8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

gün içinde cildi çok yağlananlar napıyorsunuz?

her yağlandığında yıkayasım geliyor ancak bu cilt için zararlı.fazla yağ sivilcelere,pütürlere sebep oluyor ve cildimden rahatsız oluyorum.özellikle burnum çok rahatsız edici geliyor.ne yapmalıyım?

1. nemlendirici sürüyor musunuz sürmezseniz daha da yağlanır

bir de yağ emici mendiller var gratisten almıştım ben. arada onu sürüyorum alnıma alıyor o yağı.

cettua sanırım markası

12 haziran 17:40

2. süslüm ben bu dertten aknetrent kullanarak kurtuldum. Çünkü üstten ne kadar temizlersen temizle deri altından yağ üretimi devam ediyor.

12 haziran 17:44

3. Her yağlandığında yıkayabilirsiniz ama sadece suyla ve kagıt peceteyle kurularsanız o yağlı görüntü gider. Bir de mutlaka nemlendiriciyi rutininizedal edin.

12 haziran 17:59


4. aknetrent öldürüyor diye google görsellerde haber gördüm.doktora gitmeden bilmediginiz bir şey kullanmayın.hamamelis tonik kullanın ve saglıklı sebze agırlıklı beslenmeye calısın.

12 haziran 18:07

5. yag emici kagıdı kore veya çin markası olmamasına dikkat edin hemen sivilce çıkarıyor onlar.

12 haziran 18:08

6. ben ince ve yumusak bir pecete ile fazla yagini aliyorum gun icinde bir kac defa. maalesef cok yaglaniyor benim de. ama yagli cilt iyidir :)

12 haziran 18:11

7. Her gun sabah mutlaka yagli ciltler icin bi temizleyici kullaniyorum. Arkasindan da su bazli nemlendirici. Haftada bir de su komuslu siyah maskelerden kullaniyorum, gozenekleri derinlemesine temizlesin diye.

Ustte bi suslunun dedigi gibi, nemlendirici onemli. Nemlendirici olmazsa, cilt yikandiktan sonra arinan yagini tekrar depolamak icin normalden fazla yag uretiyo ve yaglanmanin onune gecilmiyo.

12 haziran 18:21


8. Is yerinde her wcye girisimde ince peceteyle burnumun yagini aliyorum boylece birkac kez yapmis olduğum icin o görüntüyü engellemis olurum. Yoksa bir tek burnum yaldir yaldir benim de pudra falan kar etmiyor.

12 haziran 19:35