yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  9 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  hem tuzsuz hem sülfatsız şampuan önerisi ve evde keratinle ilgili bir soru, uzun olabilir :(?

  kızlar keratin bakım aldım cidden büyük konuşmamak lazımmış. burda kim keratin bakım yaptırmak istiyosa sakın yaptırma falan yazıyodum. çünkü saç zaten ısıyla yıpranıyor, keratin kaybediyor keratin bakımın da ısıyla pres işlemi bana mantıksız geliyordu. açıklaması da keratin isıyla aktif oluyormuş. o zaman niye ısıyla keratin kayboluyor yani. neyse işte bu nedenle asla yaptırmam gibi geliyodu. bide keratin etkisi geçince saç daha beter luyomuş diye duydum. buna rağmen bakım aldım evde yapıcam. saçım zaten daha beter olamaz diye düşünüyorum. saçımı asla düzleşmeden açamıyorum. düzleştirmek istemediğimden 1 aydır düzleştirici kullanmıyorum ona rağmen aynı yani. sürekli bakımsız geziyorum topuz kullanarak. hatta 1 aydan fazla oldu düzelme yok. ben de en azından deneyim ne kaybederim dedim. araştırdım ama sanırım tuzsuz şampuan olmadan olmuyomuş. hem tuzsuz hem de sülfatsız şampuan önerisi olan var mı ? bir de keratin saç uzamasına katkıda bulunuyor mu ? evde keratin yapıyorsanız da hangi marka keratin kullanıyorsunuz ?

  1. Dalan dolive öneririm. Şampuan ve kremi muazzam. Hem uygun hem içeriği temiz.

  19 mayıs 18:59

  2. saçıma düzenli evde keratin bakım yapıyorum ogx şampuanlar güzeller ama pahalılar bence ben son 2 aydır yves rochernin sülfatsız şampuanını kullanıyorum aşırı memnunum köpürmüyor zaten sülfatsız şampuanın köpürmemesi lazım ama ogxler köpürüyor.

  19 mayıs 19:09

  3. bir de eklemeyi unutmuşum dalannın şampuanlarında sülfat var.

  19 mayıs 19:12

  4. Süslü Watsons tan alışveriş boykotu yapıyor musunuz bilmiyorum ancak piyasadaki en uygun sampuanlardan birini satıyor , çocuklar için olanları bilmiyorum ama sülfat paraben yok içinde , şu aralar 15 TL gibi görüyorum, indirimde daha ucuz olduğu alıyor , watsonsin kendi markası , benim şu an için 50 TL üzeri şampuan alacak maddi durumum malesef yok, bir de bunlar pek kopurmediginden ve az ml olduğundan çabuk bitiyorlar. Bence bir bakın ona derim.

  19 mayıs 19:37

  5. Ve presleme yapmazsanız bir işe yarar mı bilmiyorum açıkçası :( ben hiçbir zararını görmedim bu arada ( uzun vadede görülebilecek sağlık sorunları konusunda tüm söylenenlere hak vermekle birlikte ) zarardan kastım saç kırması dökmesi vs

  Aksine aylarca saçıma ısı işlemi yapmadığım icin hayatımda olmadığı kadar sağlıklı olmuştu keratin gittikten sonra bile.

  19 mayıs 19:39

  6. Otacı naturway sarımsaklı

  Hask

  19 mayıs 20:05

  7. Suslucum durum şöyle aslında , benimki nova keratindi ve dağıtıcısı ile görüştüm direk , adam hiç yan çizmedi dediği şey şuydu hepsinin içinde zararlı kimyasallar var çünkü onlar olmadan zaten hiçbir şekilde saç yatişmıyor veya duzlesmiyor dedi. Ama bunun sağlık bakanlığınca %0.2 gibi bir izni varmış sanırım, bu iznin bile altında olduğu sürece sorun olmayacağını söyledi işte buralar görecelidir çünkü gerçekten %0.2 nin altında mı gidip bunu inceletmek vs gerekir mi oralar muamma . Ama benim kullandığıma fön çekilmiyor, sadece uzaktan ılık fon makinesi tutuluyor ve hiç duman falan çıkmiyor.

  19 mayıs 21:40

  8. Bu arada şunu yazmamisim evet kendim yapıyorum ikinciyi yaptım bugün hatta . Öncekini iki sene önce yapmıştım, 6 ay kadar pürüzsüz , 6 aydan sonra hafif bozulmaya başladı ama saçımın eskisi gibi kabarma durumu olmadı, sonra saçımı boyatmak için actirinca hepsi gitti tabi, saçım da acicidan dolayı bayağı kabarık oldu . O yüzden ikinciyi yaptım, işlemden önce saçı temizlemek gerekiyor bildiğim kadarıyla, kullandığımız kremlerde falan silikon vs olduğu için sanırım

  19 mayıs 21:42

  9. ya tuzdan kasıt sodium chloride degil mi susluler? sulfat olarak ise sls veya sles olmamalı diye biliyorum. yani sulfatsiz olmasi bir sampuanı tuzsuz yapmıyor, yanlısım varsa duzeltebilirsiniz..

  20 mayıs 17:31