sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  33 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  hiç kimsenin beni sevmemesi ve beğenmemesi?

  soruyu yoruma bırakıyorum süslüler

  1. kızlar hepinize iyi akşamlar dilerim. Sorum biraz uzun olacak ve lütfen beni yargılamadan cevaplayın. Şöyle ki;

  ben tesettürlü bir insanım. Ve her insan gibi sevmek, sevilmek ve beğenilmek istiyorum. Sizs saçma gelmiş olabilir ama bunların da bir ihtiyaç olduğunu bilinen bir gerçek. Bu zamana kadar (20 yaşındayım) beni seven ya da ilgi duyan neredeyse hiç kimse olmadı. Benden küçük arkadaşlarımın bile peşinde koşan seven hoşlanan bir sürü insan var ancak ben hiç öyle değilim. Bazı arkadaşlarım bu durumda tesettürlü olmamın da etkisi olduğunu söylüyor ama etrafımdaki diğer tesettürlü insanların da sevgilileri var. Böyle olunca da sorunu kendimde arıyorum ister istemez. Çok çirkin ve hiç de ilgi çekici olmayan biri olduğumu düşünüyorum fiziksel olarak (bu arada arkadaşlarım benim çok abarttığımı, güzel bir kız olduğumu söylüyor.)Bu bende büyük bir özgüven sorunu yaratmıştı yavaş yavaş üstesinden gelmeye çalışıyorum ancak hala insanlarla konuşurken gözlerimi kaçırmak istiyorum. Ve hala dışardan buz gibi görünen birisiyim. Şu zamana kadar hiç yanıma gelip konuşan birisi olmadı ya da beni beğendiğini söyleyen birisi. Tabi ki her şey filmlerdeki gibi değil ama etrafta gayet güzel birbirini seven insanlar varken beni seven kimsenin olmaması çok ama çok üzüyor beni. Bazen günlerce düşüncelere dalıyorum. Bazen sürekli ağlıyorum. Bazen de beni seven kimsenin olmayacağını düşünüp bu duruma kendimi alıştırmaya çalışıyorum. Biliyorum gerçekten çok saçma ama kendimi değersiz hissediyorum bu durum yüzünden. Ne kadar karamsar şeyler yazmışım aslında ben kendimi pek fena bulmuyorum. Zeki ve ortalama güzellikte bir insanım ama yine de bu düşüncelerden kurtulamıyorum, kısır döngü gibi. Bu durumu nasıl aşabilirim?

  8 kasım 2018 20:10

  2. nasip bu işler

  8 kasım 2018 20:15

  3. aynı soruda hem çok çirkin hem de ortalama güzellikte bir kız olduğumu düşünüyorum yazmışsınız kafanız karışık belli ki

  8 kasım 2018 20:15


  4. Süslü başkalarının seni sevmesini beklemesen sen sevsen birini. İlla erkekler kadınlara gelir aşık olur peşinden koşar ilgi gösterir diye bir şey yok. Sen hoşlandığın biri varsa ona ilgini azıcık belli etsen ?

  Birçok erkek seni beğeniyordur mutlaka ama sen onlara bir işaret ima göstermezsen gelmezler. Senin sevdiğin birisi olmadı mı?

  8 kasım 2018 20:16

  5. ilk anonim haklısınız ama insanın kafası karışıyor yine de

  ikinci anonim evet gerçekten öyle bu düşünceler kafamı fazlasıyla karıştırıyor :(

  8 kasım 2018 20:17

  6. 3.anonim olmaz olur mu... tesettürlü değilken de reddilmiştim hoşlandığım kişiler tarafından ve hiç beni beğenen birisi yoktu, şimdi de aynı şekilde 

  8 kasım 2018 20:18

  7. 4.anonim sizden hoşlanan insanlar hiç değilse varmış ancak size uygun değilmiş

  bendeyse yok yani yok gerçekten boş küme fkkskdllslal

  8 kasım 2018 20:19

  8. Tesettürünüz gereği sevgiliniz olmamalı zaten.

  8 kasım 2018 21:09

  9. süslü tesettürlü, gözlerini kaçıran bir insanı beğendiğimi asla yüzüne söyleyemezdim çünkü hem buna (sevgililiğe) açık değildir hem de beni tersler diye korkardım. bunun sizin güzel olmamanızla hiçbir alakası yok. insanların kafasında belli tabular vardır bunları kolay kolay aşmasını bekleme.

  ayrıca kimsenin seni sevmemesi beğenmemesini umursama ve bütün gücünle bunun için çalış. senin değerini hayatta iki çift laf etmediğin insanların senin ne olduklarını bile bilmedikleri beklentilerini karşılamamaları belirlemiyor.

  genelde tesettürlü ve biraz pasif olan kızlardan muhafazakar erkekler hoşlanıyor (hattaartık muhafazakar erkekler de bakmıyor tesettürlü kızlara) ve onlar da muhafazakar olduklarından senle gidip konuşmuyorlar. yani senden yana bir problem yok.

  8 kasım 2018 21:19

  10. süslü tesettürün düşündürdüğü şeylerden biri ilişkiye açık olmadığınız. yani atıyorum okulunuzda sizi beğenen birinin aranızda samimiyet yokken belli etmesi imkansız. hatta samimiyet olsa da siz belli etmelisiniz bence önce. çünkü muhafazakar insanlarda genellikle uzun ilişki oluyor ya da aile-arkadaş çevresince tanıştırılıyorlar sanırım. rastgele bir yerde karşılaşıp aranızda bir şeyler başlaması yaşam tarzınıza zıt görünüyor. kalıplaştırmak değil amacım ama görünen bu.

  8 kasım 2018 21:52