sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  10 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  evleneceğiniz kişinin işi ne kadar önemli ?

  sy

  1. Süslüler ben biriyle görüşmeye başladım karakter ve görünüş olarak beğeniyorum.Kendisi 27 yaşında ve artık evlenmeyi düşünüyor.Şimdilik iyi gidiyoruz.Evlilik hakkında da konuşuyoruz.Yaşadığımız ilçede klima bayisinde birinin yanında çalışıyor kendi patron değil yani.Annem bunu duyunca daha iyi bi işi olsaydı keşke dedi.O günden beri de onaylamıyor sanki onunla görüşmemi.Ben 24 yaşındayım üniversite bitirdim şuan iş arıyorum  çalışıcam inşallah ama bende kararsız kaldım annemden etkilendim galiba.sizce ne yapmalıyım sizin düşünceleriniz neler?Evleneceğiniz kişinin işi ne kadar önemli sizin için ?

  21 şubat 18:21

  2. Bende anonim 2nin zittiyim. İşi güzel olsun ama benden zeki olmasın.

  Sizin yapınızı bilemiyorum ki süslü ben üniv okurken liseyi zor bitirmiş biriyle birlikteydim ve başka bir sebepten ayrıldık. Tercih meselesi

  21 şubat 18:25

  3. Benden 6-7 yaş büyük, 1-2 gömlek üst konumda olması gerek . Aşırı da üst olmasın sanki onun vasıtasıyla bir yerlere ulaşıyormuşum gibi hissetmek istemem + eziklenirim. Benle eşdeğer de olabilir o ayrı ama aşağıda olamaz cünkü ben yüksek bi karakterim biraz hem ona yazık olur hem bana. Ben doktor olacağım mesela iyi maaşlı bir mühendis olabilir illa doktor olsun vs takıntım yok hatta hiiç yok sürekli ameliyathanede olanları mı konuscağız. Veya mimar ki gönlümden geçen budur. Pilot da olabilir. Bir öğretmenle olamam sanırım veya eczacıyla.İyi kazanan bir diş hekimi olur ama. :) boyle

  21 şubat 18:36


  4. Üni mezunuyum, sevgilim lise mezunu. Bir kaç ay öncesine kadar kendi işi vardı, kriz sebebiyle devretti daha önce ortaklık yaptığı biriyle çalışıyor şu an. Sevgilim bir çok konuda benden daha bilgili, daha kültürlü. Mutlaka her konu hakkında doğru bilgisi var. Annem de itiraz ediyor ama annemi dinlemeyi falan düşünmüyorum. Çünkü seviyorum. Ve kim olursa olsun birinin yok olmaz vs demesiyle de kendisinden vazgeçmem.

  Bana yatlar katlar alsın gibi bir isteğim de yok. Benim de mesleğim var, ikimizin de kazandığı çok şükür bizi mutlu etmeye yeter.

  21 şubat 18:39

  5. önemli +1

  süslü belki ilk anda ayrımcılık gibi geliyor insanlara ama sonuçta evlilik aynı hayatı paylaşmak için yapılıyor. iki kişinin de benzer statülerde olması hem maddi hem de fikirsel açıdan önemli bence. aynı yöne bakmak gerekiyor evlilikte. iki kişinin maaşları arasında ciddi fark olursa bu da bi yerden sonra problem yaratır, bir taraf kendini daha aşağı hisseder ve kompleks başlar diye düşünüyorum ben

