7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

fuckbuddy olmamak için, o evreden kurtulmak için ne yapılmalı?

erkekler ilişkiden çok korkuyor. ben de artık ciddi yaklaşamamaya başladım üzülmemek için. özellikle beğendiğim veya yakışıklı bulduğum erkekler rahatlığa alışmış cinsten. hele bakire olmadığınızı anladıklarında veya siz dürüstçe söylerseniz direkt fuckbuddy gözüyle bakıyorlar. bu zihniyet nedir ya? nerede hata yaptığımı da bilmiyorum. birini tanır, aylarca konuştuktan sonra yakınlaşan bir tipim. ama aşırı dürüst davrandığım da doğru çünkü erkek rahatsa ben de olmalıyım düşüncesi var. mesela 2 senedir tanışık olduğum bir arkadaşım vardı. 3 ay aynı sınıftaydık üniversite hazırlıkta. sürekli görüşmesek bile o ara ara yazardı. bir dönem bu sıklaştı ve biz 6 ay konuşmaya başladık. kendisi siyasetle ilgilenir, ocak mocak bilirsiniz. boş beleş işler. ailesi, davası benden önce gelir yani. 2 hafta yazmadığı da oluyordu. çok geç yazdığı da oluyordu. ama işi olmasın ben çok geç yazdığım da veya wp'den çıktığımda sinirlenip benle ilgilen diyebiliyordu. ben sormazdım bile neden saatte bi cevap veriyorsun diye. ben bu rahatlığa gelemiyorum işte. 6 ay konuşup ve bu 6 ay'da çok az buluşup sevgili falan olmamıştık. aşkımlar havada uçuşsa bile telefonda gerçekte olmuyordu. burada sorun kesinlikle oğlanda gibi bence. ama genel anlamda böyle ilişkilerden kaçınmak için ne yapmalıyım bilmiyorum. kimseye gel sevgili olalım da demedim ayrıca kezban gözükmemek için kimse diyemez zaten. elbette ilişkilerim oluyor ama benim beğendiğim tipler ya da karakterler olmuyor. illa birinin ağzının içine bakması için senden bir veya birkaç tik aşağı mı olması lazım? biraz uzun oldu kusura bakmayın ancak doldum. teşekkürler şimdiden. problem nedir? bende de var mı?

1. welcome to my world baby. hatalarım neler ben de öğrenmek istiyorum. yeni bir bakış açısına çok ihtiyacım var, lütfen yazın süslüler. takipteyim.

15 nisan 18:57

2. öncelikle bakire olup olmadığınızın hesabını kimseye vermeyin. bunu bir retorik olarak yazmıyorum, kimseye bununla ilgili bilgi vermeniz gerekmez. cinsellikten önce de bu bilgiyi vermeniz gerekmez, cinsellik sırasında da, cinsellik sonrasında da, cinsellik hiçbir zaman yaşanmayacaksa da.

ocak mocak meselesine ne desem bilemedim. ne işiniz var allah aşkına bu tiplerle...

kimse "kezban" diyemez evet, birileriyle sevgili olmak isteseniz de kimse size kezban diyemez. birilerine kezban diyebilen ekşicilerle mümkünse takılmayın, öz saygınızı zedeler.

anlattıklarınızın toplamında bence sorun hiçbir entelektüel birikimi olmayan, saygısız, cinselliğe araçsal bakan tiplerle fazlaca yakınlaşmanız gibi geldi. size ve kendisine saygı duyan insanlarla bir araya gelmeye çaba gösterirseniz, daha az sıkıntı yaşarsınız.

15 nisan 18:58

3. Hatayı kendinizde aramayın süslüler. Bize zarar veren şey değer görmediğimizde kendimizi suçlamak ve sorgulamak. Suçlu siz değilsiniz. Dünyanın en kusursuz kadını da olsak zaman zaman erkeklerin bu tavırlarına maruz kalacağız. Umarım hepimiz bir gün bize gerçekten değer veren ve elimizi hiç bırakmak istemeyen insanları buluruz.

15 nisan 19:11


4. fuckbuddy olmamak için sevgili olmadan birlikte olmayın?

15 nisan 19:14

5. cogu kadin "belki degistirirm" diye kabul ediyor fuckbuddy olmayi, o arada baglaniyor, iliski evresine girmek istiyor. Kendinizi taniyip, ya kabul edeceksin ve arada diger sevgili opsiyonlarini da degerlendireceksin. Yani baglanmayacaksin adama. Ya da direkt en bastan "ben yapamam" diyip kabul etmeyeceksin suslucum.

15 nisan 19:25

6. Sorun sizde değil aslında. Kuzenim 20 yaşında, erkek. 16 yaşında seks hayatı başladığı için aile büyükleri ağzına tükürmüştü, sonuçta seks yaptığı kızlar da o yaşta ve hamile kalsalar hepsinin hayatı kayacak. şimdi bir kızla 2 hafta bile çıkmıyor. yaptığının yanlış olduğunu düşünmüyor, bir sürü kız varmış onunla olmak isteyen. Sevgili olmalarına gerek yokmuş. bu düşüncede bir nesil var. Karşılıklı olarak böyle yaşayan bir kitle varken, sizin gibi uzun ilişki düşünen insanlar da olmalı. onları arayıp bulmanız gerekecek sanırım. kendi halinde düzgün yetiştirilmiş erkekler de vardır illa. genelde yakışıklı, ağzı laf yapan, popüler çocuklardan hayır gelmez :) (burası şaka)  

15 nisan 19:55

7. of ben de çok dertliyim bundan! süslücüm bu "kezban" falan diyen adamlar kendileriyle cinsel munasebete girmeyen kızların kapısında köpek oluyorlar, tecrübeyle sabit. ben çirkin de değilim ama nedense sevgililiğe yanaşmıyor adamlar, çıldıracaktım bir dönem u yüzden. hala yalnızım ama gururumla yalnızım. benden kopup 1 ay sonra ilişki yapan ve sevgilisi öyle çookta güzel olmayan tipleri çok gördüm. olay kızların bunlara köpek çekiyor olması tamamen. biz anlayışlı, rahat ve kafa kız olsakta zor değiliz taktik yapmıyoruz falan diye ellerinin altında hazırda bekleyen kategorisine giriyoruz maalesef. uğraştır, bi öyle bi böyle davran kaybetmekten korkma. öylesinden anlıyorlar çünkü. ben artık asla taviz vermiyorum.

16 nisan 17:07