9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

fitnessa başladım, yağ oranım %41 çıktı?

1.66 boya 58 kilo çıktım aynı zamanda. çok yağlı olduğumu biliyordum ama spor hocası da niye bu ladar yüksek diyince çok kötü hissettim. zaten aynaya bile bakmak istemiyorum, korkunç bir göbek, basen, üst bacak ve kollara sahibim. dizlerime kadar inen selülitler de cabası. sormak istediğim şey ise şu, haftada 3-4 fitnessa gideceğim. bugün 20 dk yürüyüş, 5 dk eliptik bisiklet, 15 dk normal bisiklet ve 10 dk kürek benzeri bir alet ile çalıştım. sizce ilk günler için yeterli mi? bir de spor yapan bazı arkadaşlarımdan yağ yakıcı bir şeyler kullandıklarını duymuştum, ayrıca protein tozu falan. hızlıca toparlayıp eski halime dönmek istiyorum, tavsiye eder misiniz? edenler marka da önerirse çok sevinirim. teşekkür ederim süslüler. 

1. Anonim süslüm, ben açıkçası aşırı şaşırmadım çünkü ciddi manada hiç kilomun insanı gibi durmuyorum. Yani dışarıdan bakan en az bir 65 kilo der zaten şu anki halim için. Full yağdan oluşmuş gibi görünüyorum yani.

16 mayıs 16:11

2. suslu kesin bir yanlislik var ben 89 kilolarda 39% civari cikiyorum. pardon o gerizekali niye bu kadar yuksek diye sormayi bilmis de bi tuhaflik oldugunu gorememis mi??

16 mayıs 16:12

3. nasıl ölçtüler, ne kullandılar ölçümde?

16 mayıs 16:14


4. 3. Anonim aslında ben şok olduğumdan üstelemedim, o da neden bu kadar yüksek, hiç su içmiyor musun vs diyip geçti.

4. Anonim, elde tutulan bir alet gibi bir şey ile ölçtü. Elde tutup kollarımı ileri uzattım. Aşırı güvenilir olmadığını tahmin ediyorum ama sonuç olarak kilomdan beklenmeyecek kadar gerçekten çok yağlı olduğum da gözle görülebilen bir gerçek :/

16 mayıs 16:18

5. elektronik tartılarla yapılan ölçümler doğru değil. tabii nasıl gözüktüğünüzü siz bilirsiniz ama %41 kısmına takmayın o kadar.

başlangıçta farklı aletleri tanımak için 5 dakika biri, 10 dakika ötekini kullanmak iyidir ama uzun vadede her biri düşük dirençlerde sürekli değişiklik yapmanın faydası daha az olur, performansınız da gelişmez bu şekilde. düzgün bir koşu veya yüksek dirençli bisiklet gibi şeyelri hedefleyin. bir de 3 günden fazla gitmeye çalışın.

yağ yakıcılara paranızı harcamayın, bir işe yaramaz. protein tozu besin takviyesidir, kilo vermeye yardımcı değil. yeterince protein alamıyorsanız ve kas yapma niyetiniz varsa (ağırlık çalışmaları) daha sonra düşünebilirsiniz.

16 mayıs 16:18

6. ölçtüğü şey fat caliper mı acaba? bana çok yüksek geldi cidden, doğru ölçmemiştir yüksek ihtimalle.

16 mayıs 16:19

7. Agent; linkteki gibi bir cihazdı. İki elimle kavrayıp kollarımı öne uzatarak bekledim kısa bir süre. Protein yeterli alamamaktan endişe ediyorum, olan 2 gram kası da eritmeyelim? :)

http://ticiz.com/p851761-yag-olcum-cihazi.html

16 mayıs 16:22


8. ooo kullandıkları cihaz hepten dandikmiş :) dediğim gibi bu elektronik ölçümler çok yanlış sonuçlar veriyor. 20 bin liralık tartılar bile düzgün ölçemiyor ki sizde kullandıkları ölçsün. o kısım çok önemli değil yani.

kaslar iyi beslendiğiniz, ölüm orucu yapmadığınız sürece o kadar kolay erimez. protein tozunun da bunlara faydası olmaz zaten. bir süre yiyecek günlüğü tutun ve neyden ne kadar yediğinizi görün, protein kaynaklarından yemeye özen gösterin yeter.

16 mayıs 16:29

9. Ben sizden 4 cm kısayım ve inmek istediğim kilo 58. Armut vücut tipindeyim ama hiçbir ölçümde bende o kadar çıkmadı. Size Niye diye sormasına ise sinir oldum, niyesi mi var ya hayret bir şey yani. Biraz komploculuğa girecek ama acaba "salonumuzda x hocamızla şu kadar kişi şu kadar kilo verdi" diye reklam yapmak için abartmış da olabilirler.

16 mayıs 16:56