9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evimi boyatıcam karar veremiyorum?

kızlar yeni evleniyorum, ev tuttuk ama ne renk boyatacağımı bilmiyorum. salon ve yatak odası çok önemli ama renge nasıl karar verilir ki? (link: http://www.rapsodi.com.tr/tr-tr/products/productdetails/bigbox/yemek-odasi-takimlari/victoria-yemek-odasi-takimi yemek odası takımım bu) (link: http://www.rapsodi.com.tr/tr-tr/products/productdetails/smallbox/yatak-odasi-takimlari/marvel-yatak-odasi-takimi/ yatak odası takımım da bu) koltukları henüz almadım ama gri ve petrol yeşili olur muhtemelen. yatak örtüm ve nevresimlerim de hep mor tonlarda. napayım ne renge boyatayım bana akıl verin :)) bu arada büyük ihtimal filli boyadan alıcaz boyaları tanıdık olduğu için.

1. Süslü bence evin metrekaresi de önemli. Eğer ki ortalama bir ev ise bence açık tonlarda boyatırsanız Evi daha ferah gösterir. Eşyaların rengi koyu ton çünkü.  Klasik ama düşüncem bu yönde. Dilerseniz çok güzel duvar kağıtları var. Boş olan köşelere de o şekilde derinlik kazandırabilir, güzel bir aydınlatmayla da taçlandırırsınız. en azından açık renk olduğu için renk geçişi konusunda da sıkılırsanız şayet değiştirmek daha da kolay. Şimdiden kolay gelsin:) 

16 mayıs 13:05

2. fildişi düşünebilirsiniz bence

16 mayıs 13:22

3. (yazar: whimsical) evet ev 3+1 ama çok büyük değil kutu gibi, salonumuz kare şeklinde öyle çok aşırı geniş değil. Bende açık renk düşünüyorum ama o kadar çok renk tonu var ki hiç örnek duvar da göremedim, kararsız kaldım :)

16 mayıs 13:23


4. girişteki hol ve antre aradaki koridorlar da hep duvar kağıdı, o yüzden salona ve odalara düşünmüyorum

16 mayıs 13:24

5. Ben o zaman lüle taşı rengini önerebilirim süslü. Bizim evde aynı sizin gibi mobilyalar ve koltuklar koyu renk. Sarıya çalmayan duvarda kireç gibi de durmayan çok hoş bir kırık beyaz tonu. Temiz gösteriyor evi de ayrıca. Tavsiye ederim. 

16 mayıs 13:53

6. Yemek odası takımınız çok güzel demeye geldim :) güzel günlerde kullanın :)

16 mayıs 13:56

7. yalın beyazı boyattık yeni. Tavsiye ederim hoş bir renk

16 mayıs 14:57


8. (yazar: sindirellasierva) fildişi nası bi ton oluyo acaba?

(yazar: whimsical) lületaşı filli boyanın mı? acaba hiç bi duvarınızın resmini koyma imkanınız var mı ahşap mobilyayla nasıl duruyor renk merak ettim:)

(yazar: suslunaz) çok teşekkür ederim :)

(yazar: lyannastark) teşekkürler o hangi markanın acaba? hiç resim koyma imkanınız var mı :)

16 mayıs 17:30

9. (yazar: lyannastark) (yazar: whimsical)

17 mayıs 09:13