8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

evlilik kararı hakkında kafamı karıştıran düşünceler  ?

biraz uzun bir yazı oldu . şuanda ilkokul birinci sınıftan beri arkadaşım olan o zaman hoşlandığım ama zaman içinde görüşemediğimiz arkadaşımla konuşuyorum . evlenmek istiyor evlenme teklifi etmiyor ama ben hiç istemediğimi sürekli belli ediyorum . aslında evliliği düşünmüyor değilim. ama evlilikten beklentim ne onu bilmiyorum . ona güveniyorum beni çok seveceğini beni hep mutlu etmeye çalışmayacağını biliyorum . hiçbir kötü alışkanlığı yok . sakin bir micaza sahip. işi gücü de iyi ama yıllardır görmedim ve ne hissediceğimi bilmiyorum . evlilik sonuçta cinsellik olacak mutlaka ama hiç aklımda canlandıramıyorum . aslında daha genç olduğumu düşünüyorum istemiyorum ama bir yandan da arkadaşlar ufak ufak evlenmeye başlayınca insan dahil olmak istiyor o gruba . sormak istediğim soru şu aklına yatan birini bulduğunda onu bırakmamalı mı yoksa o kişiyi bulmayı mı beklemeli ?

1. birbirinizi tanıma amaçlı flört etseniz, illa evleneceğiz diyen bir tip mi ? o şansı size vermiyor mu ? çünkü araya giren yıllar insanları değiştirebiliyor. çekimi de flört aşamasında sınarsınız ? tabi hisleriniz varsa.

9 ağustos 16:29

2. Ya soru sahibi süslü kusura bakmayın ama böyle evlilik mi yapılır? Sırf evlenmek için evlenmenin bu kadar net olanını görmemiştim 

9 ağustos 16:29

3. aşk arıyorsanız, adama aşık değilseniz, tanıyarak aşık olan bir tip değilseniz bırakın. şayet sonradan aşık olan bağlanan yapınız var ise sizin için uygun bir aday.

9 ağustos 16:30


4. adami sevmiyorsunuz, arzulamıyorsunuz, evlenmek istemiyorsunuz, zaten yillar sonra karsiniza cikmis iyi filan diyorsunuz da adami tanimiyorsunuz bence, taa ilkokuldan arkadasinizmis, insanlar degisir, ben onun da sizinle evlenmek isteyip istemedigi belli degil, teklif de yok ortada. bence bunlari dusunmeyin. 

9 ağustos 16:34

5. Aklına yattığını kabul ediyorsunuz bir bakımı. Görüşün bir çay için elektrik alırsanız gelsin istesinler ne diyeyim sksksksl evlilik böyle bir şey değil. Çevrem evleniyor ufaktan diye sevmediğiniz aşık olmadığınız biriyle evlilik fikri hiç hoş değil. Millet deli gibi severken birbirini o evlilik aşamasında sinirden stresten birbirini yiyor sırf. Sevince idare ediliyor anca böyle şeyler. Kimse sevgi olmadan sırf iyi huylu ya işi gücü de iyi diye kimseyi çekmez. Kaldı ki tanımıyorsuz bile daha birbiriniz. Seks yapmaya gelene kadar ohooo önce çocuğu tanıyın iyice. Cv bilgileri gibi bu anlattıklarınız siz. Bir insanı tanımak onunla bir şeyler paylaşmak beraber zaman geçirmek diye birşey var. 

9 ağustos 16:39

6. Önce sevgili ol flört et olmuyorsa olmaz. Böyle başlamaz ki ilişki 

9 ağustos 16:44

7. Iyi biri olduguna gore iliski sansi verebilirsiniz ve deneyebilirsiniz. Duruma gore bakabilirsiniz gelecek var mi, seviyor muyum diye. Ama direkt evlilikle baslamak cok absürt bence.

9 ağustos 16:50


8. Merhabar. Bence çocuğa şu an davrandığın gibi davranmaya devam et yani istemediğini söylemesen de hissettir. Anladığım kadarıyla senin için doğru kişi olup olmadığından emin değilsin. Ayrılmak zorunda değilsin. Bir süre onu tanımaya çalışabilirsin. Ama o birbirinizi daha tanımadan evlenmek istiyiyorsa rest çek. Belki de size “ben evlenilecek biriyim” mesajı veriyordur. Dediğim gibi; zaman ver. Düzgün biriyse, sevgi saygı varsa aranızda bitirmeyin. Yazık olur..

9 ağustos 17:33