sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
16 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

eski sevgilim ve evliliği hakkında girdiğim bunalımlar çok kötüyüm?

kızlar biz 3 senelik beraberlikten sonra ayrıldık 7 senedir ayrıyız.ikimizde birbirimizi çok seviyorduk.ben hala unutamıyorum onu.unutmak istiyorum ama yapamıyorum.lütfen beni yargılamayın kızmayın.bende inanın çok kötü oldum artık.ağlıyorum hiçbir şey eskisi gibi olmicak sanki.aldatma vs değildi ayrılığımızın sebebi.annesiydi tek sebebi! instagrama girip bakıyorum sürekli simdi iki kızı olmus dünya güzeli.ama bu 7 sene bana haram oldu sözlendim nişanlandım flörtüm oldu ama hiçbiri onun gibi olmadı.eşini de fake hesaptan takip ediyorum ona bakıyorum yaşanmışlıklarımıza bakıyorum ve ağlıyorum sürekli.nasıl atlatabilirim bu durumu? lütfen beni yanlıs anlamayın.sevgilerle.

1. hastasınız, tedavi olun lütfen.

15 mayıs 22:19

2. üzücü. ama takıntı halini almış biraz, yardım alın bence. böyle şeylerde gitmiceksek ne zaman gidicez psikiyatriste. adam evlenmiş çoluğu çocuğu var ve 7 sene. ah canım süslü sarılmak istedim nedense. mutlaka randevu alınşuan yaşadığınız normal değil, küçümsemeyin

15 mayıs 22:19

3. Burada anonim1 gibi insanların olduğunu bile bile neden bu soruyu soruyorsunuz sevgili süslü? Şimdi sanki sizin kırk yıllık arkadaşlarınız gibi (ki o bile hadsizlik) avam bir üslupla size cevaplar gelecek, azarlayacaklar vs vs, parazit sürüsü.

15 mayıs 22:20


4. süslü hata ettiniz buraya yazmakla. kocişçiler üşüşecekler. eski sevgilinizin eşiyle sonsuz empati kurup size ağızlarına geleni sayacaklar. burada çok daha masum sorulara bile neler yazdılar. hassas noktaları.

15 mayıs 22:21

5. ben zaten yaptığım şeyi savunmuyorum evet yanlış unutmak istiyorum ama yapamıyorum dedim içimi dökmek istedim insanın hayatta başına ne geleceği belli olmuyor ve herkes bir gün mutlaka kınadığı şeyi yaşamakla buluyor kendini.

15 mayıs 22:23

6. İnşallah sevgilimin de sizin gibi hasta ruhlu bir eski sevgilisi yoktur. Evlerden ırak bir tipsiniz. Gidip tedavi olun

15 mayıs 22:27

7. öfffff şu kınadığın başına gelir olayı da baymadı mı kızlar ya, plizzzzz yani... tecavüzcüleri, hırsızları falan da kınıyorum nolcak tecavüzcü mü olcam hayatımın bir noktasında. kocişçi değilim, kocam da yok zaten ama soru sahibi takıntılı ve hastalık derecesine gelmiş. hasta kişiye tedavi ol demek ne ara kötülük oldu allasen neyin duyarı kasılıyor burada ota köke. kadın kendi hayatına devam edememiş, stalker sapıklar gibi milletin karısını çocuğunu dikizliyor sahte hesaplardan ne diyelim "ayyyy cınımm yazık sana gel sarılayımmm" mı? aynısını bir erkek yapsa sapık diye karakola gideriz kadın yapınca neden herşey pembe bulutlar oluyor? iki yüzlüsünüz ve yalancısınız üzgünüm. ben de şöyle beddua edeyim, umarım bir gün evlenip çoluk çocuğa karışınca böyle sapık bir eski sevgili başınıza tebelleş olur. onu da sevgiyle kucaklarsınız, çünkü pembe bulutlar, unicorn kakaları...

