8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

hakaret. dava açilir mi sizce????

arkadaslar, ben bir sayfada peçenin islamda yerinin olmadigindan bahsettim, ve bence hiç bir kadinin kendi istegi ile peçe ile takacagini düsünmedigimi belirttim. sonra adamin biri bana 'o zaman seni karimla tanistirayim. kendisi kendi istegi ile peçeli ve tam bir is kadini. yurtdisinda yasiyoruz ve beyaz bir nissan juke kullaniyor ve onu gören bütün herkes kiskançliktan çatliyor' yazdi. kizin biride ona 'ay sen ciddi ciddi milletin ninja kaplumbaga karina o ucuz teneke parçasinda gezdigi için baktigini falan mi sandin? millet kadina acimistir veya korkmustur ondan bakmistir' yazmis. adam sonra buna kufur etti, hatta isin icinde ataturkude karistirdi ona da kufurler etti 'rüyamda atatürkü gordum birlikte namaz kiliyorduk imana gelmis it ben sayemde' yazdi. kiz da buna 'lan serefsiz, sen atama dil uzatacagina kendine bak lan it atatürk sizin gibileri güzel sallandirmisti daragacinda, sen namaz kilmaya devam et belki biraz imana gelirsin. tabii sizin gibi dinci çomarlar namazida kendi kafalarina göre kiliyorlardir' yazmis. bu hakarete mi giriyor? sizce herif kiza dava açsa kazanir mi?

1. buradaki kız siz misiniz? niye ilgilendiğinizi anlayamadığım için soruyorum.

11 temmuz 20:15

2. hayır ben sadece ilk yazanım anonim. sadece merak ettim.

11 temmuz 20:16

3. Ninja kaplumbağa, ucuz teneke parçası tabirleri hakarete girmez. Ancak adamın ve kadının sonraki sözleri hakaret ayrıca Atatürk’e hakaret ayrı bir kanunu ilgilendiren suç. Kesinlikle savcılığa suç duyurusunda bulunulmalı!

11 temmuz 20:19


4. Leş bir muhabbet ama ikisi de birbirinden berbat ya nereyi tutsan elinde kalır bu sebeple ikisi de bu topa girmez bence.

Ve "ninja kaplumbağa karın" tabii ki hakaret olarak kullanılmış.

11 temmuz 20:24

5. İki taraf da çok seviyesiz, ayrıca juke ne kıskanılacak bir araba ne de tospa arabası yahu

11 temmuz 20:26

6. ne kadar gereksiz şeyler ya bunlar. neleer neleeer oluyor biz hala yok peçeli karımı kıskanıyorlar yok ninja kaplumbağa. yaş kaç 10 falan mı? benim babam senin babanı döver hesabı. iki tarafta birbirinden leş bence. ve evet hakarete giriyor. haksız tahrik indiriminden yararlanılabilir diye düşünüyorum

11 temmuz 21:12

7. İki tarafta birbirine hakaret etmiş.kim kimi şikayet edecek ?

11 temmuz 21:26


8. tck'da "karşılıklı hakaret" diye bir şey var. ona giriyor bence. "Hakaret suçunun karşılıklı olarak işlenmesi halinde, olayın mahiyetine göre, taraflardan her ikisi veya biri

hakkında verilecek ceza üçte birine kadar indirilebileceği gibi, ceza vermekten de vazgeçilebilir." yani birinden biri şikayet etse de bir şey çıkmaz.

12 temmuz 19:22