23 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evleneciğiniz insanın o olduğunu nasıl anladınız?

merhaba süslülerim. aklıma takılan bir konu var. birinin doğru kişi olduğunu nasıl anladınız? ya da öyle bir şey yok mu? gerçekten şimdiye kadar sevdiğiniz tüm sevgililerinizden daha çok en çok sevdiğiniz kişi mi o? veya eski sevgililerinizden sonra birini bulup  diğerleri hiçbir şeymiş dediğiniz oluyor mu? 

1. birinin doğru kişi olduğunu nasıl anlarsınıza benim de aklım takılıyor. çünkü ben hiçbir adamın aşkından ölmem anlayın işte duygularım yönetmiyor beni. bazen beterin beteri oluyor bazen daha iyisi o konu da belirsiz. aydınlatın bizi.

13 mart 00:24

2. Hayatımda her zaman biriyle ilk tanıştığımda nasıl olacak bilmiyorum ama bu kişiyle bi şeyler olacak aramda diye hisseden biriyim ve sonra illa bir şeyler gelişir. Bu konuda da boyut atladım hatta. Ben mesela şu an birisinin doğru kişi olduğunu hissediyorum, bazen onu rüyamda görüyorum. Takıntı haline getirmemeye çalışıyorum, doğru zamanı bekliyorum diyebiliriz. Mesela şu an doğru bir zaman değil bizim için bunu da anlıyorum ama bekliyorum diyelim. Belki size çok saçma geldi ama benim hislerim böyle.

13 mart 00:30

3. Açıkçası ben henüz evlenmedim ama şuan doğru kişi olduğunu düşündüğüm (allah kısmet ederse) o yolda ilerlediğim biri var. Başkalarına karşı en farklı gördüğüm konu her şeyini sevmek. Kızdığınız şeyleri bile aslında onun özelliği diye içten içe seviyorsunuz. Göze batan hiç bir davranışın olmaması, garipsememek. Hayattaki tüm ama tüm zamanları onunla geçirmek istemek. Karşınızdayken dünyanın 2kişilik olması. Kokusunu sevmek. Her yerini öpebilmek, aynı bebeğiniz gibi yani hiç bir yerinden iğrenmemek. Herhangi bir şekilde başkasıyla olma düşüncesi olmaması. Başka bir erkeği hem şuan hem gelecek için karşı cins olarak görmemek. Benim ayırt edilenlerim bunlar :) yani şuan aklıma gelenler :) eminimki bu kadar değildir

13 mart 00:38


4. Dördüncü anonimcim o kadar duygulandım ki yazdıklarınızı okurken. Ben de birine karşı aynen böyle hissediyorum ama maalesef benim hislerim yeterli olmadı ilişkiyi kurtarmaya. İnşallah sizin için en doğrusu en hayırlısıdır 

13 mart 00:47

5. bence 4. anonimin dedikleri bizim içimizdeki sevgi niteliğiyle kalbimizin güzelliğiyle alakalı ben hayatımdan geçen adamları tam da anlattığı gibi sevdim hepsi de bitti o adam değillerdi yani. biz nasıl seviyorsak bütünüyle herşeyiyle o aşktır belki ama doğru adamın öyle anlaşıldığına asla inanmıyorum.

13 mart 00:54

6. Haklısınız sanırım. Anlama yolu yok sadece yaşayıp görüyoruz galiba

13 mart 00:56

7. Allah kismet ederse yakinda nisanlanacak biri olarak cevap vereyim. Evet gercekten herseyini seviyorsunuz olumlu olumsuz her yanini seviyorsunuz, evladım gibi dusunuyorum mesela onu yani sanki 5 yasinda cocukmus gibi sefkat,merhamet besliyorum. Onunla cocuklarim olsun istiyorum cocuklarimin babasi olarak hayal edebiliyorum, yasliligini gormek istiyorum beraber yaslanmak beraber ölmek hatta ölümden sonraki yasamda da yanimda olsun istiyorum:)

13 mart 01:27


8. 6.anonime takıldım ben. O kadar yoğun duyguları çok insana karşı hissetmişseniz psikolojik bir sorununuz olabilir. Her insanı öyle sevmek garip bir durum :/

13 mart 01:37

9. ben 6.anonim. yanılıyorsunuz. bir kez aşık olur insanlar diyenlerdenseniz sizi anlarım. ama ben tiksinmeden, ömrümün sonuna dek hep yanımda olmasını istercesine, her şeyiyle sevebiliyorum. farklı adamlar olması abes değil. adamlar farklı benim sevgim kalbim seviş şeklim aynı. birini diğerinden üstün görmedim karşılaştırmadım kalbim hepsini de ayrı ayrı aynı güzellikte ve çok sevdi ; sorun yarım sevgilerle ay bu diğeri gibi heyecanlandırmadı beni ya cıkss diyen sizler de efendim. insan pek tabi farklı adamlarla yoğun duygular yaşayabilir.

13 mart 01:52

10. Ben 9.anonim. Bir çok kişi sevilir, belki aşık olunur o konuda bir sorunum yok. Fakat 2kişi 3kişi değil anladığım kadarıyla bir çok kişiye karşı eşit duygular yaşamışsınız. her yeni gelene aynı eşit duyguyu yaşamanız pek normal gelmiyor. Böyle duyguların karşılıklı beslendiğini düşünen bir insanım, karşıdaki(ler) sizi öyle çok yoğun sevmeden siz nasıl o derecelere çıkmışsınız o garibime gitti. Benimki nacizane bir tavsiyeydi sizin adınıza. Hislerinizi tabiki siz bilirsiniz. Eğer bir gün psikiyatr ya da psikologa gitme gibi bir durumunuz olursa aklınızda bulunsun. Aradığınızı bulursunuz umarım :) 

13 mart 02:02