sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
25 yanıt
 • linki kopyala
 • şikayet et

hamileyim, jinekoloğa gidiyorum?

muayene başına 250 ₺ alıyor. yaptığı bişey de yok ultrasona sokup bakıyor anlatıyor o kadar. her ay buna 250 ₺ vermek mantıksız değil mi sizce de? ikili tarama testim vardı geçen hafta, onun için beni özel hastaneye gönderdi bir de orada 90 ₺ ödedim. testlerimi bile yapmıyor. test sonucu haftaya çıkar haber veririm bana mail atılıyor sonuçlar demişti. bir haftayı geçince ben artık mesaj attım sonuçlar ne alemde diye. aramayı bırak mesaja zor cevap verdi bişey yok iyi çıkmış şu tarihte gelin diye. haftaya o da. oysa o kadar erken gitmeme hiç gerek yok bayramdan sonra gidecektim. bırakmalı mıyım bu doktoru sizce? eskişehirde mantıklı vicdanlı iyi bi jinekolog bilen var mı? 

1. Süslücüm ben de hamileyim benim doktorum da ikili test için başka yere gönderdi ben 130 tl verdim. Muayene 120 tl bizde. Ama ikili test sonucum 1 hafta sonra çıktı yaptırdığımız yer hem benim mail adresime hem eşime hem doktora attı. Doktorumuz arayıp çağırdı. Ve ben bu şekilde kontrol amaçlı gittiğimde ücret ödemiyorum. Doktor tavsiyem maalesef yok Eskişehirde ama değiştirebilirsin bana da muayene çok ve ilgi az geldi

9 ağustos 12:00

2. Ya neden linç edileyim bi müdahale yaptırdığım, adama kaynak harcattığım yok 10 dkdan daha az ultrasonla bakmanın bedeli 250 ₺ mı olmalı? Tuhafsınız linçmiş.

9 ağustos 12:05

3. pahalı ya da özensiz buluyorsanız başka doktor bakın ama kaynak harcamıyor diyemezsiniz. o mesleğe bir günde sahip olunmuyor, kaynak=emek, bilgi, birikim, know how falan...

9 ağustos 12:11


4. E öyleyse engin bilgisinden faydalanmaya gidenlere biraz bişeyler aktarsın değil mi süslücüm. Güzelce açıklasın falan şu şudur diye. Neyse özensiz bi doktor olduğu için başka doktor arayışındayım. Tavsiyeleriniz varsa açığım dostlar.

9 ağustos 12:14

5. Süslü başka bir özel doktora gidecekseniz çabuk karar verin bence bazı doktorlar başından beri takip etmedikleri gebeyi kabul etmiyorlar devletten takip olmayı düşünüyorsanız sıkıntı olmaz

9 ağustos 12:35

6. 7.anonim ketum bir tip olabilir açıklamıyordur ama yine de bu o parayı haketmediği anlamına gelmez. Kadın doğum uzmanı olmak için neredeyse 10 yıl eğitim alıyorlar. Kolay bir iş olsaydı sayıca çok daha fazla olurlardı. 

        Siz de bence takibinizi devlette olun. İyi bir anlayışlı bir hekim önerisi alabilirseniz rahat edersiniz. Özel hastaneler daha uygun oluyor ama baştan takip etmedikleri için kabul ederler mi bilmiyorum. Yine de bir danışın bence.

9 ağustos 13:37

7. aslında devlet hastanesinde memnun olduğum bi doktora daha gidiyorum süslüler. gerçekten anlayışlı ve çok ilgili. ama istiyorum ki gebeliğimi takip eden doktor doğumumu yaptırsın. devlet hastanesinde doğum yapmak istemiyorum çünkü jinekolog kendisinin doğumlara girmediğini söyledi. her muayeneye gittiğimde de muayene bittikten sonra bir daha hangi hafta gelmem gerektiğini söylüyor. oradan anladım ki bırakmak istediğim doktor beni gereğinden iki kat fazla çağırıyor ve her seferinde aynı ücreti kesiyor.

Ayıca doktorun ketum olmasıyla herhangi bişeyin açıklanabileceğini düşünmüyorum. Doktorun ketum olması çok mantıksız değil mi? Durumum nedir ne yaşıyorum bana açıklamak zorunda. 

9 ağustos 13:44


8. Özelde evet açıklamak zorunda çünkü ekstra ücret ödüyorsunuz. Eğer çok iyi bir kadın doğumcuysa katlanabilirsiniz derim. İyi ve yaşlı olanlarında yıllarca çalışmanın verdiği bir bıkkınlık oluyor çünkü genelde öyle oluyorlar. Kadın doğumun hasta profili aşırı sıkıntılı. Zor branş maalesef. Değiştirmek isterseniz de çevrenizden araştırın mutlaka. Güleryüzlü birini en kesin hastalarından öğrenirsiniz. 

9 ağustos 13:52

9. Eskişehirde hangi hastaneye gidiyorsunuz süslü? Birini önerebilirim isterseniz. Daha önceki senelerde gittik, çok memnun kaldık biz.

9 ağustos 14:49

10. Süslücğm özel bi muayenehaneye gidiyorduk hastane değildi. Anadolu hastanesi bize yakın ama. Oraya bakmayı düşünüyordum. Sizin önereceğiniz neredeydi?

9 ağustos 14:50