9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

eski sevgilim doğum günümü kutlarsa ne yapmalıyım (biraz uzun)?

süslüler biraz uzun olacak ama gerçekten okuyanların fikrine ihtiyacım var. yakınlarda uzun süreli bir ilişkim bitti. affedilemeyecek bir hata yaptı ve çok da kötü bitti. mayısın ilk haftası benim doğum günüm. onu biraz tanıyorsam ve hislerime güveniyorsam doğum günümü kutlayacak. ayrıldıktan sonra ortak arkadaşlarımız sayesinde birçok haberini de aldım kendi gözlerimle de gördüm, çocuk bir anda açıldı. sadece yakın arkadaşlarının ve ailesinin olduğu instagramına, sevgiliyken kime şu kızdan da hiç hoşlanmıyorum dediyse takipleşmeye, fotoğraf beğenmeye başladı. 20k-30k "instagirl" denilen sözde nefret ettiği tarzdaki kızları seri beğenmeler vs vs.. en sonunda engelledim, ortak arkadaşlarımızla da arama mesafe koydum ki haberlerini almayayım görmeyeyim. neyse kızlar asıl soruma geleyim. adım kadar eminim ki bu benim doğum günümde ya yazacak ya mesaj atacak. hatta olayı dramatize bile edeceğini düşünüyorum. çünkü engellemeden önceki yakın dönemde "gel dese gelirim, ne isterse yaparım, hala unutamadım" tarzında arkadaşlarımızla konuşmuş. ama ayrıldıktan sonra bu yaptığı tutarsızlık ve asıl ayrılma sebebimiz yüzünden ben kesinlikle barışmak istemiyorum. yazınca görüldü mü yapayım? onca senenin hatrına sadece teşekkür mü edeyim? dramatize şeyler yazarsa hangi yüzle barışmak istiyorsun deyip kinimi mi kusayım? arkadaşlar ben ne yapayım? gözünüzü seviyim akıl fikir verin siz ne yaparsınız? nolur şimdiden bunu mu düşünüyorsun demeyin. 1 aydan az kaldı yazacak eminim. kızmayın bana.

1. bence teşekkür edip baska bir sey yazarsa cevap vermeyin. ben olsam öyle yapardım en azından.

15 nisan 20:15

2. Teşekkür et ama barışma

15 nisan 20:16

3. Teşekkür et geç

15 nisan 20:19


4. süslücüm yazını okudum ve seninle bir instagram postu paylaşma gereği hissettim.

(link: https://www.instagram.com/p/bhgaozhglsv/?hl=tr&taken-by=serminyasarofficial )

15 nisan 20:21

5. Teşekkür ederim kızlar ben de aslında öyle düşünüyorum, ama birden patlayıp söversem diye de korkuyorum. 4. Anonim linke tıkladığımda bağlantı bozuk diyor açılmıyor. Nasıl bir yazıydı kısaca söyler misin çok merak ettim. Aklım olmadığı için bana ne iyi gelecekse okumak danışmak isterim. :(

15 nisan 20:26

6. birden patlamamak için şimdiden düşünüyorsun zaten bunları. anlattığın gibiyse hala onu önemsediğini düşündüğünü bilmeyi hak etmiyor. ben olsam arıldıktan sonra hemen instada aranmaya başlayan adama nefretimi bile göstermezdim. sağ ol diyip geçerdim.

15 nisan 20:32

7. süslücüm yazı kısaca bir masaldan bahsediyordu.

https://www.instagram.com/p/BhgAOZHglSV/?hl=tr&taken-by=serminyasarofficial

şöyle bırakayım belki kopyala yapştır yapabilirsin.

ilerdeki şeyleri düşünüp kendimizi yormakla ilgili. bence bunu şimdiden düşünmenin bi manası yok. ne planlarsan planla o sana mesaj attığında her şeyi yeniden düşünmen gerekecek. bu aşk meşk işleri maalesef biraz böyle. üstelik bir de sen o kadar plan yapmışken mesaj atmama durumu var. ya o zaman ne yapacaksın? bence hiçbir şey planlama. kendi hayatına odaklan. mesaj attığı anda, canın istiyorsa kibarca teşekkür edersin ya da baktın sinirine dokunuyor hiç mesajı bile açmadan öylece silersin.

ona verebileceğin en güzel cevap onu herhangi biri yerine koymak. aynı zamanda kendin için yapabileceğin en iyi şey de bu bence.

lütfen sana akıl veriyormuşum gibi algılama, sadece bahsettiğin düşüncelerle hayatını yıllarca zehir etmiş birisi olarak, sana naçizane bir öneride bulunmaya çalışıyorum öneri istemediğin halde. tabi ki yine de senin kararın.

15 nisan 20:34


8. 6.anonim haklısın gidip nefretimi kussam arsızlığa vuracak belki de daha çok sinirlenicem. O hiçbir şeyi hak etmiyor.

15 nisan 20:50

9. 7.anonim çok çok çok teşekkür ederim. Uzun uzun açıklayıp düşüncelerinizi belirtmişsiniz. Dediğiniz gibi belki de geleceği şimdiden düşünmemek gerekiyor. Ama o an mesaj geldiğinde saçma şeyler yapıp pişman olmak istemiyorum. Arkadaşım da olmadığı için burda çoğunluk ne düşünür merak etmiştim. Ama diğer süslülerin ve sizin de dediğiniz gibi şimdilik akışına bırakıyor, en fazla teşekkür ederim yoksa mesaja da bakmam. iyi ki varsınız.

15 nisan 20:53