32 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

huzur bulmak için neler yapiyorsunuz?

kötü hissettiğinizde, stres olduğunuzda, birileri sizi üzdüğünde, kısacası negatif hisler taşıdığınızda kurtulmak için neler yapıyorsunuz? meditasyon, telkin, dua, bir müzik... her ne olursa. sizi o kötü moddan çıkarıp bir şeyler yapmak için tekrar motive eden, güveninizi geri getiren bir yöntem var mı?

1. Tuaf gelebilir ama yıkanıyorum, duşta da bir güzel ağlıyorum. sonra da yatıp uyuyorum.

15 nisan 20:10

2. stresli olduğumda hiçbir şey yapamıyorum açıkçası, hiçbir yöntem stresimi azaltmıyor ama üzgünsem ya da kaygılıysam su bana çok iyi geliyor. uzun uzun banyo yapıyorum, imkanım varsa yüzüyorum. hiçbirini yapacak ortam veya vakit yoksa makyaj fırçalarımı, bulaşıkları falan yıkıyorum lol. bir şeyleri köpürte köpürte yıkamak iyi geliyor.

öfkeliysem, sinirden delirdiğim ama içime atmak zorunda kaldığım bir durumdaysam da açık havada koşmak çok iyi geliyor ki normalde popomu kaldırıp şuradan şuraya giden bir insan değilim.

genel olarak fiziksel bir şey yapmadan rahatlayamıyorum ben. müzik, meditasyon gibi şeyler çok etkili olmuyor.

ama çok yoğun değilse duygularım, anlık bir umutsuzluk falansa sevimli köpek videoları izleyip pamuk gibi oluyorum :')

15 nisan 20:20

3. neden stres olduğuma bakıyorum önce. Birisinin kötü lafı yüzünden mi, genel ama değiştiremediğim şeyler mi vs. sonra eft yapıyorum. Eft vuruş noktaları diye videolar var, en kolay stres boşaltan o. 10 dk yapınca bile azalıyor gidiyor. tavsiye ediyorum. 

15 nisan 20:21


4. müzik ruhuma o kadar iyi geliyor ki süslücüm.kahvemi yapıp hedeflerimi gerçekleştirdiğimi hayal edip bir de sakin bir müzik açıyorum. müzik zevkinize uyar mı bilmiyorum fakat ruhuma huzur katan müziklerden (link: https://www.youtube.com/watch?v=pGUiFBdwaFA&t=2500s )

kişisel gelişim kitaplarını oldum olası sevmem. kişisel gelişim kitapları gibi sığı olmayan psikolojik zenginlik sağlayan birkaç kitabım var. unuttukça okuyorum. en sevdiklerim evinizdeki terapist, iyi hissetmek.

spor yapıp terkeyip, sıcak bir duş alıyorum, sonrasında yüzüme maske, bakım vs ile yapıyorum. yeşil çayımı demleyip komik bir şeyler ya da belgesel izliyorum. bazen de makyaj videoları.

tabiki her zaman moralimi düzeltmeye çalışmıyorum. negatif hislerden kurtulmaya çalıştıkça bütün enerjimi yiyor. üzüntülerime, acılarıma bünyemde yer açıyorum. üzülmek mutlu olmak kadar normal bir duygu. hıçkıra hıçkıra ağlıyorum. ama hiçbir duygunun kalıcı olmadığını tüm duyguların benim için olduğunu düşünüp, gözyaşlarımı silip normal hayatıma devam ediyorum. bunun içinde bir kitap önerim olacak: mutluluk tuzağı.

15 nisan 20:21

5. Eğer ofis gibi o an çıkıp gidemeyeceğim bir yerdeysem klasik müzik, özellikle de piyano içeren şeyleri dinliyorum. Çıkma imkanım varsa mutlaka çıkıp bacaklarım acıyana kadar ya bisiklet ya yürüyüş yapıyorum, akşam vakti evde isem de sıcak, uzun ve bol bakımlı bi banyo yapıyorum. Banyo sırasında yine daha önce dediğim tarzda klasik müzik açıyorum ve ışığı loş yapıyorum.

15 nisan 20:23

6. deli gibi ağlayıp duşa giriyorum, sonra uyuyorum sabaha bebek gibi.

15 nisan 20:24

7. Yemek yiyorum. Bu yüzden 92 kiloya çıktım

15 nisan 20:28


8. önce duş sonra müzik açıp bağıra bağıra eşlik etmek.müthiş rahatlatıyor.

15 nisan 20:29

9. Temizlik yapiyorum ve evi topluyorum :/ ardindan dusa giriyorum ve insanlarin pisman olup geldigi gunu gorebilmek icin dua ediyorum.

15 nisan 20:30

10. hayat telaşesi beni bu kadar altüst etmemişken ne yapıyorduysam onu yapıp kendimi yine güven içinde hissediyorum. at homeness diyor ecnebiler buna.

çok sevdiğim oyunların ost albümlerini dinlemek, oyun oynamak, masaüstü frp ekibini toplayıp dmlik yapmak. bazen ise en basitinden eskiden dinleyip çok sevdiğim müzik gruplarının albümlerini dinleyip aidiyeti yeniden kucaklıyorum.

15 nisan 20:38