3 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

gece yatmadan önce süt içmek sağlıklı birşey midir?

iyi geceler süslüler. soru bu :)

1. Normalde sıcacık süt içip uyumak en sevdiğim şeydi bir zamanlar. Hemen yatmadan değil de bir yarım saat önce içilmesi belki sağlık acisindan daha iyi olabilir gibime geliyor. Bu sayede uyumadan bir bardak su içmeye yer kalır, kalp krizi riskini azalttığı yönünde çalışmalar var çünkü.

Lakin süt tüketiminin sivilceye neden olduğu ve cilde pek iyi gelmediğini burada okuduğumdan beri süt tüketmiyorum süslü. Yüzüm şu sıralar daha iyi gibi geliyor bana ama baya bir şeye dikkat ediyorum elbette sadece bu sebep değildir ama sözlükte iki üç kere denk gelince bende bi askıya aldım süt tüketimimi.

Süt ve süt ürünleri kafamı kurcalıyorken şurada gelecek yorumları bekleyeyim bari.

9 kasım 03:18

2. dedeme doktor vermiş gece yatmadan önce ılık süt, kalp rahatsızlığı var onun için mi tam bilmiyorum. içtiğiniz süt günlük süt olsun en azından kutuları önermiyorlar

9 kasım 15:57

3. sevgili (yazar: oneheda) teşekkür ederim. ben de çok arada kaldım. sivilcelerimi arttırıyor diye bir dönem ben de süt tüketimini minimuma indirmiştim ama sonradan zaten tükettiğim çok az sağlıklı besin var acaba yanlış mı yapıyorum diye düşünüp tekrar süt içmeye başladım. ama bir artısını eksisini hiç gözlemlemedim şimdiye kadar.

9 kasım 23:51