yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  14 yanıt
  • linki kopyala
  • şikayet et

  işe ihtiyacım var zor durumdayım?

  merhaba süslüler, geçen yıl haziran ayında mezun oldum halen daha iş bulamadım. ailem okulumu bitirdiğim için artık para göndermiyor, bu zamana kadar üniversite boyunca biriktirdiğim parayı kullandım ama artık sıfırı tükettim. daha önce hiç günlük vb işlerde çalışmadım. çeşitli uygulamalardan günlük, part time tüm ilanlara basvuruyorum ama ne yazık ki geri dönüş yapan kimse olmuyor. günlük, part time vb işlerde çalışan/ çalışmış olan birileri varsa ne yapmam gerektiğine dair yardımcı olabilirse cok mutlu olacagım

  1. Süslü, eleman online sitesine baktın mı ? Orada çok fazla ilan görüyorum ben, bir de yaz da geliyor gezerek bakabilirsin biraz. ne mezunusun bilmiyorum ama günü birlik işler yerine daha kalıcı işlerde çalışmak ilk başta biraz alttan başlamak daha doğru geliyor bana. Günü birlik işlerde ancak günü kurtarırsın.

  25 nisan 10:44

  2. Mezun olduktan sonra neden aileninizin yanına dönmediniz ki? Anlamadım

  25 nisan 11:11

  3. Malesef süslüm bende aynı durumdayım. Online siteler, part time işler, linkedin... Kimse dönmüyor. Umarım en kısa zamanda bulursun.

  25 nisan 11:21

  4. Anonim 3 troll :) cidden neden ailenizin yanına dönmediniz. Benim de ailem para gönderemeyeceklerini belirttiler çünkü kardeşim üniversiteye başlıyordu ben de bir süre iş aradım bulamayınca döndüm. Ve ailemin yanında iş buldum. 

  25 nisan 11:25

  5. Ailem küçük bir şehirde yaşıyor, orada iş bulmam çok çok daha zor. Sürekli kontrol ediyorum, olası bir iş ilanı olduğunda orası için de başvuruyorum.Fakt yine de dönen olmuyor.  Ayrıca denedim, 4 ay onlarla yaşadım fakat aile evi herkes için aynı anlama gelmiyor; ne onlar ne de ben mutlu değildim

  25 nisan 11:53

  6. yani şöyle bir durum var, okumuş ve üniversiteyi bitirmişsiniz. iş de bulamıyormuşsunuz ve şu an ailenizin size maddi yardım yapması zor da olabilir. ben ailemin yanında okuyorum ve bu durumdan memnun değilim mesela. fakat zorunluluklar bunu getirmişti bana. yetişkin olup da ailesinin yanında kalmak sadece size değil birçok insana zor geliyor artık bilmenizi isterim.

  ben de öğrenciyim fakat sizden çok ailenizle empati yapabildim. arkadaşım, iş imkanı olmasına rağmen mezun olduktan sonra ailesinin yanına dönmüştü maddi zorluk çıkarmamak için. bence ailenizi de düşünmeniz gerek. hayatımızın her anında bizi kollayamazlar ya. zaten sizi okutmuşlar. 

  ben sizin yerinizde olsam ailemin yanına dönüp, oradan da istanbul’da iş arayabilirdim. çok zor değil otobüsle iş görüşmesine gitmek. sonuçta daha az maddi yükünüz olurdu. amacım sizi kötülemek değil. kötü bir niyetim yok fakat ailenizi de anladığımı belirtmek istiyorum sadece. çünkü ben ailemle yaşamama rağmen artık onlardan para istemeye utanıyorum. 

  ama umarım bir iş bulabilirsiniz kendinizi geçindirebilirsiniz. kariyer sitelerinden pek iş çıkmıyor. fısıltı gazetesine yaymak gerek diye düşünüyorum. 

  25 nisan 12:04

  7. İşsiz işsiz oturup aile evinde kontrol ediliyorum diye dönmemek lol. Ben olsam ben de size para yollamazdım zaten. Öneri olarak da iş bulana kadar kafe mağaza gibi yerlerde çalışın. Günlük sizi kurtarmaz

  25 nisan 12:17

  8. Kontrol ediliyorum dememiş. Ailemin yaşadığı şehirde ki işleri kontrol ediyorum demiş. Çok acayipsiniz gerçekten, her şeye bir atar bir gider...

  25 nisan 12:36

  9. Bayiliyorum kimseyi tanimadan hakkinda her seyi biliyomus gibi cevap yazmaniza. Herkesin ailesi yasantisi ayni mi

  25 nisan 13:29

  10. siz ne kadar gaddar insanlarsınız size mi düştü yargılamak ahkam kesmek? biri ben olsam ben de para yollamazdım diyor öbürü biçim aile diyor hiç mi empati beceriniz yok sizin? süslü umarım tez zamanda iş bulursunuz. belki bölümünüzü falan yazarsanız tavsiyede bulunur diğer süslüler?

  25 nisan 13:32