6 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

her gün okul ya da iş yüzünden karşıya geçmek zorunda olan süslüler bu tempoya nasıl ayak uyduruyorsunuz?

doğduğundan beri anadolu yakasında yaşayan biri için avrupa yakası bana zulüm gibi geliyor. karşıya geçtiğim gün benim için azaptan farksız. avrupa yakasının kalabaklığı, karmaşıklığı, keşmekeşi, toplu taşımada geçen uzun zamanlar beni yıpratıyor. hem mental hem fiziksel olarak çok yoruluyorum. siz nasıl başarabiliyorsunuz bunu? ben mi çok dayanıksızım?

1. zorunda olunca paşa paşa gidiyor insan

16 nisan 00:31

2. İnsan nelere alışmıyor ki süslü :) anadolu yakasında yaşıyorum, liseyi avrupa yakasında kazandım. Lise, üniversite, iş, kurs, cart, curt her şeyim avrupada oldu o dönemden itibaren. Hiç garipsemiyorum artık

16 nisan 00:33

3. İlk anonime katılıyorum. Başka seçeneğim yoksa alışmak zorundasın. Ama diyorsan param var ev tutup çileden kurtulabilir, araba alıp çileyi azaltabilirsin.

16 nisan 00:45


4. sırf bu soruyu cevaplamak için giriş yaptım süslü. evim anadolu yakasının, okulum da avrupa yakasının bir ucunda. yolda geçirdiğim süre günde 5-6 saat oluyor ve her gün gidiyorum bir şekilde. hayatım üniversiteden öncesi ve sonrası diye ikiye ayrılıyor. beni herç açıdan çok yıprattı bu durum. şimdi de antidepresanla, psikolog yardımıyla tutunmaya çalışıyorum. öyle işte...

16 nisan 01:36

5. Benim evim de isim de anadolu yakasi’nda ama yine sabah 2 saat aksam 2 saat suruyor yol. Istanbul’da bu trafik varken isin/okulun cok yakininda yasanmadigi surece yipratici oluyor maalesef.

16 nisan 08:36

6. okul için 4 sene geçtim süslü fakat okulum avrupa yakasında köprüye yakındı, bu nedenle gidiş o kadar sıkıntı olmuyordu dönüş tam bir işkence olsa da. işe avcılar tarafında başlayınca eve çıktım, okul olunca yine gün içinde de boş vakitler vb olduğundan çekiliyor o yol ama 6da işte çıkıp 8:30da eve varıp ertesi sabah 6da kalkabilmek için en geç 11de yatınca hayatım kalmamıştı, sadece eve gel yemek ye azıcık otur uyu olmuştum.

16 nisan 09:19