sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  20 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  evlilik için biraz geç mi kalıyoruz acaba?

  27 yaşıma girmeye gün sayarken sık sık bunu düşünmeye başladım. sanki bir şeylere geç kalacakmışım korkusu oluştu. özellikle çocuk doğurmaya. bazılarınıza bu yaş bile küçük gelecek, söylediklerim komik gelecek belki ama.. bir yıldır özel sektörde çalışıyorum. erkek arkadaşımsa hala mezun olma sürecinde yani o da işsiz. önümüzdeki yıllarda bize evlilik yolu gözükmüyor. zaten asgari ücretle para birikmiyor. ve bu beni artık üzmeye başladı. kendini hazır hissetmeyenlere, geç evlenmek isteyenlere saygım sonsuz, ama benim gibi isteyip de maddi imkansızlıklardan yapamamak çok üzücü. ikimizinde ailesi kendi yağında kavrulan aileler. öyle hazıra konmayacağız yani. siz nasıl yaptınız süslüler. nasıl oluyor bu işler. bu arada düğünü falan değil sadece temel bir ev kurma sürecini ve sonrasındaki geçimi düşünüyorum ben. eğlence kısmına dair hiçbir isteğim yok.

  1. Gec kaldim diyerek evlenmeyin, cocuk yapmayin suslucugum. Gercekten oyle canim yaniyor ki su an ben pismanim cahil cesaretiyle evlendigime siz yapyin. Yaş onemli degil kendinizi maddi manevi hazir hissettiginizde cocuk sahibi olun. Ev esya borc harc dusunurken mutlu olamadan bebeginiz de siz de perisan olursunuz. Gec olsun guc olmasin diye bosa soylememisler. Karamsarliga kapilmayin acele etmeyin elbet olur bir seyler.

  16 şubat 01:34

  2. hayir hayir hayir. gec degil erken bile. ne kaybedebilirsiniz bekarken boyle dusunun. yaş 26, evlilik 5 süresi beş yıl. ben okurken evlendim dugun meraklisi degildim para olsa da yapmazdim. bir şekilde halloluyor ailemizden de destek gormedik. karamsar bakmayın.

  16 şubat 01:37

  3. o eskidendi pata kute evlenip dogurmalar. artik insanlar gec yasta yapiyor deneyimliler de 30- 35 arasi diyor ama tek cocuk olacaksa tabi. yoksa ikinci agir gelebilir. siz calisiyo musunuz?

  16 şubat 01:40


  4. öff neye göre kime göre geç? 30 yasinda cocugu olan adam ucuncu evliligini yapiyo yatlari katlari yok. bi salın isteyen istedigi zaman evlesin. geç değil nokta.

  16 şubat 01:47

  5. 25 yaşındayım bana beş seneden evvel hala erken. evliliğin de cafcaflı bir tarafı kalmadı. resmi yoldan çocuk sahibi olmaktan başka bir anlam ifade etmiyor benim için. bir aile kurmak istediğim zaman evlenirim. tabi baba vasfında olabilecek biri varsa hayatımda..

  16 şubat 01:52

  6. kime göre geç? evliliği sadece çocuktan ve seksten ibaret sananlara göre mi, yoksa yaşın geçiyor evladım evlen de torun sevelim diyen anne babalara göre mi? 30 yaş üstü denilen gruptayım çok sevdiğim bir sevgilim var ama ikimizin de kariyer planları gereği ayrı şehirlerde yaşıyoruz ve iş durumumuz nedeniyle de bilerek evlenmiyoruz. işimizi gücümüzü yoluna koyunca o zaman evleniriz diyoruz çünkü ikimiz de. çocuk istiyoruz evet ama hazır olmadan allah rızkını verir anneler de bakar nasıl olsa diye bir düşüncemiz yok çünkü o işler hiç de öyle olmuyor. bu tabii bizim kararımız süreç nasıl işler bilememekle birlikte birileri geç dedi diye hayatımı onlara göre yaşayamam. çocuğumu da bilinmeyen bir maceraya peşimde sürüklemeye niyetim yok açıkçası. bu devirde işini ayarlamadan bazı şeyleri yoluna koymadan yapılan evlilikleri sağlam bir zemin üzerine inşa edilmiş görmüyorum maalesef. düzenli bir geliriniz olmasın bakalım iki güne aşk da bitiyor heyecan da.

  16 şubat 02:01

  7. tik tok tik tok tik..

  Biyolojik yaşın ilerliyor. Bebek için altındeğerindeki yumurtalarından her ay kaybediyorsun..

  Gözünüz yükseklerde değil, sorumluluk alıp bebeğime bakarım diyorsanız evlenin. 

  Bence ideal bir yaştasınız.. yaza evlensen 1-2 sene sonra bebek yapsan borç harç kalmaz hem. Aşırıya kaçmayan bir ev ve nikah merasimiyle olur. 

  16 şubat 02:10

  8. Teşekkür ederim cevaplarınız için. Bazılarınız dikkat etmemiş sanırım yazdıklarıma ısrarla sormuşsunuz neden geç olsun diye. Yazmıştım halbuki özellikle çocuk doğurmak için geç olmasından korkuyorum. Ben istesem bile erkek arkadaşım zaten evlenmez adamın işi dahi yok çünkü. Sadece kendime kendime biraz üzülmeye başladım. Şu yaşlarımı onunla yan yana geçirmek isterdim. Keşke daha kolay olsaydı.

  16 şubat 08:13

  9. Ben daha 24 yaşındayım bende böyle düşünüyorum :(

  16 şubat 09:21

  10. 35 yaş üstü gebelikler riskli sayılıyor ama yine de siz bilirsiniz.

  16 şubat 10:26