12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

galatasaray üniversitesi hakkında?

aramızda galatasaray'dan mezun olanlar veya yüksek lisans yapanlar var mı? biliyorsunuz lisans puanları oldukça yüksek ancak küçük bir okul. iş hayatında olumlu etki bırakan bir okul mu? boğaziçi, odtü gibi bilinirliği var mı? sözel bölümler için konuşuyorum bu arada :) ayrıca yüksek lisansta eğitim dili nedir?

1. Sosyal bilimlerde en saygideger okullardan biri. Soruya sasirdim acikcasi, galatasaray range'indeki ogrenciler zaten bilir o puan araligindaki okullari. Yuksek lisans dili bolumden bolume degisiyor olabilir, iki tanidigim var hukukta yapan ingilizce felsefedeki fransizcaydi yanlis hatirlamiyorsam.

11 ocak 20:40

2. Benim fikrimce galatasaray türkiye’nin en iyisi, küçük bir okul gibi gözükmesinin sebebi ekolünü korumak istemesi zaten çok az kişiyi alıyor okula. Ben de hukuk, siyaset gibi bölümler için konuşabilirim ki gerçekten sosyal bilimlerde çok başarılı bir okul. İş hayatında da güzel bir adı var evet bana göre boğaziçinden daha etkili bir ad.

11 ocak 20:43

3. Benim de bilgim en iyi okullardan biri olduğu yönünde, hatta lisansta hayalim orasıydı. Ama sınav dönemi yaşadığım problemler nedeniyle hemen hiç çalışamadım, daha ortalama bir okula gittim, burası içimde kaldı :) neden sorduğuma gelecek olursak, meşhur vlogger dedikodusu sorusunda biri aşkım irem aktulga için "Galatasaray'da master yapmış hava atıyor sanki Boğaziçi'nde odtü'de yaptı zaaa" tarzı bir şeyler yazmıştı. Acaba dışarıda bilinmiyor mu diye ikilemde kaldım.

11 ocak 20:47

4. İçini Çok bilemiyorum ama galatasaray iktisattan mezun bir arkadaşım çok uzun zaman yeterli olmadığı gerekçesiyle iş bulamadı. Ha arkadaşım gay diye de işe almamış olabilirler...

11 ocak 20:48


5. galatasaray sosyal bilimlerde odtü'den daha iyi bana göre.

11 ocak 20:49

6. O aşkım olayını bilmiyorum açıkcası fakat iş hayatına atılan çok insan tanıyorum masteri galatasarayda yapmış ve hepsi adeta lisansı orada okumuş gibi hava atıyor.  Herkesin beğendiği bir okul açıkcası, bir de çoğu insan bilmiyor özel okul falan sanıyor ama o onların cahilliği :) umarım yaparsınız yüksek lisansınızı galatasaray’da.

11 ocak 20:50

7. bölümden bölüme değişir aslında ya. mesela uluslararası ilişkiler için ben o kadar kişiyle konuştum galatasaray'da yüksek lisans yap diyen tek kişi çıkmadı, hatta bir hocam yüksek lisansa gönderdiği öğrencilerin en çok odtü'de mutlu olduklarını söyledi. belki felsefe, sosyoloji gibi bölümlerde farklıdır ama ui'de ilk 5'te değil. bir de mesela atıyorum ankara üniversitesinde her görüşten hoca ders veriyordur, itü'de işin teori kısmı daha ön plandadır, koç belli bir görüşe odaklanmıştır vs. böyle şeyler de hocaların çalışma alanlarına bağlı olarak değişiyor siz nasıl bir eğitim almak istediğinize karar verip ona göre araştırın okulun ismine bağlı kalmayın derim ben:)

11 ocak 21:10

8. askim ile ilgili girdide, alti ustu galatasarayda yuksek lisans yapmis, hic lisansindan bahsetmiyor denmisti. bir okulda y.lisans yapmak sizi bastan yaratmaz ama lisans icin ayni sey gecerli degil. en azindan ben boyle dunusuyorum.

11 ocak 21:26

9. Hepinize cevaplarınız/yorumlarınız için çok teşekkür ederim :)

8. anonim, bahsettiğiniz cevabı ben de gördüm ve ona ek olarak yukarıda bahsettiğim cevap da vardı. Muhtemelen birisi sizin bahsettiğiniz cevabı görüp benim bahsettiğim cevabı yazmıştı :)

11 ocak 21:42

10. gsu mezunuyum. hep özel okul sanıldığı için öyle denilmiştir 'parasını verdi yaptı' manasında. öğrenciyken de karşılaştım öyle diyenlerle de ondan tahmin yürütüyorum. onun dışında ingilizce olan master programları da var bildiğim kadarıyla, hani şu akşam ders olanlardan. bir iş arkadaşım yapmıştı ve fransızca bilmiyordu.

11 ocak 21:59