33 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evlere temizliğe gitmek için kendim mi iş bulsam şirketlere mi katılsam daha iyi olur ?

aylardır işsizim en azından bayram harçlığımı çıkarmak için bayram önce is bulmam kolay olur diye temizliğe gitmeye karar verdim. güzel ve temiz yapacağama güveniyorum da sizce sirket mi daha iyi ? toplanma noktaları var oradan alınacak ise birakılacak malzemeleri de vereceklermis ama günlük 50 lira az kazanacam. kendin bulursam güvenli olmaz diyerek korktuttular biraz

1. Ne mezunusunuz süslü ?

10 ağustos 15:03

2. mühendislik 😔

10 ağustos 15:07

3. Şaka mı yapıyorsunuz ?

10 ağustos 15:11


4. ben de yeni mezunum bu aralar bunu düşünmüyor değilim. :( Araştırdığıma göre kendiniz iş bulursanız daha çok kazanırsınız, kimseyle de paylaşmak zorunda kalmazsınız. Şöyle ki biz şirkete bağlı olmayan bir kadına sormuştuk 200-250 arasında istiyordu. Şirkete bağlı kadınlar da 150 istedi. Tabi şirketin avantajları daha iyi temizlik malzemesini ya ev sahibi, ya da şirket karşılar, şirket sahibi kontrole gelir gider. Bir de bilindik şirketse oldukça dolu geçer, daha çok iş bulursunuz. Ama dediğim gibi az kazanılıyor.

10 ağustos 15:14

5. Tavsiye veremem fakat kalbim çatır çatır kuruldu, umarım sizi mutlu edecek şekilde mesleğinizi yapabilirsiniz.

10 ağustos 15:14

6. 3.anonim türkiye’de yaşadığınıza emin misiniz? O dışarda gördüğünüz ve ilkokul mezunu sandığınız insanların birçoğu üniversite mezunu. işsizlikten haberiniz yok sanırım.

10 ağustos 15:15

7. Neden şaka olsun ya para kazanmanın nesi şaka olabilir. İnsanlar ne yazık ki zor durumda kaldıklarında böyle geçici işlere başvurabiliyorlar başka meslekleri olsa bile. Tabii ki hoş değil işini yapamamak başka iş yapmak zorunda kalmak ama süslüye kötü hissettirmenin de anlamı yok bence.

Konu hakkında çok bilgim yok ama temizliğe giden bir tanıdık bulursanız yetişemediği işleri size paslayabilir süslü. Güven sorunu da bir nebze ortadan kalkar bence.

Umarım hepimiz güzel işlerde iyi paralar kazanırız ya hayat bazen çok acımasız ne diyim ki.

10 ağustos 15:18


8. Süslü tavsiye veremem ama kalbim seninle. Umarım istediğin gibi mesleğinle alakaları bir iş bulursun. 

10 ağustos 15:19

9. Umarım herşey bir an önce yoluna girer süslü.. hangi şehirdesiniz bu arada?

10 ağustos 15:22

10. Sizin bu kadar normal karşılamanız garip asıl.bu kız en az 4 sene emek verdi o fakülteyi bitirmek için uykusuz kaldi maddi manevi yıprandı şimdi "belki"de kocasının parasıyla, ilkokul mezunu bile olmayan kadınların evine temizlikçi olarak çalışmasına herhalde şaşıririm.buna mecbur bırakan devlete lanet olsun.umarim en kısa zamanda gönlünüzdeki işi bulursunuz.

10 ağustos 15:29