15 mayıs 22:30

8. Kadın adamın hayatına müdahil olmuyor ki anonim 2. Ne pembe bulutundan bahsediyorsun sen? Git ötede nefret kus. Hicbir sey yapmadan sadece sosyal medyadan stalklayan erkekler için karakola giden kim allah aşkına? Fikrimi savunacağım derken komik duruma düşmüşsün. 10 kişi de likelamis. Şaka gibisiniz hepiniz.

Soru sahibi, psikologa gitmeniz gerekiyor. Eskiyi unutup önünüze bakmanın zamanı çoktan gelmiş. Siz de hayatınızı kuracak yaştasınız belli ki. Hayırlısı böyleymiş deyip geçmeye çalışın lütfen. Biliyorum hiç kolay değil ancak bir uzman yardımıyla bu sorunu aşacağınıza inanıyorum. Siz de mutlu bir yuvayı ve huzuru hak ediyorsunuz emin olun, eskilere takılıp yıllarınızı heba etmeyi değil. Zararın neresinden dönseniz kârdır, hicbir şey için geç değil. 7 senem geçmiş bundan sonra da bir şey düzelmez diye düsünmeyin lütfen. Olgunlaşmaniz için bu acıyı yaşamanız gerekiyormuş. Biraz kadercilik göz çıkarmaz.

Fake hesabınızı kapatın, o kişileri her yerden engelleyin görmemek için. Ve lütfen bir psikolog yardımı alın, ertelemeyin.

15 mayıs 22:55

9. “hasta kişiye tedavi ol demek ne zamandan beri...” djfjkskf siz kimsiniz pardon? psikiyatr mı? gerçi onlar da böyle tanı koyamaz? psişik güçleriniz mi var? ayrıca bir insanın yardıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorsan bile bu bu şekilde söylenmez.

soru sahibi destek almalı bence de. ama sizin gibilerin içi rahat etsin diye değil, kendi iyiliği için. hasta olduğu için de değil, zor bir şey yaşadığı için yahut zor bir dönemden geçtiği için. 

sizin mantığınızdan hareket edeceksek, bu olayda bu kadar sinir normal değil. siz de tedavi olun. mu diyelim?

neyse. soru sahibi süslü, fake hesabı kapat bir an önce. doğru değil bu. etik değil. Ayrıca kendine eziyet. stalkı bırakmaya çalış. bir uzmandan destek al. Kendi hayatını yaşa, başkalarınınkini değil. Tek bir hayatımız var. Ve olabildiğince az kişiyle paylaş bu durumu. 

15 mayıs 22:56

10. Başlamak, bu olayları geride bırakmayı önce gerçekten istemeniz lazım bence, insan bazen kurban olmayı seviyor, seçiyor. Bu ilişkinin kurbanı, kaybedeni olmanın sizi besleyen bir yanı olmalı içten içe. konfor alanı yaratıyoruz kendimizi kurban yerine koyarak, bu beynimiz için kolay olan çünkü. çok uzun seneler geçtiği için ve belliki tek başına atlatmak zor bence de bir destek almanız çok iyi gelecektir. çünkü olan sizin zamanınıza oluyor. bu yıllar bir daha gelmeyecek ki. kaybeden olarak yaşamanın size hiçbir faydası yok. üstelik bu ruh halinde olduğunuz müddetçe hayatınızda da olumlu değişimler olması zor olur. terapi alabilir misiniz, hayatınızı şartlarınızı bilemem tabi ama alamazsanız da bu konuda çok iyi kitaplar yayınlar var, lütfen bir yerden başlayın. İnanın hayatta her şey değişir, bugün canınızın bu kadar yanması ileride de yanacağı anlamına gelmiyor, bir yerde zinciri koparmak zorundasınız. Umarım bundan sonrası güzel olsun sizin adınıza da. Deneyin lütfen, kendiniz için, hayat çok kısa.

15 mayıs 23:02