12 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

hamile olabilirim lütfen yardım edin?

prezervatifle korunuyo olmamıza rağmen reglim gecikti 4 gün kadar, regl gibi kramplarım oluyo göğüslerimde şişlik ve hassasiyet var. prezervatifte yırtılma falan olmadı her seferinde kontrol ettim, tek bir sefer prezervatifin en arka uç penisin vücuda bağlandığı bölgede biraz sıvı vardı, kendi sıvılarımdır diye düşünüp önemsemedim. eğer hamileysem aldırmaktan başka çarem yok, babam muhtemelen beni öldürür, mecazi anlamda söylemiyorum gerçekten ya intihara zorlanırım ya da direk kendi çeker vurur öyle bir insan, senelerdir şiddet görüyorum zaten. ne yapacağımı bilmiyorum, çok üzgünüm. kürtaj çok zor bi işlem mi? masada kalırsam diye çok korkuyorum biri öğrenirse diye çok korkuyorum. doğru düzgün param yok, özel bir klinikte ne kadardır ücret? çok zor bi işlem mi kızlar lütfen söyleyin, neler yaşarım, ne olur? ne yapacağımı bilmiyorum çok kötü bir durumdayım. 

1. dur süslü aşırı panik yapmışsın, sakin ol. 4 gün regl gecikmesi hiçbir şey demek değil, stresten, havadan, her şeyden olur yani. kürtaja geçmeden eczaneden bir test alın yaptırın. korunduysanız aşırı düşük bir ihtimal hamile olmanız. o sıvı sizin kendi sıvınızdır.

12 şubat 02:24

2. Hamilelik kuruntusunu kafanızdan atın ya da test yaptırın bir an önce. Diğer sorduklarınız hakkında bilgim yok ama kürtaj en mantıklısı 18 yasından büyükseniz ailenin haberi olmaz 

12 şubat 02:25

3. Öncelikle sakin olun lütfen. 4 gün normal bir gecikme. Ama şunu unutma stres yaptıkça daha da gecikecektir. 

hamilelik testi yapabilirsin. Eğer pozitif çıkarsa bu durumu o zaman konuşalım. 

Lütfen şimdi sakin ol. 

12 şubat 02:25


4. Sevgili süslü öncelikle sakin olun. 4 gün gecikmesi hamile kaldığınız anlamına gelmiyor ki muhtemelen stres ve hava değişiminden dolayı gecikmiştir. Kendinizi bu saatte bu tarz düşüncelerle yıpratmamanızı tavsiye ederim. Bence regl olmak üzeresiniz zaten ama isterseniz yarın eczaneden gebelik testi alın, içiniz rahatlar.

12 şubat 02:26

5. sırf bunun stresi yüzünden 10 güne kadar geciktiği olmuştu bende. sakin ol süslücüğüm.

zaten korunmuşsunuz o yüzden gebelik çok çok düşük bir ihtimal. burdaki ihtimal sözü bile seni geriyor biliyorum ama rahatlamak için yarın test yap derim. bol bol adaçayı iç ayrıca.

12 şubat 02:34

6. Kürtaj çok zor bir işlem değil masada kalmazsın. 3-4 saatte normale dönüyorsun annene alışverişe, arkadaşla çaya gidiyorum desen bile yaptırabilirsin

Üç sene önce 700₺ yaptırdım merak etme. 4-5 kişiden borç alsan bile bulursun o parayı üzülme

Ki zaten hamile değilsindir. 

12 şubat 12:52

7. bu şekilde stres yaptığın sürece iyice gecikir süslüm, mevsimden ya da farklı sebeplerden olabilir yani ki zaten korunmuşsunuz, regliniz çok yakın bence sakin olun rezene çayı tüketebilirsiniz, sakinleşince zaten regl olacaksınızdır üzülmeyin. diğer ihtimali bence konuşmaya bile gerek yok ama bir arkadaşımın kız arkadaşı 800 tl'ye tertemiz bir klinikte kürtaj oldu ve diğer süslünün de bahsettiği gibi aynı gün gayet iyiydi. lütfen sakin olun.

12 şubat 15:15


8. inşallah bir hamilelik testi yaptıktan sonra bize geri dönersiniz süslücüm, ya da zaten regliniz gelmiştir bile, hiç geri dönmeyin bize :) yazma ihtiyacı hissediyorum yine de:

kaliteli bir prezervatif (ki bu da durex) asla yırtılmaz zaten, onlar elektronik testlerden geçtiği gibi, ben de ayrıca hunharca yırtmayı denedim tırnaklarımla filan, olmuyor emin olun. prezervatifte en büyük risk sıvı temasıdır, yani sızıntıdır. erkek boşaldıktan sonra içinizden çıkmazsa kötü şeyler olma riski yüksek, çünkü haliyle prezervatif o andan itibaren hızla bolarır. keza düzgün takılmazsa ya da erkeğin ölçülerine uymazsa, ya da ne kadar düzgün takılmış ve penise uygun olursa olsun hızlı giderseniz kayar çıkar. benim birkaç kez içimde kaldı prezervatif! hayır hamile kalmadım, fakat prezervatif kullanımıyla ilgili bu risklerin de bilinmesi gerektiğini düşündüğüm için anlattım.

sizin anlattığınız durumda sıvı teması sizin sıvınız, hiçbir şey olduğunu ya da olacağını sanmıyorum. korkmayın. ve bir de önce hamilelik testi yapmadan "eyvah, kürtaj" sonucuna varmak reglinizi stresten çok gecikitiriyor.

13 şubat 04:01

9. ekleme: "erkek boşaldıktan sonra *hemen*"

13 şubat 04:03

10. Kızlar hepinize çok teşekkür ederim, bugün özel bi muayenehanede kan testi yaptırıcam. Hamilelik testleri bazen doğru sonuç vermiyor diye okudum regl çok gecikmemişse o yüzden negatif çıksa da ben güvenemem diye düşünüp randevu aldım. Umarım her şey iyi olur ve hepinize tekrar teşekkür ederim içimi rahatlattınız.

13 şubat 07:17