17 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

fenomen var mı aramızda kızlar?

twitter insta fark etmez. fenomen olan var mı aramızda? 50 binlerden bile bahsetmiyorum aslında, 1000 2000 bile kabulüm :d nasıl o kadar takipçi topladınız? herhangi bir faydasını gördünüz mü fenomenliğin?

1. eskiden twitter'dayken evet. faydasından çok zararını gördüm çünkü günde 6-8 saatimi falan almaya başlamıştı artık. tek faydası bana çok güzel insanlar kazandırdı. ama kapattığımdan beri üzerimden yük kalktı. bir de orası bir tür sorumluluk olmuştu çünkü.

11 haziran 03:40

2. anladım anonimcim. doğrudur klasik kişisel hesaplar bile aşırı vakit alıyor. nasıl o kadar takipçin olmuştu peki?

11 haziran 03:44

3. 3 ay içinde büyük bir hızla yükseldim süslü. kendi çapımda tweet atıp duruyordum aslında ama biraz absürd ve garip bir tarzdaydı. bir çeşit persona oluşturmuştum yani. birkaç tweetim tamamen tesadüf eseri birkaç bin tweetlenince takipçi sayısı ciddi arttı. belirli bir eşik var, o eşikten sonra insanlar seni daha fazla takip etmeye başlıyor, mesela 2000-3000 kişi takip ediyorsa seni oradan 5000'e sıçraman an meselesi ama 300-400 takipçin varsa 1000'e çıkmak çok zor gibi. garip bir hiyerarşi var millet genelde ya kendi takipçi sayısında olanları takip ediyor ya daha yüksek olanları, genelde daha az takipçili kişilerin takibine geri dönülmüyor falan bir tuhaf. sonrasında oradan birkaç arkadaş edindim, retweet'tir mention'dır derken birbirimize takipçi aktarmış olduk. sonradan o arkadaş grubu genişledi, başkaları katılmak istedi katıldı, onların da takipçileri aktı falan böyle böyle çok büyüdü.

nihayetinde oradan bir sürü arkadaş edindim ve sonunda bağımlılığımı yenmek için twitter'ı kapattım. normal hayatta görüştüklerim vardı bir de insta'dan ekleştiklerim. ne komiktir ki geçen twitter'dan tweet'lerin ekran görüntüsünü alıp paylaşarak yüksek takipçi kazanmış bir instagram sayfasında twitter arkadaşlarımdan birinin tweet'ini gördüm. ya o bende ekliydi ne oldu acaba diye girdim bir baktım beni takipten çıkmış, bana da takibi bıraktırmış. hayır olsun ne oldu acaba bana durduk yere kızmaz diye twitter'ına döndüm, 180 bin takipçiye çıkmış kendisi. celebrity olmuş yani lol. birazcık karıştırdım hesabını, bizim o arkadaşların bir kısmı 100-150k takipçiye ulaşmış. ne diyeyim yolları açık olsun.

11 haziran 03:52


4. benim de 4-5 sene önce 1000 civarı takipçim vardı twitterda. ben hep favlardım okuduklarımı öylelikle takipçi gelmeye başladı. gt falan kafası değil de çok takipçili anonim hesapları favlayarak gelirdi fark ettikten sonra belli sayfaları da özellikle takip ettiğimi hatırlıyorum. acıklı tweetler değil de günlük esprili şeyler yazardım. genelde arkadaşlarım muhabbetini çevirirdi komik yazıyosun yeaa xd(gizlinot: o zaman lisedeydim swh) diye ya da okulda daha kolay tanınmamı sağlardı, benimle daha kolay iletişime geçerlerdi bakışlarından anlardım okuyanları :D gerçek hayatta oradan kimseyle görüşmedim sonra da kapattım hesabı zaten. aşırı bir faydası olmuyor ama bazen muhabbeti geçince insanın hoşuna gidiyor tabi :D

11 haziran 03:56

5. twitterda 1000 civarı takipçiyi ben hobi olarak yapıyorum ya o feno olmuyor bence..

11 haziran 03:59

6. nasıl yapıyorsun son anonim ya anlatsana biraz :) sosyal medya özürlüyüm, feyk bir twitter hesabım var onu da kimse takip etmiyor haliyle.

11 haziran 04:00

7. hesabın açık olup boş yaparsan oluyor valla, ama fakele zor.

11 haziran 04:02


8. ben 4.anonim. aslında burada sadece takipçi sayın önemli değil takip ettiğin de önemli. ben mesela 80 takip ettiğim 1000 civarı takipçim vardı bence gayet başarılı. ama takip edip gt alıp sonra takibi çekip oo feno oldum beaa havasına girersen tabi değil bence de :D

11 haziran 04:02

9. Tumblr'da 90bin takipçim var ama sayılır mı bilemedim.

11 haziran 04:28

10. Instagramda 25k idi en son, calismaya basladim ilgilenemedim aylardir. 20,4 olmus

11 haziran 08:16