişim demek ki süslüler hepinize sabır diliyorum sabır.

  10 şubat 12:11

  3. Ayy o “hasta olucam galiba” lafı kadar uyuz olduğum bi şey yok... benimki de hep öyle. Ben hasta olunca kendime çorbamı yapıyorum, bitki çayımı yapıp termosla her yere yanımda taşıyıp ağrı kesicilerle vs idare ediyorum. Bi kere gık demedim. Ama sevgilim sürekli “ay boğazım acıyor, hasta olcam galiba. Çok kötüyüm ölüyorum bitiyorum...” yani hastasındır ya da değilsindir. Hastayım diye de değil “hasta olcam galiba” diye önden nazlanıyor beyler.

  10 şubat 12:14


  4. Ay resmen benimkide böyle.ben dişlerimden çok çektim bi kaç kere ameliyat oldum türlü türlü tedaviler uygulandı herif bi kere benle ilgilenmedi ama geçen küçük bi dolgu yapılacaktı iki hafta boyunca o dolgunun mızmızını çektim

  10 şubat 12:25

  5. Şımartıldıkları için, güç onlarda olduğu için.

  10 şubat 12:58

  6. Kesinlikle katılıyorum +1 kocaman adamlar küçücük çocuk gibi nazlanıyorlar. Ben çok çok ağır bir hastalık geçirmediğim sürece gıkımı bile çıkarmam. Bunların bir başı ağrısa hemen of pof öldüm ben çok kötüyüm moduna giriyorlar. Tuhaf gerçekten

  10 şubat 13:39

  7. Benim eşim böyle değil. Ki ailesi erkek çocukları el üstünde büyütmüş bi aile. Bazen başı çok ağrıyorsa sinirli olur onu da benden çıkarmaz tabi. ama onun dışında sıfır kapris. Ateşlenir başında bekleyip bitki çayları falan yaparım niye bu kadar üstüme düşüyorsun der, ameliyat olur refakatçi kalacak olurum sen git çocuklar gelsin hem iskambil oynarız sabaha kadar der. Böyle bir insandır.

  10 şubat 13:40

  8. Süslü o kadar haklısın ki.. geçenlerde babamın sırtında bir sivilce çıkmış-bak sivilce diyorum. Ulan bütün evi ayağa kaldırdı nerdeyse gidicek diğer şehirlerdeki akrabaları arayıp söyleyecek. Ben senelerdir bilmemkaç tane ameliyat oluyorum gelsin radyoterapiler gitsin kemoterapiler ağzımı açıp bir kere de şikayet etmedim. Şu an babama o kadar sinirliyim ki bu konuyu açınca ortamı terk ediyorum ağzımdan kırıcı bir şey çıkmasın diye.ileride oğlum olursa valla bir gram acımiycam, nazi subayı gibi yetiştiricem ya azıcık dirayetli olsun.

  10 şubat 14:08

  9. gene nasıl cinsiyetçilik yaparız sorusu. benim de çevremdeki tüm kadınlar böyle. genelde kolay şikayetçi oluyorlar başları ağrısa eve gitmek istiyorlar. oldu mu?

  10 şubat 19:08

  10. Sevgili anonim 11, ister inanın ister inanmayın fakat asla cinsiyetçilik yapmayan bunu aşmış bir insanım. Ben insanları erkek ve kadın diye bile sınıflandırmam. Bu olay artık o kadar gözüme batmaya başladı ki buradaki insanların düşüncelerini de almak istedim. Ve ne yazık ki bunda haklı olduğumu da gördüm. Elbette sizin çevrenizdeki kadınlar öyle olabilir lakin bunu öne sürerek misilleme yapmaya çalışmanızı yanlış buldum. Asıl cinsiyetçiliği de kim yapıyor böylece gördüm. İyi akşamlar dilerim.

  10 şubat 19:46