sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
12 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

flört sorusu, siz ne yapardınız?

süslüler, dünya için küçük benim için de çok büyük olmayan bir problemle karşılaştım dün. dört aydır konuştuğum flörtüm var. uzun zaman sonra birinden gerçekten hoşlandım. uzun bir ilişkiden çıkmıştım ve eski sevgilim ruh halimi mahvetmisti(aldatilip kandirildigimi ogrendim seneler boyu), tanıdığım kadarıyla çok tatlı, çok iyi ve nazik biri. arada bir hayli mesafe olduğu icin zaten benim hep flört aşamasında kalacağını düşündüğüm bir durumdu ama o ısrarla bunlarin hallolacagini ve bize dair cok olumlu olduğunu söylüyordu. ben de uzun zaman sonra birinden hoşlanmisken bu konusmaya devam edip nereye kadar giderse dedim. zaten farkli kulturler soz konusuydu ama anlasiyorduk. ta ki dun aksam konuşmamız sırasında dunya goruslerimizde derin farkliliklar olduğunu ogrenmeme kadar. bir sekilde konu açıldı ve bana kapitalizmi savundu. yani atesli bir savunma degildi ama buyuk olcude benimsemis. tamam ben de sistemin disinda degilim ama sistemde bulunmam bundan memnun oldugum anlamina gelmiyor. kapitalizmi ovmesinin başlangıcı da komünizmi seytanlastirmasiyla başladı. onun da oncesinde che guevara icin, o adama saygı duymuyorsun degil mi? o katil demesi. ben insanlarin öldürülmesini asla tasvip etmem, idealist biri de degilim(olmak isterdim ama o gücü kendimde bulamiyorum) ama o adam dedigi adamin degerlerini benimsiyorum, saygi duyuyorum. lisedeyken odamda posteri vardi. insanlarin goruslerine saygı göstersem de benden bu kadar farkli dusunen biriyle birlikte olabilecegimi sanmıyorum. sizce abartiyor muyum? siz benzer duruma dustunuz mu ve ne yaptınız? iyi kötü tum yorumlara açığım gerçekten fikre ihtiyacım var.

1. Amaciniz sevgili olup ciddi bir iliski yasamaksa uzun vadede gelecek gormuyorum cunku insanlarin degisecegini dusunmuyorum. Ama sadece takilmak istiyorsaniz bu konulara girmeden belki anlasabilirsiniz.

16 mayıs 2018 15:46

2. Adam haklı. Ergenlikte posterini astınız diye sizin de belirttiğiniz gibi idealist savunucusu olmadınız. Gençken özenmişsiniz işte o kadar.

16 mayıs 2018 15:54

3. Aslında ben bir ilişki olacağına da inanmıyorum zaten mesafeden ötürü. Ama kendisinden çok hoşlandım eski sevgilimden sonra tekrar birine kalbimi acabildim ve bana gerçekten iyi geliyordu onunla konuşmak. Eski sevgilimi de iyi kalpli sandigim icin emin olamiyorum tabii ama cok iyi davraniyor bu da beni bayağı etkiledi. Bana kimsenin davranmadığı kadar iyi nazik ve anlayışlı :(

Hatta ben birkac kere bu isin varacağı bir yer yok bence konuşmaya devam etmeyelim sonra daha çok üzülürüz dediğimde, sevgililik için ısrar etmiyorum ama konuşmaya devam edip ne olacağını görelim en azindan diye ikna etmisti :(

16 mayıs 2018 15:54

4. Dedigim gibi sistemin icinde olmam savundugum anlamina gelmiyor, idealimdeki dünya ancak bir utopyada mumkun olabilir bu da olamayacağı icin mecburen yaşayıp gidiyorum.

16 mayıs 2018 15:56

5. bence hayat görüşü gibi bu kadar temel konularda farklılıklar varsa o ilişkiler yürümüyor. uzatmaya çalışırsanız yıpranıp, üzülüyorsunuz. görüşlerinize saygı ve anlayış göstermiyorsa yolun başında arkadaşlığınızı bitirmeniz sizin için daha iyi olabilir.

16 mayıs 2018 16:10

6. Hayata siyasi ve sosyal acıdan farklı bakan biriyle ilişki yaşamak dünyanın en zor işi bence. Ha kimi insan nereye cekerlerse oraya gidiyor onlara sözüm yok. Ama bana batar diyorsanız hiç başlamayın. Ömrü kısa olur

16 mayıs 2018 16:26

7. HNP sen misin ? :D

16 mayıs 2018 16:33

8. Bu benim için mesele olmazdı ama benim düşünceme çok zıt bir partiye fanatik olsa benim için sorun olurdu.

16 mayıs 2018 16:46

9. Yok o degilim hehe :d

Aslında bana karşı anlayışsız olacağını sanmıyorum. Dunun üstüne henüz konusmadik, onun böyle dusunmesine de sasirmiyorum yetistigi ortami dusununce. Yine de sanırım böyle olmamasini ummusum. Zaten uzun vadede bunun bir sonu olmayacaktı. Belki de oyle ya da boyle bi sebepten sonlanmasi gerekiyordur.

16 mayıs 2018 16:56

10. hayır abartmıyorsunuz. fiziksel çekim rutine bağlayınca, dünya görüşünün ortaklığı daha ağır basıyor. tutup partizan olmanıza gerek yok onunla aynı görüşü paylaşmamak için. şahsen ben asla sağ görüşlü biriyle yapamam.

16 mayıs 2018 17:05