  21 şubat 18:42

  6. Biz burda kadın erkek eşitliğini yaratmak adına kendimizi parçalıyoruz ama erkek dediğin daha iyi konumda olmalı 2-3 gömlek üstümde olmalı gibi Türk kızları paraya ve konuma bakar diyen erkekleri haklı çıkaran yorumlar.. Ne Denir ki. Senin daha kendin bile çalışmıyorken annenin müstakbel damadın işine takması da aynı ataerkil kafalar. kızına bakılması gerektiğini düşünüyor. sen sadece ailenin çocuğusun kocanın çocuğu olmayacaksın. evlilik müşterekse iki kişinin de katkısı olmalıdır. aynısını erkek söylese deseki benim beraber olduğum kadın benden fazla kazanmalı 2-3 gömlek üstümde olmalıdır diye kıyametler kopardı burda. benim için çalıştığı meslek hiç önemli değil kimsenin parasına yada konum olarak benden üstün olmasına ihtiyacım yok. kimsenin de kimsenin zekasını ölçecek durumda olduğunu sanmıyorum karşınızdaki iyi kalpli dürüst bir insansa böyle şeylere takılmayın. annemle babam evlendiğinde babam yüksek lisansını yapıyormuş o yüzden kazancı çok iyi değilmiş kendi ailesi de varlıklı değil zaten. 30 sene öncesinde bahsediyorum. tam takır evlenmişler ve anneannemler hep anneme bunun doğru düzgün geliri yok bak seni çalıştırıyor boşan demiş. Annem emekli oldu ama babam olmadı Kendisi şu anda Türkiye’nin önde gelen bir üniversitelerinden birinde profesör ve 5 haneli bir maaşı var annem o dönemde hep yanında olduğu hiç bir zaman maddi zorluktan şikayet etmediği için de annemi kraliçeler gibi yaşatıyor. gözlerinin içine bakıyor hala. aşk sevgidir önemli olan gerisini boşverin böyle kan emici düşüncelerden uzak durun hiç bir insan haketmez bunu. 

  21 şubat 18:49

  7. Bence tek düşünmeniz ve dikkat etmeniz gereken konu bulunduğu ortamın onun kadına bakışında bir etkisi olmuş mu bence. Yukarıda bir süslü daha bahsetmiş, esnaf ortamının onu nasıl etkilediği çok daha önemli statüsünden ziyade. 

  Tabi gelir konusunu da kendiniz iş bulduğunuzda alabileceğiniz ortalama maaşla birlikte düşünüp bir aile bütçesi oluşturmaya yeter mi diye düşünürsünüz ama bu başka bir alanda çalışıyor olsa da yapmanız gereken bir durum. 

  21 şubat 19:10

  8. anonim 3 bahsettiğin bilincin eğitimli olanlarda olduğunu mu zannediyorsun?

  21 şubat 21:09

  9. 2 üniversite mezunuyum, nişanlım lise mezunu bir ayakkabıcı da çalışıyor. saatlerce konuşacak konumuz var, benim bilmediğim ve ondan öğrendiğim o kadar çok şey varki.. hemen her konuda oldukça mantıklı fikirleri var ve bu yönden beni aşırı besliyor.kültür, kadın hakları, kibarlık vs. bunların bir okuldan mezun olmakla bir alakası yok.

  eğitim = diploma demek değil. evet benden az para kazanıyor, bu benim için hiç problem değil, kendisinden önce de benden çok para kazanan erkek hayalim yoktu açıkçası. insanları hayatıma maddi güçlerine göre almadığım için :D he ama şu önemli benim için, çalışkan olmak. ne okumamış olması ne az para kazanması, bunlar saçma detaylar bence. önemli olan çalışmayı sevmesi, yaptığı iş her ne olursa olsun. zaten evlendikten sonra senin kazandığın benim kazandığım diye ayrılmayacağına göre, ne fark eder kimin ne kadar getirdiğinin?

  22 şubat 01:15

  10. Anonim 5 in cevaplarına ayar oldum, ya öğretmenler de eczacılar da sizin için kapışıyordu vah vah. insanları gelirine göre değerlendiriyorsunuz, doktor zihniyeti bu olmamalı. siz en iyisi ilkokul mezunu bir müteahhitle evlenin, şimdilerde para onlarda. 

  Buradaki cevaplara şaşırdım açıkçası, benden üstün olsun vb. yorumlar garip.. tabii ki herkes iyi yaşamak ister, bu yüzden kendi gelirinizi arttırmak için çabalayabilirsiniz, ama karşınızdaki kişinin kazandığı para sizi ilgilendirmemeli..

  22 şubat 11:48