sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  30 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  hic erkekler tarafından zorbalığa ugradiniz mi? illa sevgili degil, baska tiplerin dalga gecmeleri, aralarinda sizi konu etmelerini+++?

  fark ettiginiz falan oldu mu? bunun gibi seyler. ve nasil tepki verdiniz ozguveninizde ciddi yaraya sebep oldu mu? ya da olduysa nasil astiniz? hemcinsleriniz tarafindan uğradığınız zorbaliklardan daha mi fazla canınızı yakti?

  1. Tabiki yani öyle avrupai bir suratınız yoksa mutlaka hayatının bir evresinde uğruyor insan ama allahtan daha beterlerini kendi anneleri ve kardeşleri için diledim. En yakın zamanda yaşadığım bir örneği anlatayım mesela, adettim ve bıyık bölgemi almamıştım yazın harçlık çıkarmak için bir markette çalışıyorum o sırada da manavdaki hakiki orospu çocuğu kişisi ip getireyim mi demişti sanki o amk çocuğuna düştü bana ip getirmek hadsiz şey ha bınu bir kız yapsa daha çok üzülürdüm ne kadar aptal diye o ayrı bir konu. Bunun dışında gayet güzel bir arkadaşım da ilkokulda çalışkan olduğu için kendisiyle dalga geçilmesine maruz kalıyordu o yüzden bu ülkede veya başka bir yerde insanlıktan nasibini almamış insanları hiç umursamamak lazım çünkü insanlar çok boktan

  14 mart 18:29

  2. Avrupaiden kasıt da Türk milleti tarafından acayip bir ayrıcalık olarak görülen sarışın mavi gözlü tripleri yanlış anlaşılmasın 

  14 mart 18:31

  3. Ben de ortaokulda lisede caliskan oldugum icin ezik bulunup dalga gecilirdim.

  Yine 6 7 ya da 8.sınıfta boyumla dalga geçilirdi hala buna bu kadar takintili olmamin sebebi belki.

  Kilomla da dalga geçilirdi. Ve popom buyuktu sanki lisede erkekler bu konuyu aralarinda konusuyorlar gibi gelirdi emin olamazdim ama bi bakıştan vs. Belki de erkeklerden bu kadar cekinme sebebim budur

  14 mart 18:41


  4. Bana 7. Sinifta bir cocuk herkesin icinde suratima tiksinerek bakarak igrencsin demisti durduk yere. Cok üzülmüştüm. Simdi dusunuyorum onun tipi benden allahlikmis aslinda.

  Bir de boyum kisa diye cok dalga gecerlerdi. Cüce vs diye.

  Bunu o kadar takmisim ki kafama boyum 1.50 ama uzun boylu bir sevgilim var. Benden sogur diye korkuyorum bazen boyum yüzünden.

  14 mart 19:00

  5. Son anonim ben de insanlar benden tiksiniyor mu acana boyum kisa diye dusunuyorum sık sık. Bence geçmişteki o salak laflarin etkisi var.

  Ama bunu boyle yazayim da teselli olauim diye yayazmıyorum aslinda asil merak ettigim cekindigim erkekler hakkimizda boyle salak salak muhabbetler yapiyorlar midir bugun burada bir soru gordum ve resmen kafama taktim bunu?

  14 mart 19:21

  6. Bence yapıyorlar ama daha çok kadınlar yapıyor da olabilir yetişkin yaşlarda.

  Benim bir arkadaşım var sırf bu yüzden görüşmüyorum bahane buluyorum artık. Konusurken dikkatle yüzümü süzer. En ince fiziksel ayrıntıya takılır. Yoldan geçen kadınları çok acımasızca eleştirir. Yanında rahat hissetmiyorum bu yüzden.

  14 mart 19:30

  7. Ortaokulda ve lisenin ilk yıllarında başıma geldi. Çok Çalışkan bir öğrenciydim. Peki şimdi ne oldu? Allah A şükür onlardan daha başarılıyım.

  14 mart 20:01

  8. Lise son sınıfa kadar çok kiloluydum. Oturduğumuz mahalledeki apaçi diye tanımlanan tipler kendi aralarında “seninki geliyor ahajajja” diye şakalaşırlardı, hiç unutmam.

