sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
40 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

hakimlik sınavına hazırlanan arkadaşlar var mı özellikle adli hakimlik. neler yapıyorsunuz sınavla ilgili :) ?

kaynak önerisi hakkında fikir alışverişi yapsak mı malum değişiklik çok fazla oldu :/

1. Ben de şuan kara kara düşünüyorum ne yapsam diye. Yeni baskı çıkana kadar kanun okumak aklıma geldi,bir de borçlar ceza ve tarih çalışacagım bu arada. 

8 ağustos 12:02

2. Aynen öyle. Kaynak olsa elimizin altında güzel olur ama bazısı yarardan çok kafa karıştıradabiliyor o yüzden kanun analizi en güvenilir gibi. 2. kez hazırlanacağım ben bu arada

8 ağustos 12:05

3. Ben ilk kez gireceğim. 2. Anonimim bu arada. Tüm arkadaşlarım konu çalışmanın zaman kaybı olduğunu söyledi, soru örneği de son değişikliklere göre uyarlanmış hali daha piyasaya sürülmedi. Kasımda da olurda eğer sınav ,( dünkü açıklamaya istinaden ) sıkıntı yaratır vakit kaybetmemiz.

8 ağustos 12:10


4. Çok ayrıntılı konu çalışmak bence de gerekli değil

8 ağustos 12:15

5. en son giren kişi 67 küsürle girdi diye hatırlıyorum. mülakata hak kazandı yani

8 ağustos 12:21

6. Aynen öyle.kaldı ki baraj düşürülmüyor, mesleğe kabul edilecek kişi sayısı x 3 kadar kişi alınıyor mülakata. Bu da barajın düşmesini sağlıyor. Lütfen bu soru altına bu şekilde yazmayın, fikir alışverişi yapmaya ve birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bakın soruyu soran arkadaş geçen sene girmiş, benim de birçok giren arkadaşım var. Yani bizim de sistemin işleyişinden haberimiz var. 

8 ağustos 12:29

7. Geçen sene son giren 68.8le girdi.

Medeni, borçlar, ticaret,m.usul, ceza çalışabilirsiniz yeni baskılar çıkana kadar. Konuları önce bir okuyun çünkü maalesef okulda gördüğümüz gibi değil pek. Okulda burası önemsiz deyip es geçtiğin yer sınavda önemli hale gelebiliyor. Altın seri fena değil. Zapatanın kitaplarını beğeniyorlar açıkçası hiç çalışmadım fikrim yok. M.usul için kodakoğlu iyidir öneririm. Konsensus al mutlaka çıkmışlara bakarsın. Ticarette ben tamer bozkurtun son virajı sevmiştim, ayrı ayrı olan çok detay gelmişti. Monopol de fena değil. Borçlarda ali sakincinin kitabı var tam sınavlık bir kitap, ince hem rahatlıkla işini görür.

Önce bence konuları bir okuyun, sadece kanun okumak her derste işe yaramaz çünkü. Bir soru bankası alın, konularla birlikte soru bankasını halledin. Konsensus alın, bir kere konularla birlikte bir kere de konular bittikten sonra konsensus çözün. Justije alabilirsiniz belki ama çözemezseniz moraliniz bozulmasın. Deneme alın mutlaka en sona denemeleri çözün. Sonra da kendinize bir torpil bulun. Sonra da hayırlı olsun.

8 ağustos 13:46


8. Ben de ikinci kez hazırlanıyorum ama çalışmaya başlamadım. Geçen sene savaşın hakimlik kampını almıştım 2 ay çalışarak 64 civarı yapmıştım. Yine bu setten çalışmayı düşünüyorum ama her dersten tek tek kitap mı alsam süslüler, hakimlik kampı yeterli olur mu sizce?

Sorunuza cevap olarak usül derslerini kanundan çalışın diyeceğim. Yeni anayasaya uyarlanmış yayınlar da çıkacaktı benim bildiğim, bakmadım daha. Themis dağıtıma hazırlıyordu en son.

8 ağustos 19:41

9. Ben de 2. defa hazırlanacağım süslüler ,ilkinde mülakatında elendim. Konu anlatımı olarak hakimlik kampına çalışmıştım. Soru bankası olarak da konsensus ve hakimim almıştım. Şimdi sadece kamu hukukunun konu anlatımlarını almak istiyorum ,güncellenen yayınlar varsa bu başlık altında haberleşelim  :)  

8 ağustos 20:51

10. İlk olarak kalın kalın konu kitaplarını okumaya çalışmayın. Kursa giden arkadaşlarınız varsa onlara kursların dağıttığı fotokopi şeklinde özet gibi kitaplar oluyor onlardan bulmaya çalışın. Onları bir kez adam akıllı okuyup çıkmış soruları çözün. Tarih için de her gece yatmadan video izleyebilirsiniz akılda kalıyor. Medeni usul ve ceza usul için kanunu da okuyun ama o dediğim ince özet kitapları da ihmal etmeyin.

9 ağustos 01:38