12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

hamile olabilir miyim/ yerleşme kanaması yaşamış olanlar?

kızlar reglime 13 gün varken birkaç saat süren kanamam oldu ve ertesi gün de yine damla damla geldi. erken adet olacağım sandım ama kesildi. bu arada göğüslerim aşırı şiş, iştahım çok fazla, sürekli uyuklar haldeyim, huzursuz ve gerginim. henüz adet tarihim geçmediği için test de yapamıyorum. yerleşme kanaması dedikleri adet tarihine yakın olurmuş benim daha 2 haftam var. panik oldum sakinleşsem mi?

1. daha önce böyle bir şey yaşamış mıydınız süslüm? ben hiç yaşamadım ama duyduğuma göre ara kanama diye bir şey vardı. ve korunuyor musunuz?

12 mart 21:01

2. Reglinize iki hafta varken gelen kan büyük ihtimalle yumurtlama kanamasıdır. Gebelik olduğunu sanmam.

12 mart 21:02

3. hayır süslüm daha önce bu tarz bi ara kanama hiç yaşamadım. evet korunuyoruz bu arada yumurtlama kanamasıdır diye rahatlatmaya çalışıyorum kendimi ama hiç yaşamadım daha önce diye bi acaba dedim.

12 mart 21:06


4. yerleşme kanaması ovulasyonun 10.gününde gelir. bundan 9-10 gün önce korunmadan ilişki yaşadıysanız, akıntının rengi pembe veya kahverengi ise içerisinde pıhtı yoksa o zaman şüphelerinizde haklı olabilirsiniz.

12 mart 21:08

5. Simdi sevgili suslucum yumrtlamanin genelde 2 regl arasi oldugunu dusunursek yerlesme kanamasinin adet tarihine 1-2 gun kala filan olmasi gerekiyor. Yani genelde ayni gunlere denk geliyor.

12 mart 21:08

6. 4. anonim evet pıhtı yok akıntıyla karışık kahverengi geldi ve evet 10 gün öncesinde ilişki de yaşadım. sizin söylediklerinizin benzerini de okudum diğer süslülerin dediği gibi yumurtlama kanamasıdır o tarihte olmaz diyeni de :/

12 mart 21:12

7. soruception olacak ama bir sey sormak istiyorum bu yerlesme kanamasi muhakkak olan bir sey mi gebelikte?

12 mart 21:15


8. yok süslücüm her kadında olmazmış.

12 mart 21:16

9. normal şartlarda öyle haklısınız adet tarihinden 4-5 gün önce olması gerekiyor ovulasyonun adetten 14 gün önce olduğu düşünülünce ama herkesin ovulasyon düzeni bir değil ondan net bir şey söylemek çok zor belki alalede bir ara kanamadır sıkmayın kendinizi henüz.

12 mart 21:35

10. umarım ki öyledir. çok uzun süredir cinsel hayatım var ilk kez kendimi böyle hissediyor ve ara kanama yaşıyorum o yüzden panikledim ama dediğiniz gibi o kadar da kolay değil hamile kalmak neticede. :/

12 mart 21:55