sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  15 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  hamile-anne süslüler. öğrendiğinizde ne hissettiniz, düşündünüz ?

  mutluluktan ağladınız mı? havalara mı uçtunuz? üzüldünüz mü? bu konuda biraz konuşmaya ihtiyacım var. yazdıklarınız çok önemli benim için. ben daha çok yeni hamile olduğumu öğrendim. plansız da sayılmazdı ama hiç heyecanlı hissetmiyorum. mutsuz değilim ama pek mutlu da değilim. öğrendiğimde fazla bir tepki veremedim. kürtaj olmayı asla düşünmüyorum. ama bebeğimi sevmemekten çok korkuyorum. ya doğduğunda da böyle hissedersem? o bebeğe de yazık. kendimi çok suçlu hissediyorum. bakıyorum insanlar heyecandan uyuyamamış bile. ben oturdum dizi izledim öğrendikten sonra. eşim ise heyecanlı, mutlu. sorun bende sanırım ama ne yapmam gerek bilmiyorum

  1. süslüm ben 17 haftalık hamileyim. ilk öğrediğimde ne ağlayacağımı bildim ne güleceğimi. plansız oldu. üstelik yeni evlendim ve yaşım küçük evlendim. bi dönem kendime gelemedim. bebeği istemiyordum ama o benim canımdan bir parçaydı ona kıyamazdım. çevremdekilerin desteğiyle aslında ne kadar büyük bir mucizeyle karşı karşıya olduğumu farkettim. benim bebeğimdi o benim ve eşimin parçalarından oluşan canımızdan bi parçaydı. şimdi o kadar heyecanlıyım o kadar çok seviyorum ki onu. ultrasonda görmek için gün sayıyorum. doktora gideceğim günü sabırsızlıkla bekliyorum. bu mucizeye sahip olmak için tedavi gören yıllarca çabalayan ama ulaşamayan o kadar çok insan varken nankörlük ettiğimi düşündüm.

  13 mart 11:19

  2. Bence sadece şaşkınsınız. Biz de bu ay çocuk istediğimize karar verdik ve bakalım ne olacak. On gün sonra regl olcam umarım olmam. Ben de bazen ya istemiyor muyum acaba diye düşünüyorum sonra aklıma minik yumuş yymuş elleri ayakları geliyor bebeklerin ve bana ait olacağını düşününce heyecanlandığımı fark ettim. Beni karşılıksız sevecek tek varlık olacak. Kokusunu merak ederdim ben yerinizde olsam. Ve şuan günümüzde hamile kalmak geeçekten zorlaştı bence şükredin ve sağlıklı olması için dua edin. Ha bir de biz isteyenlere de dua edin olur mu <3

  13 mart 11:22

  3. İlk 3 ayı şok halinde geçirdim. Sonraki 3 ay hormonlar biraz sakinleşti, ben de yeni duruma alıştım. Tekmeleri hissedene kadar tam idrak edememiş bile olabilirim. 

  13 mart 11:30


  4. Ben de nankörlük ettiğimi düşünüyorum. Üstelik plansız değildi, en çok buna üzülüyorum. Korunmuyorduk, hamile kalma ihtimalimi biliyorduk ve olsun diye düşünüyorduk. Ama ben böyle hissediyorum. Belki biraz büyüyünce ultrasonda bebeğe benzeyince farklı hissederim diye umuyorum.

  13 mart 11:30

  5. 2.anonim umarım en kısa sürede hamile olduğunuzu öğrenirsiniz, sağlıklı bir hamilelik geçirirsiniz.

  13 mart 11:34

  6. Çok tşkler süslü <3 kendinize nankör diyerek sert davranmayın herkes böyle davranır başlarda bence nasıl yani içimde bir canlı mı var modunda bir şaşkınlık hafif pişmanlık hafif korku ve ikilemler.. zamanla alışacağınızı ve aranızda bir bağ olacağını düşünüyorum. Süslü peki birşey sorabilir miyim ne kadar sürede hamile kaldınız hemen ilk ay mı ? Doktora gittiniz mi daha hiç korunmadan biz istiyoruz diye yoksa sadece denediniz mi ? Ben eğer üç ay sonunda olmazsa gitmeyi planlıyorum doğurganlık dönemimi takip ediyorum. Başka önereceğiniz şeyler var mı ? Diğer süslüler de eğer görüp de cvplarsa çok mutlu olurum

  13 mart 11:41

  7. Aslında şöyle biz son 4 aydır korunmuyoruz. Ama her ilişkide içe boşalma filan olmadı biraz saldık yani pek düşünmedik üzerine. Bundan 6 ay önce doktora gitmiştim o yüzden tekrar gitmedim. Folik asit kullanımı öneriliyor, ben aldım ama pek düzenli kullanamadım. Şimdi düzenli kullanmaya başladım. Sigara kullanmıyorum, kullansam onu bırakırdım.

  13 mart 11:47

  8. Demek istediğim şu, biz bebeği görev gibi yapmadık. İşte yumurtlama günü birlikte olmamız lazım, 2 gün ara ver yap gibi şeyler. Biz sadece seviştik bu sürede de korunmadık. Üst üste yaptığımız da oldu yani. Muhtemelen bu şekilde 7 8 ay olmasa biraz daha kontrol ederek gitmeye çalışırdık. 1 yıldan önce doktor tedavi uygulamıyor diye biliyorum. Ama ovulasyon testleri var onu yapabilirsiniz

  13 mart 11:56

  9. Süslü içeri boşalmayınca nereye boşalıyordu? Cinsellikte tecrübesizim biraz da. Prezervatif varken ona da, yoksa nereye?

  13 mart 12:04

  10. Yaniii hayal gücünüze ve size kalmış. Ben yapmıyorum ama ağza olabilir. Kalça karın sırt yüz sizin neyi kabul ettiğinize bağlı. Peçeteye de olur yani.

  13 mart 12:10