9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

gouda peyniri sorunsalı ?

daha önce denememistim ilk kez( frico ) bugün denedim ama tazesi olmasina rağmen güzel aromasının ardında çok keskin acımsı bı tat var. peynirin kendi tadı mi böyle yoksa bozuk vs olabilir mi, skt ve vakumlu paketi gayet normal , hatta soğuk bölgeden satın aldım ama bilgisi olan varsa sorayım dedim

1. acımsı değil de hafif kekremsi bir tat olması normal. tarihine baktıysanız ve uygun saklandığını düşünüyorsanız bozuk olduğunu düşünmüyorum, bozuk peynir ağır bir koku yayar çünkü. 

14 nisan 21:28

2. bana göre kokusu tam olarak 1 ay giyilmiş erkek çorabı olsa da, eğer tadı acımsı ise bozulmuş olabilir. Bu peynirin kendi tadını da günahım kadar sevmem ama acı değil de kekremsi, “bunu yiyeceğime taş yeseydim” tadı olmalıydı. ama elitliqs gereği evde her daim bir parça bulunur. (Hani pastırma kokusu tere geçer ya, bu da geçiyor. Ufacık parçasına 45 tl verip köy yoğurdu gibi kokmak..)   

14 nisan 22:34

3. (yazar: beyaztavsan) ve sevgili anonim çok teşekkür ederim, ben de eskimiş peynirleri pek sevmem ama bu yumuşak ve poncik duruyordu. Ama beyaztavsan in dediği o kekremsi tada benim tahammülum yokmuş , mozarella gibi yumuşak tatlı peynirciyim ben anladım , neyse ki küçük paket satın almıştım hahaha

14 nisan 22:36


4. İkinci anonim sen harikasın resmen duygularımin tercümanı ❤️

14 nisan 22:37

5. “45 lira verip köy yoğurdu gibi kokmak ?” Buna ben iki ay gülerim 3.anonim 😂

14 nisan 22:46

6. sevgili süslü goudanın birçok farklı versiyonu var. mellow yani olgunlaştırma süreçlerine göre tadı da ağırlaşıyor. siz muhtemelen en ağır olanını almışsınız. peynirin her çeşidini çok severim goudaya da bayılırım ama sizin ağır fazla olgunlaştırılmış goudayı şahsen eve bile sokmam. (mandıra gibi kokmaması için) 

15 nisan 00:22

7. Evet kendi tadi oyle maalesef herkese gore bir peynir degil... ama bence atmayin fondü yapip ekmek ve seftaliyi bandira bandira yiyin veya besamel sosunuzun icine koyun cok guzel olur lazanyaya falan.

15 nisan 13:56


8. Erimiş hali çok güzel oluyo demeye geldim ben de. Kalorilerle bir sıkıntınız yoksa kremalı mantarlı makarnanın içine kaşar, mozeralla gibi bir peynirle, gouda da ekleyin yarı yarıya olacak şekilde. Enfes ve bol kalorili oluyor.

15 nisan 21:30

9. Ya ben de yorumlara şaşırdım. Aynı üstteki anonim gibi düşünüyorum. Goudanin gercek aromasi ısınınca ve erime kıvamına yaklaşınca çıkıyor. Olduğu gibi yiyince hiçbir farkı yok kaşardan bence. Hatta favorim tost Makinasına pişirme kağıdı serip ısıtmak. Ondan sonra ister tosta koy ister sek ye gönlüne göre.

15 nisan 21:34