8 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

hamilelik ? her ay umutlanmak   ?

tabi ki bunun herkes için belirli bir süresi olmadığını biliyorum ama her ay umutlanıp olmaması üzüyor insanı :( sağlık sorunu olmayanlar, normal yolla kaç ayda hamile kaldınız süslüler ?

1. Yumurtlama testi kullanabilirsiniz, bir çok arkadaşım bu yöntemle hamile kaldı, şansınızı bir nebze arttırmış olursunuz. Kafanıza takmamaya çalışın bir de, psikoloji gerçekten çok etkiliyor

10 ağustos 14:35

2. ovulasyon gününüzü akıntınızdan anlayabilirsiniz. şeffaf, yumurta akı gibi olduğu gün ve ertesi günü ilişkiye girerseniz, şansınız yüksek. ben bunu dikkate alıp 2 ayda hamile kalmıştım mesela... çok fazla takılmayın, stres de engelliyor bildiğim kadarıyla... ve sanırım 1 yıla kadar bekleme süresi normal kabul ediliyor... umarım en kısa zamanda hamile kalırsınz.

10 ağustos 14:42

3. eşimde de bende de problem yok, 4 yıldır hamile kalamadım. insanlar tek gecelik ilişkide tutturur, biz yıllardır tutturamadık. oluyor böyle.

10 ağustos 14:45


4. Yumurtlama günlerimi takip ediyorum süslüler, dediğiniz gibi psikoloji stres çok etkiliyor sanırım. İnsan ister istemez kafasına takıyor bi rahat bırakamadım kendimi :) son süslü doğru söylüyorsun valla, korunduğu halde hamile kalanlar var biz uğraştığımız halde olmadı :) kıyaslama yapmak tabi ki doğru değil ama etrafımda ilk denemede hamile kaldım tarzı cümleler duyunca kendi adıma üzülüyorum sorun ne diye :) çok teşekkür ederim cevaplarınız için, insan bir nebze rahatlıyor :)

10 ağustos 14:56

5. arkadaşlar kaç kere yaptınız hamile kalana kadar sadece yumurtlama döneminde mi birleşme oluyor yoksa sürekli deniyor musunuz nasıl oluyor? ben düşünmüyorum hamilelik ancak merak ediyorum bunu?

10 ağustos 15:17

6. Çikolata kisti varsa daha zor hamile kalırsınız, doktora bir görünün. 

10 ağustos 15:43

7. Hahahaha süslü hiç sorma o batağa girdim ben de zor kurtardım kendimi :d tatil planımız var yakın zamanda, eşim de bi rahatla artık tatilde olacak bak diyor :d umarım en kısa zamanda olur sağlıkla, isteyen herkesin olsun :)

10 ağustos 15:45


8. 8. Anonim, geçen ay doktora gittim. Çok şükür herhangi bir sıkıntı yok sağlık açısından.

10 ağustos 15:45