yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  7 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  hayatınızda kaybolduğunuz dönemlerde ne yapıyorsunuz?

  şu anda kötü bir dönemdeyim diyemem her zaman şükür etmeyi bilirim ama bu dönem huzursuz ve depresif olduğum bir dönem. sanki bir şeyler sürekli gözümün önünde akıp gidiyor ve ben yakalayamıyorum. en yakın dostlarım bile benimle anlamsız bir yarış içinde, benim iyi niyetle söylediğim bir şeyle sürekli kendilerini yarıştırıyorlar. konuyu sürekli kendilerine çekiyorlar, sürekli iltifat ve ilgi bekliyorlar. hayatımda iyi giden bir şeyi söylemeye çekinir oldum artık, çevremdeki herkes kendini dünyanın merkezinde zannediyor belki de böyle zannetmekte haklılar, belki ancak bu şekilde mutlu olunuyor. elimden geldiği kadar kibar ve saygılıyım, ama karşımdaki hiç kimseden bunu görmüyorum. hayat beni bir şekilde soğuk bir insan yaptı ve insanlar sosyal medya dışında benimle tanışmak için girişimde bulunmuyorlar. yüzyüze tanıdığım insanlar bile sosyal medya üzerinden yazıyor, ben ise bundan hoşlanmıyorum. çevreme arkadaşlarıma bakıyorum bir şekilde mutlular, onlara özenmiyorum veya mutlu olmak için sevgilim olsun demiyorum ama bir gün belki ben de hayatımın aşkını bulurum diyorum. 5-6 aydır kendimi tamamen kapattım sevgililik flört olaylarına, bir sevgilim bir de flörtüm oldu şu ana kadar ikisi de yürümedi bir şekilde. şu 6 aydır bana yazan yaklaşmaya çalışan olduysa da ittim hep, uzak durdum herkesten. şimdi ise havalardan mı bilmiyorum öylesine yalnız hissediyorum ki. sevgilisizlikten de değil kendimi tanıyamıyorum sanki, uzaklaşmam gereken en net an şu an, sosyal medyadan hatta şehrimden bile. 3-4 haftaya okulum kapanacak ama derslerimi bile dığru düzgün takip edemiyorum, kafam hep olmayacak hayallerde, kendime çeki düzen vermem gerek. ama bir türlü bu gücü bulamıyorum, bu zamana kadar bir çok insana tavsiye verdim ve hepsi hayatlarını bir şekilde düzeltti en azından verdiğim fikirler onlara yardımcı oldu. ama şuan kendi hayatımı bile düzeltemeyecek duruma geldim. aklım bazen de geçmiş hesaplaşmalarında, neden onu söyledim veya neden bana böyle davranılmasına izin verdim ne salağım diye kendimi yiyip duruyorum. bu dönemden nasıl sıyrılabilirim? bir kapı bulamıyorum çıkacak, çıkmam gereken dış bir etken değil tam olarak kendi karanlık tarafım. kendi içimde hapsolmuş gibi hissediyorum

  1. Yaa süslüm ne kadar bunalmışsın.eminim çok tatlı iyi kalpli birisin.sana tavsıyem kendıne hedefler koy kolaydan zora gıden.bunları başarmaya çalış ve sık sık açık havada yürüyüş yap.ailenle bol bol vakıt geçir umarım bu zor dönemi atlatırsın :)

  23 nisan 23:54

  2. Kendimi gördüm ve hiçbirşey yapamıyorum elimden bisey gelmiyor sanki 🙄

  23 nisan 23:54

  3. Bebegii, burda ne söylenirse söylensin içine sinmeyecek emin ol. Burasida neticede bı sosyal platform.

  İçedönük bı yapın var, derin bı insansın ve bunu karşı tarafa anlatmakta zorlaniyorsun anladığım kadarıyla. Kendin gibi bı arkadaş bulmaya çalış lütfen, senin enerjini emecek insanlardan mümkün mertebe uzak dur. Yalnız kal ama kimseye de minnet etme.

  Umarım çok mutlu olursun canım benim , seni çok iyi anlıyorum.

