21 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

gelinin kardeşine de mi bohça hazırlanıyor?

nişan bohçası için alışveriş sırasında gelinin kardeşine de hazırlanıyormuş, ne istenir bohça için hiç bilmiyorum. sizce neler olabilir?

1. Nişan için değil düğün için hazırlanır kardeşlere bohça bizde, her yerin adeti farklı ama.Yine de bohça için kardeşler bir şey istemez, karşı taraf gönlünden ne koparda oluşturur.kıyafet, patik, sabun bezi vs

10 ağustos 12:47

2. Gelinin kız kardeşi iseniz sizin bir şey istemezsiniz süslüm, karşı taraf hazırlar bir nevi hediye olarak düşünün sonuçta :)

10 ağustos 12:48

3. valla ben de öyle düşündüm ama alışverişe beraber çıkacağız ve ne istiyorsan söyle kullanmayacağın şeyler almayalım dediler. hiç de bilmem böyle şeyleri :/

10 ağustos 12:49


4. Bir şey istemeyin o zaman ihtiyacım yok diyip kibarca teşekkür edin.

10 ağustos 12:51

5. Bizimkiler geline altın alırken gelinin kardeşine de bir bileklik ya da kolye alıyor genelde küçük öyle büyük paraların döküldüğü bir şey olmuyor. Bir de biz de teyzelere kadar bohça hazırlanıyor patik, yazma, lif, yelek, kıyafet, seccade vs konuyor. Siz bir şey istemiyorsunuz onlar ne istiyorsa hazırlıyor.

10 ağustos 12:51

6. anladım normalde bir şey istenmiyormuş onlar hazırlıyormuş ama özellikle belirtildi diye soruyorum :) ben de istemediğimi söyledim ama ısrar ettiler.

10 ağustos 12:53

7. Ya inanamıyorum ne güzel adetler bunlar. Benim de ablamın yakında düğünü olacak bana hiç böyle şeyler demediler :( 

10 ağustos 12:55


8. Oysho'dan bir pijama takimi ve bir cift terlik aldır geç işte. Çok bir şey istersen ayıp olur.

10 ağustos 12:59

9. atlet çorap gibi ufak tefek şeyler koyabilirsiniz

10 ağustos 13:26

10. Oyshodan pijama takımı terlik işte geç diyen şaka mısın.

Bence çok gereksiz. En kibarı ve olması gerekeni istemem teşekkür ederim demek olur. Kimse meraklı değil muhtemelen bi şey almaya adet yerini bulsun diye yaparlar. En güzeli istememek olur.

10 ağustos 13:42