  14 mart 21:56

  9. üniversiteye kadar zorbalık yaşadım erkek ya da kız öğrenciler fark etmez, bayağı bayağı hem de.

  ortaokulda, birisi benden hoşlanıyormuş gibi gelip anlattılar ben inanmadım çünkü çok sessiz ve içine kapanık bir kızdım, özgüven sıfırdı, kendimi güzel bulmuyordum zaten diğer insanlar da güzel olmadığımı çok belli ediyorlardı, ancak arkadaş grubum hep güzel ve popüler kişilerden oluşuyordu, neyse bana anlattılar inanmadım ama ben inanmışım gibi sağda solda hep anlattılar ve benimle dalga geçtiler, sözde o çocuk benden hoşlanıyormuş ben inanmışım ve çok sevinmişim gibi davrandığımı iddia ettiler. toplu dalgalara uğradım, tek başıma yürürken, karşı kaldırımda bir grup tarafından adımın söylenip gülüşmelere başlandı vs. derken hiçbir etkim yokken böyle bir şeye uğradım, bu 3 sene devam etti. Sonra bu dedikoduyu başlatan çocuk çok ulaşmaya çalıştı bana ama yanıt vermedim.

  bu olaydan sonra da kimseye güvenmedim, benden hoşlandığına kimsenin inanmadım.

  Lisede de benzerleri devam etti, öyle süslü bir kız değildim, güzel de değildim, erkeksi bulurlardı, kırk yılda bir saçlarımı açardım ve bana ''kız olmaya mı karar verdin puhahahah'' gibi bir sürü laf söylediler kız ve erkekler. kol kıllarımla çok dalga geçtiler. ismimle bile dalga geçtiler, çok cinselliğe vurup kötü espiriler yapıyorlardı ve bana sürekli ''çirkin ve erkek gibi'' olduğumu hissettiriyorlardı. lisede bir ilişkim olmadı, çünkü benden kimse hoşlanamazdı. Hoşlanan olduğunda ise benimle dalga geçiyorlar diyerek herkesten uzaklaştım.

  Ama üniversite benim dönüm noktam oldu, bunların hiçbirisini yanımda götürmedim, sıfır başlangıç yaptım. Bir sürü teklif eden oldu, güzel ve doğal olduğumu söyleyen bir sürü iltifat aldım, hem erkeklerden hem kadınlardan, dikkat çektiğimi vs. söylediler. Bir sevgilim oldu, çok iyi arkadaşlarım oldu ve bu zorbalıklardan eser kalmadı, çevrem bana güzel, değerli olduğumu hissettirdi. Sevgilim öyle olduğumu hissettirdi. Bu anlamda bir daha hiç zorbalık yaşamadım. Ama kendi çabalarım da vardı, geçmişi getirmedim yeni ortamıma. Sıfırdan ve dik duran bir insan oldum, özgüvenimi ne toparladı bilmiyorum ama bayağı toparladım, aktiftim, sosyaldim, iletişimde iyiydim, makyaja başlamıştım, kendimi ortamlarda iyi ifade ediyordum, çekinmiyordum, kızarmıyordum, asla sevilmediğimi hissetmiyordum vs vs. derken çevrem de bunu desteklerken toparladım.

  Ama bu hikayenin hüzünlü tarafı şöyle var; hala o ortama girmek zorunda kalınca kendimi kötü hissediyorum. Şu an güçlü olduğumu biliyorum ama o ortamda hala ortaokul ve liseli kız ruhuna bürünüyorum. Hayallerimde kendimi üni ortamı gibi ortaya koymak varken, reelde ezilen kız oluyorum onların yanında, geriliyorum, midem bulanıyor, kendimi berbat hissediyorum ve onlardan kaçıyorum.

  uzun oldu ama benim olayım böyleydi.

  14 mart 22:39

  10. Anonim 10 ve 11 ne acimasizlar ya ben o yaslarda da hiç boyle değildim nasil boyle yetisiyor bu kisiler. Anonim 11 sizin asmis olmaniza cok sevindim umarım o kişilerle de bir daha karsilasmazsiniz❤

  Şeyden cok cekiniyorum sen biriyle bir sey yaşamasan bile ya da sadece arkadaslarin olsalar bile erkeklerin kendi aralarinda vucutlarimiz hakkinda yorum yapip yapmadigindan? Bu ara buna taktim kafayi dusundukce daha da fazla geliyor cunku dediğim gibi lisede de hissederdim arada

  14 mart 22:58