sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
9 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

evlenen ya da evlilik yoluna giren arkadaşlarınıza nasıl bakıyorsunuz?

merhaba kızlar ben evlilik yolunda biriyim henüz evlenmesemde....  ama bazı arkadaşlarımın (1-2 tane)benden biraz uzaklaştığını hissediyorum yani bu tartışma vs oldu baabında değil, sadece ''o evli artık'' düşüncesine mi giriliyor, yoksa eskisi kadar sık paylaşım yapamaycagımız benim sürekli eşime vakit ayırcağım mı zannediliyor bilmiyorum sizce? siz nasıl bakıyosunuz?

1. valla benim ofis arkadaşım evleniyor, bütün gün boş vakitlerde beraber ev eşyası mobilya falan bakıyoruz netten. bence çok eğlenceli:) allah mutlu mesut etsin diye bakıyorum.

15 mayıs 22:20

2. kıskançlıktan çatladığım için evlenme yoluna giren arkadaşlarımla hemen iletişimi keser, bekarlarla takılırım. 

15 mayıs 22:20

3. Evlilik yoluna giren arkadaşlarımla muhabbet bir yerden sonra çeyiz vs. Bağlıyor. Tamamen yalnız olduğumdan bu muhabbetler sarmıyor. Gece yarılarına kadar süren pijama partisi, nişanlımla dayısına gideceğiz cnmss oluyor. Seviyorum arkadaşlarımı ama kopmalar yaşanıyor doğal olarak. 

15 mayıs 22:23


4. ben de sıkılanlardanım. yemek takımından tencere setine yaptırdığı lazere kadar anlatan var. evet evliliği eşyadan ve hazırlıktan görenler var ve bu çok can sıkıcı. evli moduna girdikleri için seninki nasıl dese bile benim ilişkim ciddi senin laylaylom nasıl gibi tonlaması oluyor. eş sevgili bulunca statü atlamış tiplerden uzaklaşıyorum. üzgünüm ama her evliliğe adım atan arkadaşım değişti. yanımda erkek arkadaşım var diye görüşemezmiş. evlilik yolunda olduğundan sadece kız kıza bilmem ne. bir garipleşiyor hepsi. sanki dünyada kız kalmadı benim sevgilim ona bakacak. tripli.

15 mayıs 22:25

5. Ben üç yıllık evliyim ama arkadaşlık ettiğim bekarlar nisanlaninca bir bir uzaklaştı benden. Sebebi nedir anlamadım

15 mayıs 22:52

6. Evlilik hazırlığında olan veya evli olan arkadaşlarım ayrı bi kafa yaşıyorlar, bekarlara olan bakış açıları hoşuma gitmiyor. Yani kısaca "buldumcuk" oluyorlar, belki bana denk gelenler öyledir. Mesafe koymaya başlıyorum. Hele çocuktan sonra başka bir evrene geçiyorlar.. Hiç çekilmiyor. Benim sebeplerim bunlar mesela.

15 mayıs 22:54

7. Ben anladım sizi soru sahibi. Kız grubumuz var çok yakın arkadaşım evleniyo aramızdan biri genel olarak uzaklaştı. Benzer zamanlardw uzun ilişkileri oldu biri ayrılırken diğeri evlilik yoluna girdi. Sonra diğer arkadaş ilişkilerde dikiş tutturamayıp içine kapandı. Kötü niyetinden değil ama bu duruma canı sıkıldığından biraz kendini geri çekiyor gibi geliyor bana.

15 mayıs 23:04

8. Valla ben anlattığım sebeplerden ötürü artık bekarlarla fazla yakın arkadaşlık kurmama kararı aldım. En iyisi çocuksuz evliler. Millet buldumcuk olmuş. Yeni evlenenler bana uzak olsun.

15 mayıs 23:06

9. ya yaş da etkili mi bilmiyorum ama 24 yaşındayım. arkadaşlarım da genelde akranlarım.

birisi evleniyor diye mesafe koymam ama bana erken bir yaş geliyor. geçenlerde bir arkadaşım sevgilisine evlenmek için baskı yaptığını anlattı. ikisi de mühendis. kızın ailesi ile falan sorunları yok. sadece evlenmek istediği için evleniyor. cinsellik yaşıyorlar falan. mesela ona "abi çok erken değil mi ya? bir sürü sorumluluk. emin misin?" dedim diye mesafe koydu. belki de susmalıydım.

bir de şöyle bir ekip var. dsjkdm. kocişim de kocişim. ya üniversitedeki en marjinal tipler, saçını mohikan saçı gibi kestiren adamların peşinde koşan kızlar çeyizindeki çetik, kolundaki bilezik sayısıyla hava yapınca gülesim geliyor. hele de evlendiği adamın maddi durumu iyiyse ve bununla hava yapıyorsa... ya canımın içi anlıyorum hayatının önemli bir evresindesin ama sabahtan akşama kadar senin yemek takımını konuşamayız, biraz gıybet yapacağız biraz gündem siyaset şu bu... yok gelin arabam şu olacak, yok bileğimden omzuma kadar bilezik... yeter da.

16 mayıs 02:29