28 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evlere temizliğe gitmek için kendim mi iş bulsam şirketlere mi katılsam daha iyi olur ?

aylardır işsizim en azından bayram harçlığımı çıkarmak için bayram önce is bulmam kolay olur diye temizliğe gitmeye karar verdim. güzel ve temiz yapacağama güveniyorum da sizce sirket mi daha iyi ? toplanma noktaları var oradan alınacak ise birakılacak malzemeleri de vereceklermis ama günlük 50 lira az kazanacam. kendin bulursam güvenli olmaz diyerek korktuttular biraz

1. mühendislik 😔

10 ağustos 15:07

2. ben de yeni mezunum bu aralar bunu düşünmüyor değilim. :( Araştırdığıma göre kendiniz iş bulursanız daha çok kazanırsınız, kimseyle de paylaşmak zorunda kalmazsınız. Şöyle ki biz şirkete bağlı olmayan bir kadına sormuştuk 200-250 arasında istiyordu. Şirkete bağlı kadınlar da 150 istedi. Tabi şirketin avantajları daha iyi temizlik malzemesini ya ev sahibi, ya da şirket karşılar, şirket sahibi kontrole gelir gider. Bir de bilindik şirketse oldukça dolu geçer, daha çok iş bulursunuz. Ama dediğim gibi az kazanılıyor.

10 ağustos 15:14

3. Tavsiye veremem fakat kalbim çatır çatır kuruldu, umarım sizi mutlu edecek şekilde mesleğinizi yapabilirsiniz.

10 ağustos 15:14


4. 3.anonim türkiye’de yaşadığınıza emin misiniz? O dışarda gördüğünüz ve ilkokul mezunu sandığınız insanların birçoğu üniversite mezunu. işsizlikten haberiniz yok sanırım.

10 ağustos 15:15

5. Neden şaka olsun ya para kazanmanın nesi şaka olabilir. İnsanlar ne yazık ki zor durumda kaldıklarında böyle geçici işlere başvurabiliyorlar başka meslekleri olsa bile. Tabii ki hoş değil işini yapamamak başka iş yapmak zorunda kalmak ama süslüye kötü hissettirmenin de anlamı yok bence.

Konu hakkında çok bilgim yok ama temizliğe giden bir tanıdık bulursanız yetişemediği işleri size paslayabilir süslü. Güven sorunu da bir nebze ortadan kalkar bence.

Umarım hepimiz güzel işlerde iyi paralar kazanırız ya hayat bazen çok acımasız ne diyim ki.

10 ağustos 15:18

6. Süslü tavsiye veremem ama kalbim seninle. Umarım istediğin gibi mesleğinle alakaları bir iş bulursun. 

10 ağustos 15:19

7. Umarım herşey bir an önce yoluna girer süslü.. hangi şehirdesiniz bu arada?

10 ağustos 15:22


8. malesef ciddiyim 3.5 yılda dereceyle bitirdim hatta ocak ayında diplomamı aldığımdan beri her yolu deneyip iş bulamadım. beğendiğim elbiseye ağlayarak bakıyorum kaç gündür. en azından bayram yükünü hafifletiyim. insaat tadilat temizliği cıktı sirketten sansıma 3 gün 300 lira dediler

güzel dilekleriniz can-ı gönülden teşekkür ederim 🤗

10 ağustos 15:30

9. Gerçekten çok üzgünüm umarım yakın zamanda iyi bi iş bulursunuz ve bunlara bi daha asla mecbur kalmazsınız. 

Ama burda duyarlı olmakla duyar kasmayı birbirine karıştıran arkadaşlar da anca hem cinslerini ezmeye yer arasın. Sana ne kocasının parasıyla evine temizlikçi tutan ilkokul mezunu kadından? Ondan ne istedin? Fakülte bitirenden daha mı az kadın yaptı ilkokul mezunluğu onu? Daha mı az layık oldu hayatını iyi yaşamaya. Kocası çalışıp kadın tutabiliyosa şanslılarsa sana kınaması mı düşüyor anladım ne çok boş adam var şu memlekette ya. Burda hanımefendiye iş bulamadığı için üzülmek dua etmek imkanı olan varsa yardım etmek varken anca hemcinslerinizi ezin. İlkokul mezunu belki çalışmıyor ama belki çocuk yetiştiriyor belki hasta annesine babasına bakıyor? Bu zihniyette olup da kendini bi halt sananların da diploması yere batsın ya gerçekten azalarak bitin iğrençsiniz. 

10 ağustos 15:40

10. Kendiniz arayın bence, hatta bulunduğunuz şehri yazın belki buralardan da biri çıkar önerecek. Bence gayet mantıklı bir iş, garsonluktan şu budan çok daha kazançlı olur. Hem istediğinizde kolayca bırakırsınız. 

10 ağustos 15:44