  23 nisan 23:55

  4. Süslüm arkadaşlıkla ilgili tespitlerin o kadar ben ki, ne diyeceğimi bilemedim. Ben spora gidince çok rahatlıyorum resmen içime attıklarımı orda boşaltıyormuşum gibi geliyor ama onun dışında elimden bir şey gelmiyor arkadaş sayım su an 4 e düşürdüm toplamda. Herkesten çok soğudum çok... sosyal medya da kullanmıyorum artık. herkesin ikiyuzluluğu, yüzüme borcum var diye ağlayıp, sosyal medyada kendini millete inanılmaz zengin göstermesi gibi seylere tahammül edemiyorum.

  24 nisan 00:00

  5. 1. Süslüm çok teşekkür ediyorum iyi dileklerin için.

  2. Süslücüm umarım aşarız bu dönemi.

  3. Süslüm, teşekkür ederim. Aslında çok çok yakın olduğum bir dostum var. O kadar eski ki dostluğumuz hiç kopmadık 15 yılı aştı. Ama o kadar değişti ki, onun çevresi benden daha farklı ve onlara çok benzemeye başladı. Kaç yıllık dostumu tanıyamıyorum artık. Bir derdimi anlatamıyorum mesela bir sorunumdan bahsederken ay ben de hiç yok valla gibi şeyler söylemeye başladı. Paraya inanılmaz değer veriyor, sayılara rakamlara, etiketlere eskiden asla böyle değildi. Hiç tanıyamıyorum onu ama suçlamıyorum belki de doğru olan bu. Çevremde yeni insanlar var bu sene ama tespit ettiğin gibi soğuk ve içine kapanık biriyim. İyi insanlar çoğu ve benimle arkadaş olmak istiyorlar belli bir mesafede yürütüyorum ben de ama daha yakını olacak gibi değil. Onlar da bi şekilde beni garanti olarak görüyorlar sanırım hiçbir derse gelmeyip not istiyor çoğu, ilk dönem çok iyiydi derslerim ama bu dönem şu ruh halinde derin bir bataklıkta ilerlemeye çalışıyorum sanki.

  24 nisan 00:24

  6. 4. Süslücüm ben de yeni spora başladı. Gerçekten bana da çok iyi geldi resmen rahatlıyorum bir yandan kendime bakmak hoşuma gidiyor. Bunu bile laf arasında söylediğimde hımmm o sporda mı var, bende istiyodum onu ben de mi gelsem diyor. Kendisi yılöardır yapıyor spor hem de en iyi yerlerde. Bazen gerçekten her şey yapmam gereken bir rutinmiş ve ben aslında çok uzaktayım gibi hissediyorum. Okula giderken bindiğim o vapurda ben varım mesela ama kalbim ruhum orada değil sanki. Arkadaşlarım anlamsız şikayetleri iyice çileden çıkarıyor beni her sene zar zor sınıf geçiyorlar hayatlarında okula 10-15 kez gittkler ama hala şikayet ediyorlar. Bir de ben hedeflerimden bahsedince hımmm ama çok zor diyorlar. Bahsettiğim şey de astronot olmak değil bu arada, kendi alanımda ilerlemek hepsi bu. Gerçekten niyetlerinin kötü olduğunu düşüniyorum artık. Mesela yarın okula bile çıkmak istemiyorum, sanırım anksiyete var bende. Kalabalık ortamda boğuluyorum resmen, kalabalığa girmek istemiyorum kimseyle gözgöze bile gelmek istemiyorum şu sıralar.

  24 nisan 00:29

  7. Süslüm sen ne olursa olsun kimseyi dinleme. Gerekirse ikili ilişkilerde adamına göre davran. Ben de bazen oyunu kuralına göre davranıyorum artık. Karşımdaki çaktırmadan beni ezmeye mi çalışıyor laf arasında, ben de yapıyorum. Asla kendini öyle ezdirme. Ben mesela ailemden başka kimsem olduğuna inanmıyorum artık. Herkes çıkarları bittiği Gün gidecekmiş gibi geliyor.

  24 nisan 09:33