4 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

faturaları iptal ettirmek hakkında?

öncelikle bu konudaki cahilliğimi mazur görün lütfen. maalesef danışacak kimse olmadığı için buraya yazmak durumunda kaldım. bizim şu an oturduğumuz ev bize ait. faturaları dedemin üstüne. dedem vefat etti ve daha sonrasında üzerimize alamadığımız için bu şekilde ödemeye devam ettik faturaları. şimdi başka bir eve taşınma durumundayız. şu an ki evimizin vefat etmiş dedemin üzerine gözüken faturalarını gidip hemen iptal edebiliyor muyuz yoksa önce üzerimize alıp mı iptal etmemiz gerekir? hani bu işler nasıl olur hiç bilmiyoruz :( yardımcı olabilecek bir süslü olursa çok mutlu olurum şimdiden teşekkür ediyorum.

1. fatura iptal ettirmek değil de abonelik iptali gibi ya da kendi üzerinize alınması gibi bir şey yapılabilir. aboneliğin olduğu şirketlere dedenizin adına gelen faturalarla birlikte gidip (üzerinde sayaç numarası vardır çünkü) ne yapılabilir bir sorun isterseniz. eskiden bu şekilde uzun süre herkes fatura kimin adına geliyorsa aynen o şekilde ödemeye devam ediyordu. yalnız bu değişmiş mesela kiracılar da bu şekilde aboneliği kendi üzerine alabiliyor artık. hatta direk şirketler yazı gönderiyor üzerinize alın diye. siz abone servisinden numara alıp biz başka yere taşınıyoruz o yüzden aboneliği kapatmak istiyoruz deyin. normalde taşınmadan bir 15 gün kadar önce başvurup haber vermek gerekiyor. dağıtım şirketine gittiğiniz takdirde bu konuyla ilgili daha detaylı bilgi alabilirsiniz siz de. benim bildiğim bu şekilde çünkü.

13 haziran 00:44

2. (yazar: Nilll) çok teşekkür ederim yanıtınız için. Evet kiracıların da kendi üzerine alması gerekiyormuş. Aslında bizim buradaki sıkıntımız dedem vefat etmiş olduğu için tekrar üzerimize alıp öyle mi abonelik iptali gerçekleştirebildiğimiz yoksa direkt olarak iptalini gerçekleştirebileceğimiz mi? Dediğiniz şekilde öğrenmeye çalışacağız. Tekrar teşekkür ederim.

13 haziran 00:48

3. rica ederim anonim, umarım kolayca hallolur.

13 haziran 01:03


4. süslüm bizim de başımıza aynısı geldi ben vefat etmiş kişinin üstünden abonelik halinde ceza kesiyorlar diye biliyorum.bir an önce kendi üstünüze ya da kiracının üstüne alın

13 haziran 02:58