yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  5 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  eski erkek arladaşımın hala beni merak etmesi?

  ya arkadaşlar benim anlayamadığım bir konu var. ben 3 yıllık evliyim ve bir çocuğum var. zamanında yani eşimle tanışmadan 1 yıl önce yakın bir arkadaşımın tanıştırdığı biriyle beraberdim. ilişkimiz çok uzun sürmedi yani fazla yaşanmışlık falan yok aramızda. karşılıklı oturur konuşur yada el ele gezerdik. bunu söylememin nedenini yazacağım. ayrılmamızın nedenini tam olarak bilmiyorum. öncesinde iki hafta boyunca mesajlarıma cevap vermemişti hiç bir şekilde haber alamıyordum kendisinden. sonra birden uzun bir mesaj aldım ayrılmak istediğine dair ve hazırlıklıydım bu duruma ama yine de üzülüyor insan. o kadar uzun mesajına sadece tamam yazmıştım ve bir daha hiç bir şekilde muhattap olmamıştım. kendisini çok kısa bir sürede unutmuştum hayatıma gayet güzel devam ediyordum yani. sonra  nişanlanmıştı, arkadaşımın söylemesine göre kız çok değişik karakterde biriydi ve bu sürekli kızla beni kıyaslıyordu. arkadaşım sürekli kıyaslaması normal değil bence seni unutamadı yada vicdan yaptı diyordu. sonra olmadı düğüne yakın bir tarihte nişanı attılar velhasıl bildiğime göre şuan da bir sevgilisi var. neyse onlar çok yakın oldukları için sürekli görüşüyorlardı tabi her defasında soruyordu. bir kere numaramı istemeye kalkıştı arkadaşım aracılığıyla tabi ki böyle bir şeye izin vermedim. neymiş helallik istiyormuş. gel zaman git zaman hala lafımı yapmaya devam etmesi benim canımı çok sıkıyor. nasıl iyi mi? mutlu mu? sürekli böyle sorular soruyormuş. arkadaşım da sürekli laf değiştiriyormuş. bende bir daha sorarsa hayırdır neden sürekli soruyorsun demesini söyledim. desem ki yaşanmış bir şeyimiz oldu unutamadı ama yok gayet seviyeli bir birliktelikti bizimkisi. seviyeliden kastım yanlış anlaşılmasın aramızda özel bir şey geçmedi yani hiç. sizce bu insanın yaptığı normal mi? yani stalklamayı anlarım. ama sürekli ilişkileriyle kıyaslanmak ne demek oluyor anlayamıyorum. rahatsızım bu durumdan açıkcası. eşime söyleme gereği duymadım hiç ama sürekli arkadaşımı gördüğü yerde beni sormasından çok sıkıldım. ne yapabilirim? 

  1. çevremden gördüğüm kadarıyla sizin gibisini bulamayınca yapıyorlar. siz onun evlenecek kız diye gördüğü insanlardandınız ama o sıralar arayışı farklı olduğu için yapmadı. sizden sonra karşısına çıkan kızlar ya kötü insandı ya da eğlenecek kız diye göreceği kızlar. o yüzden şimdi köpek gibi pişman ve sizi gözünde büyütüp duruyor. onun olmadığı bir hikayede mutlu olmanıza karşı, tam bir yengeç burcu erkeği hareketi. bu arada eğlenecek/evlenecek kız diye ayırmama takılacak olanlar vardır, bu benim yaptığım bir şey değil. sadece bir süreden sonra geri dönen veya dönmemk isteyen erkekler genelde bu düşüncede oluyor. arkadaşınıza söyleyin sizi her sorduğunda terslesin. evli ve çocuğu olan bir kadın, yıllar öncesini düşünüp sormaya utanmıyor musun filan desin. ancak bundan anlar gibi geldi, kendisi pek normal değil çünkü

  14 eylül 2018 00:40

  2. bence de arkadaşınıza terslemesini söyleyin kesinlikle. bir de ilk anonimin dediği gibi "utanmıyor musun" şeklinde azarlar gibi bir ifadeyle söylerse bir daha soracağını sanmıyorum. ne gel git akıllı insanlar var ya.

  14 eylül 2018 00:44

  3. Madem evlisiniz, arkadaşınız size bir iyilik yapsın ve bahsetmesin çocuğun size olan merakından. Olmayacak seyler icin arkadaşınız neden sürekli size anlatıp Zihninizde taze tutuyor mevzuyu?

  14 eylül 2018 00:50

  4. Arkadaşınızda sorun bence. Benim de başıma böyle bir durum geldi. Arkadaşıma dedim ki "ne benden ona ne de ondan bana bi haber götür. onun konusunu açarsan seninle arkadaşlığımı keserim, benim sevgilim var" dedim. Şu an gayet iyiyiz. tavsiye ederim. 

  14 eylül 2018 08:02

  5. Arkadaşlar teşekkür ederim. Söyledikleriniz de çok haklısınız. 1. Anonim çok haklısın. Öyle düşünüyor olabilir ama ben evliyim ve çocuğum var artık. Desem ki bekar olsam eyvallah ama böyle merak etmesi bana çok sağlıklı gelmiyor. Öyle arıza çıkaracak bir tip de değil Yani gayet ağırbaşlı biri aslında. Ama çok haklısın o süreçte evlenmeye hazır değildi veya beni gezip tozacağı biri olarak görmedi de ayrıldı. Sonrasında kafasına dank etti ama iş işten geçmişti artık. Bilemiyorum ne düşündüğünü ama ben çok iyi bir insanı kaybettim falan demişti. Neyse tamam dediklerinizi yapacağım arkadaşıma bir daha sorarsa terslemesini söyleyeceğim. Çok teşekkür ederim hepinize. :* 

  14 eylül 2018 14:55