2 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evde almanca öğrenmek hakkında?

iyi akşamlar kızlar. sorum şu. evde almanca öğrenmeye başladım, halamın kızı bunu duyunca evde öğrenemezsin ingilizce gibi değil kursa git bence dedi. gidebileceğim seviye en fazla b1 miş. sizce bu doğru mu ? kursa yazılmalı mıyım? çünkü teknoloji çağındayız ve her şey elimin altında. ama halamın kızı çok emin bir şekilde konuşunda kaldım öyle ne yapmalıyım?

1. dogru kesinlikle, almanca gramer ve kullanim olarak cok cok daha zor bir dil, herkesin kolayca ogrendigi ingilizceyle karistirmamak lazim. en azindan temel olusturmak adina iyi bir ogretmen sart, konular ilerledikce goreceksiniz zaten. dogru ve duzgun almanca ogrenmek icin, ozellikle de ileride daf gibi sinavlara girmeniz ya da profesyonel olarak dili kullanmaniz gerekiyorsa kurs  sart. 

12 şubat 20:50

2. Halanızın kızı haklı. Almanca çok zor bir dil. Kendi başınıza bir temel oluşturup ilerletmeniz imkansıza yakın gibi. Kursa gidip gerçekten emek verdiği halde zorlananlar var. Evet teknoloji sayesinde her şeye ulaşabiliyorsunuz ama teknoloji size o temeli veremiyor. 

12 şubat 23:48